سلطان عمان تعدادی از معارضان این کشور را عفو کرد

به گزارش مجله بوشهری ها، سلطان هیثم بن طارق تعدادی از معارضان عمانی مقیم در کشورهای اروپایی را عفو کرد و قرار است آن ها به زودی به کشورشان بازگردند.

سلطان عمان تعدادی از معارضان این کشور را عفو کرد

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وبسایت ها و صفحات اجتماعی عمانی امروز (پنج شنبه) از دستور هیثم بن طارق سلطان این کشور برای عفو تعدادی از معارضان عمانی مقیم در کشورهای اروپایی به ویژه انگلیس خبر دادند.

به نوشته وبگاه القدس العربی، سفارت عمان در لندن نیز مقدمات لازم برای بازگشت معارضان به کشورشان را انجام داده و تضمین لازم برای شروع یک زندگی جدید در کشورشان را به آن ها داده است.

به همین دلیل ترکی البلوشی از روزنامه نگاران مخالف عمانی، در گفت و گو با خبرگزاری بلومبرگ این خبر را تأیید کرد و گفت که عفو سلطان هیثم بن طارق تعدادی از عمانی هایی که در انگلیس ویزای پناهندگی داشتند را شامل شده است.

فعالان عمانی نیز در شبکه های اجتماعی نوشتند که چهار تن از مخالفین به نام های سعید جداد، معاویه الرواحی، نبهان الحنشی و مظاهر العجمی شامل این عفو شده اند.

سعید جداد در صفحه شخصی خود در توئیتر و یوتیوب نیز در ویدئویی از سلطان عمان تقدیر و تشکر کرد.

قابوس بن سعید سلطان فقید عمان نیز در زمان خود نیز دستور عفو بخشی از معارضان را صادر نموده بود.

به نوشته القدس العربی، فرمان عفو سلطان عمان می تواند ضربه ای شدید به بعضی کشورهای منطقه به ویژه امارات باشد که از معارضان عمانی حمایت نموده و برای بر هم زدن اوضاع این کشور کوشش می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 964

به "سلطان عمان تعدادی از معارضان این کشور را عفو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطان عمان تعدادی از معارضان این کشور را عفو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید