فرماندار قشم: پوشش ارتباطی همراه اول در جزیره هنگام کامل شد

به گزارش مجله بوشهری ها، فرماندار قشم گفت: با نصب و راه اندازی تجهیزات نو مخابراتی در روستای هنگام قدیم و تعمیر تجهیزات قبلی در روستای هنگام غیل پوشش کامل ارتباطی در این جزیره خلیج فارس کامل شد.

فرماندار قشم: پوشش ارتباطی همراه اول در جزیره هنگام کامل شد

محمد محمدحسینی روز سه شنبه در تبادل نظر با ایرنا، گفت: پوشش ارتباطی روستای هنگام نو از سالیان قبل به صورت 4 G راه اندازی شده بود و مشکل ارتباطی مردم در مورد مکالمه با راه اندازی دستگاه نو در جزیره هنگام به صورت کامل برقرار شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی دستگاه نو در روستای هنگام قدیم و تعمیر دستگاه در روستای هنگام غیل پوشش کامل ارتباطی به صورت 2 G در این جزیره برقرار است.

فرماندار قشم شرح داد: این خدمت به همت و کوشش پرسنل اداره مخابرات شهرستان قشم و با راه اندازی تجهیزات نو از جمله ریپیتر (تکرارگر)، ماژول پاور (مبدل AC به DC)، 2 آنتن و اجرای کابل کشی صورت گرفته است.

محمدحسینی افزود: بعلاوه با برنامه ریزی های صورت گرفته برای سال آینده پوشش کامل جزیره هنگام به صورت 4 G (اینترنت) در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر فقط هنگام نو پوشش 4 G دارد و بقیه جزیره با راه اندازی تجهیرات نو به صورت 2 G پوشش داده می گردد و مردم جزیره هنگام در تمام نقاط این جزیره قادر به مکالمه با همراه اول هستند.

جزیره هنگام یکی از جزایر شهرستان قشم است که در فاصله هزار و 389 متری جنوب شرقی جزیره قشم، 52 کیلومتری جزیره لارک 81 کیلومتری بندرعباس و 72 کیلومتری جزیره هرمز واقع شده است.

بخش بیشتر این جزیره تپه و ماهور است و اراضی قسمت های شمالی و شمال شرقی و جنوب غربی جزیره تا مقدار ای پهن، تخت و هموار است. نیمه جنوبی جزیره هنگام پستی و بلندی و شیب ملایمی دارد. چند نقطه مرتفع نیز در بخش شمالی این جزیره است که شاخص ترین آن را می توان کوه میترا با ارتفاع 106 متر دانست.

جزیره هنگام حدود 55 کیلومتر مربع وسعت دارد و تا حدی به شکل یک بیضی است. طول جزیره 9 کیلومتر و عرض آن 6 کیلومتر برآورد شده است. کرانه های این جزیره دارای شیب ملایم به طرف دریا است و عمق آب در اطراف آن به میزانی است که قایق ها می توانند به سهولت در آنجا کناره بگیرند.

جزیره هنگام سه روستا به نام های هنگام نو، غیل و هنگام قدیم دارد. این روستا ها از طریق جاده های شوسه به یکدیگر مرتبط هستند. روستای هنگام نو روبروی روستای ساحلی شیب دراز در کرانه جنوبی جزیره قشم قرار گرفته است. ساحل هنگام نو شنی است و برای پهلو گرفتن قایق ها بسیار مناسب است.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول 150 و عرض میانگین 11 کیلومتر در میان آب های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 دی 1401 بروزرسانی: 6 دی 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2130

به "فرماندار قشم: پوشش ارتباطی همراه اول در جزیره هنگام کامل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار قشم: پوشش ارتباطی همراه اول در جزیره هنگام کامل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید