رنگارنگ ترین شهرهای دنیا

به گزارش مجله بوشهری ها، هر کسی رنگ ها را دوست دارد و رنگ ها، نقشی اساسی و مهم در زندگی همه ما ایفا می کنند. در این مطلب، ما به شما، رنگارنگ ترین شهرهای دنیا را معرفی خواهیم کرد. در این لیست، ده شهر دنیا با ساختمان های رنگین و متفاوت قرار گرفته است. در ادامه با ما همراه باشید.

رنگارنگ ترین شهرهای دنیا

10. شهر ویلمستاد، کوراسائو

شهر ویلمستاد، مرکز کشور کوراسائو است. کشور کوراسائو در حقیقت جزیره ای است که در قسمت جنوبی دریایی کارائیب قرار گرفته است و جزوی از پادشاهی هلند به شمار می رود. شهر ویلمستاد دارای معماری منحصربه فرد و بندرگاهی زیبا است که یکی از رنگارنگ ترین شهرهای دنیا به شمار می رود. صنعت اصلی شهر ویلمستاد، جهانگردی است. علاوه بر این، در مرکز شهر ویلمستاد، ردیفی از معماری استعماری تحت تاثیر سبک هلندی واقع شده است. شهر ویلمستاد، شهری بسیار کوچک است که مساحتی حدود هشتاد و شش هکتار را در بر می گیرد و دارای جمعیتی حدود صد و چهل هزار نفر است.

9. شهر گوآناخوآتو، مکزیک

شهر گوآناخوآتو، شهری رنگین در مرکز کشور مکزیک است که بیشتر برای تاریخچه معدن های نقره و معماری استعماری آن شناخته می شود. بیشتر خیابان ها و کوچه های این شهر به قدری باریک و تنگ است که ماشین ها نمی توانند از آنها عبور کنند. بسیاری از خیابان ها و راه های شهر گوآناخوآتو عمدتا یا کاملا در زیر زمین قرار دارند. علاوه بر این، این شهر مساحتی حدود هزار کیلومتر مربع را در بر می گیرد و دارای جمعیتی بیش از صد و نود هزار نفر است.

8. شهر کپنهاگن، دانمارک

شهر کپنهاگن مرکز کشور دانمارک است و در کناره سواحل جزایر زیلند و آماگر قرار گرفته است. این شهر، پر جمعیت ترین شهر در کشور دانمارک به شمار می رود و جمیعتی بالغ بر هفت صد و نود هزار نفر را دارا است. شهر کپنهاگن، هشتمین شهر رنگارنگ دنیا است و همچنین، گران ترین شهر در کل اروپا محسوب می شود. این شهر برای کانال های آب خود، غذاهای عالی و باغ های تیوولی معروفیت دارد و به عنوان شادترین کشور در سرتاسر دنیا در نظر گرفته می شود.

7. شهر بورانو، ایتالیا

شهر بورانو، در واقع جزیره ای است که در تالاب ونتزیا در کشور ایتالیا واقع شده است. این شهر برای ساختمان های رنگین و رستوران های آن با غذاهای دریایی که از تالاب صید شدند، بسیار مشهور است. علاوه بر این، به هنگامی که شما در خیابان های شهر بورانو قدم می زنید، با جلوه های آبی ، صورتی، قرمز، نارنجی و بنفش رنگ محسور می شوید. اقتصاد اصلی شهر بورانو، جهانگردی است. این شهر کوچک دارای جمعیتی حدود دو هزار و هشت صد نفر است. زیبایی شهر بورانو، هر جهانگرد و مسافری را در بهت و حیرت فرو می برد.

6. شهر هاوانا، کوبا

شهر هاوانا، بزرگترین شهر کوبا به شمار می رود. علاوه بر این، شهر هاوانا، مرکز این کشور است. سبک معماری استعماری اسپانیایی را در قسمت قدیمی و چهار صد ساله شهر هاوانا کاملا معین و مشهود است. این بخش دارای موزه ماریتایم و قلعه ریل فیورزا است. ساختمان پارلمانی ملی واقع در شهر هاوانا یکی از جاذبه های برجسته این شهر به شمار می رود. علاوه بر این، ساختمان های موجود در بخش قدیمی شهر بازتاب کننده ترکیب معماری پر جنب و جوش شهر است. شهر هاوانا دارای جمعیت بیش از دو میلیون نفر است.

5. شهر والپرایزو، شیلی

شهر والپرایزو، شهری رنگین است که در ساحل کشور شیلی واقع شده است. این شهر بیشتر برای خانه های از سنگ ساخته شده و رنگین آن معروفیت دنیای دارد. علاوه بر این، این شهر، مرکز دومین منطقه پر جمعیت کشور شیلی به شمار می رود. شهر والپرایزو دارای چندین دانشگاه خصوصی و دو دانشگاه دولتی است. جمعیت کلی شهر والپرایزو بیش از دویست و هشتاد هزار نفر است و مساحتی بیش از دویست کیلومتر مربع را پوشیده است. شهر والپرایزو یکی از جاذبه های جهانگردی کشور شیلی به شمار می رود.

4. شهر کیپ تاون، آفریقای جنوبی

شهر کیپ تاون، شهری رنگارنگ است که در جنوب غربی ساحل کشور آفریقای جنوبی واقع شده است. این شهر بر روی شبه جزیره ای در زیر کوهستان تیبل واقع شده است. علاوه بر این، شهر کیپ تاون یک مرکز جهانگردی است و دو تله کابین به بالای کوه می فرایند و منظره زیبایی و خارق العاده ای از شهر کیپ تاون را برای مسافران و جهانگردان به ارمغان می آورند. شهر کیپ تاون، دومین شهر شلوغ و پرجمعیت در کشور آفریقای جنوبی به شمار می رود و دارای جمعیت چهار میلیون و ششصد هزار نفر است.

3. شهر سینت جان، کانادا

شهر سینت جان مرکز استان نیوفاندلند و لابرادور در کشور کانادا است. این شهر همچنین بزرگترین شهر در این استان به شمار می رود. علاوه بر این، این شهر در قسمت شرقی شبه جزیره آوالون و بر روی جزیره بسیار بزرگ نیوفاندلند قرار گرفته است. این شهر مساحتی حدود چهار صد و چهل و شش کیلومتر مربع را در بر می گیرد. شهر سینت جان، به عنوان شرقی ترین شهر در قاره آمریکای شمالی شناخته می شود و بیشتر برای خانه های رنگی و زیبای خود معروفیت یافته است.

2. شهر جوداپور، هند

شهر جوداپور، شهری رنگارنگ است که در شمال غربی استان راجاستین کشور هندوستان واقع شده است. علاوه بر این، شهر جوداپور یک مقصد جهانگردی بسیار مشهور و شناخته شده در کشور هند به شمار می رود و دارای مکان های جهانگردی بسیار زیبایی است و قلعه های تاریخی زیادی در شهر جوداپور قرار گرفته است. شهر جوداپور در بین مردم استان راجاستین و سرتاسر هندوستان به عنوان شهر آبی شناخته می شود. شهر جوداپور، دومین شهر بزرگ در استان راجاستین است و دارای جمعیتی حدود سه میلیون نفر است و مساحتی حدود دو هزار کیلومتر مربع را در بر می گیرد.

1. شهر شفشاون، مراکش

شهر شفشاون در بخش شمال غربی کشور مراکش واقع شده است. این شهر به خصوص برای ساختمان های آبی رنگی که در بخش قدیمی شهر واقع شده، بسیار شناخته شده است. علاوه بر این، شهر شفشاون، یکی از زیباترین و رنگارنگ ترین شهرها در سرتاسر دنیا به شمار می رود. شهر شفشاون، شهری کوچک در کشور مراکش است. این شهر در کوهستان ریف واقع شده و دارای معماری بسیار زیبا و محیطی دلنشین است. دیوارهای رنگین و آبی رنگ، جذابیت این شهر را چندین برابر کرده است.

منبع: فوت و فن / infos10.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2066

به "رنگارنگ ترین شهرهای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگارنگ ترین شهرهای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید