روسیه: عضویت فرضی اوکراین در ناتو عواقب برگشت ناپذیری برای کی یف دارد

به گزارش مجله بوشهری ها، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: عضویت فرضی اوکراین در ناتو، نه تنها صلح به همراه ندارد، بلکه منجر به افزایش تنش در مناطق جنوب و شرق این کشور شده و عواقب غیرقابل بازگشتی برای مقامات کی یف خواهد داشت.

روسیه: عضویت فرضی اوکراین در ناتو عواقب برگشت ناپذیری برای کی یف دارد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه اعلام نمود که عضویت فرضی اوکراین در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) منجر به تشدید گسترده اوضاع در مناطق جنوبی و شرقی این کشور شده و عواقب برگشت ناپذیری را برای دولت اوکراین در پی خواهد داشت.

زاخارووا در کنفرانس مطبوعاتی در مسکو گفت: ما به اعلام رئیس جمهوری اوکراین توجه نموده ایم که خواهان عضویت فوری این کشور در ناتو شده و مدعی است که این مسئله منجر به سرانجام مناقشه نظامی در منطقه دونباس خواهد شد. در حالی که چنین نیست و تحقق این فرضیه نه تنها برای اوکراین صلح به همراه نخواهد داشت، بلکه برعکس، باعث وخامت گسترده اوضاع شده و عواقب برگشت ناپذیری برای مقامات کی یف خواهد داشت.

این دیپلمات تأکید کرد: بار دیگر از دولت اوکراین می خواهیم تا برخوردی مسئولانه در این رابطه داشته باشند و برای تثبیت اوضاع به اجرای تعهدات خویش بر اساس مجموعه توافقات مینسک روی آورند.

به گفته وی، اوضاع در منطقه دونباس پیچیده و پرتنش است و علت آن تمایلات جنگ افروزانه مقامات کی یف است که همچنان به غلط تصور می نمایند که این مناقشه راهکار نظامی دارد.

اقدامات آمریکا برای ممانعت از ساخت خط لوله جریان شمالی-2 غیرقانونی است

ماریا زاخاروا در این کنفرانس مطبوعاتی همچنین از دولت ایالات متحده خواست ممانعت های غیرقانونی برای تحقق طرح ساختخط لوله گاز جریان شمالی-2 بوجود نیاورد و در این رابطه به حقوق بین الملل در رابطه با آزادی استفاده از دریاهای باز در جهت منافع همه کشورها احترام بگذارد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین با اشاره به اینکه از نخستین تصمیمات جو بایدن، بازگشت به توافقنامه پاریس در زمینه آب و هوا بود، یادآور شد که مقامات مسکو آماده مذاکره با دولت جدید آمریکا در رابطه با مسائل اقلیمی کره زمین است که منافع مشترک روسیه و آمریکا را تأمین می نماید.

ماریا زاخارووا در بخش دیگری از سخنانش گفت که تصمیم اوکراین درباره اعمال تحریم علیه آژانس همکاری های فرهنگی روسیه و بعضی شرکت های صنعتی این کشور، نتیجه دور دیگری از روس هراسی در این کشور بوده و نقض تعهدات حقوقی-بین المللی مقامات کی یف است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1520

به "روسیه: عضویت فرضی اوکراین در ناتو عواقب برگشت ناپذیری برای کی یف دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: عضویت فرضی اوکراین در ناتو عواقب برگشت ناپذیری برای کی یف دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید