ریابکوف: نقض تمامیت ارضی روسیه را بر نمی تابیم

به گزارش مجله بوشهری ها، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه هشدار داد تکرار اعمال تحریک آمیز مشابه آنچه ناوشکن انگلیسی در 23 ژوئن (2 تیر) انجام داد، از سوی هر که باشد، عواقب جدی در پی خواهد داشت.

ریابکوف: نقض تمامیت ارضی روسیه را بر نمی تابیم

وی در ادامه تاکید کرد که امنیت روسیه در اولویت است و اگر چه مسکو راه منطق را در پیش گرفته و خواستار احترام دیگر کشورها به قوانین بین الملل است؛ اما اگر این موضع (محبت آمیز) روسیه راه به جایی نبرد؛ این کشور برای حراست از مرزهای خود به قوای مسلح متوسل خواهد شد.

ریابکوف در ادامه این هشدار افزود: چنانچه همکاران (غربی) ما متوجه نمی شوند، (باید این را بگویم که) ما نه تنها راستا هدف بلکه خود هدف را هم می توانیم بمباران کنیم.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه هم پیشتر اعلام کرده بود که مسکو حادثه ورود ناوشکن انگلیسی به آب های روسیه در دریای سیاه را تحریکی چندش آور تلقی می کند. این امر محتمل است که طی روزهای آینده، سفیر انگلیس در روسیه هم به وزارت امور خارجه روسیه فراخوانده شود.

به گزارش خبرنگاران، پیشتر روسیه از احضار وابسته نظامی انگلیس در مسکو به دلیل حضور ناوشکن انگلیسی در مرزهای آبی روسیه در دریای سیاه خبر داده بود.

البته، مرکز مطبوعاتی وزارت دفاع انگلیس روز گذشته با صدور بیانیه ای، شلیک هشدار یک هواپیمای روسی به یک فروند ناو جنگی خود را پس از نقض آبهای سرزمینی روسیه در دریای سیاه، تکذیب کرد.

در این بیانیه با اشاره به اینکه هیچ هشداری داده نشده، ادعا شده است: کشتی نیروی دریایی سلطنتی مطابق با قوانین بین المللی در حال عبور ایمن از آبهای سرزمینی اوکراین بوده است.

وزارت دفاع روسیه پس از اقدام لندن مبنی بر تکذیب این رویداد، فیلم این شلیک اخطارآمیز را منتشر کرد.

پیش از ظهر روز گذشته یک فروند ناوچه گشت ساحلی روسی به سوی ناوشکن انگلیسی دیفندر به دلیل نقض حریم دریایی روسیه در نزدیکی دماغه فیولنت در دریای سیاه، تیراندازی کرد. یک فروند شکاری سوخو 24 ام روسیه هم به این ناوشکن انگلیسی به صورت هشدار آمیز تیراندازی و راستا حرکت آن را بمباران کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1652

به "ریابکوف: نقض تمامیت ارضی روسیه را بر نمی تابیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: نقض تمامیت ارضی روسیه را بر نمی تابیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید