خبرنگاران کلنگ 2 طرح بیابان زدایی در دلگان به زمین زده شد

به گزارش مجله بوشهری ها، زاهدان- خبرنگاران- کلنگ 2 طرح بیابان زدایی با اعتبار 75 میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی به همت اداره کل منابع طبیعی سیستان و بلوچستان در بخش های جلگه چاه هاشم و مرکزی دلگان به زمین زده شد.

خبرنگاران کلنگ 2 طرح بیابان زدایی در دلگان به زمین زده شد

فرماندار دلگان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار مجله بوشهری ها اظهارداشت: این طرح ها شامل ساخت هلالی آبگیر (توام با بذرکاری) در سطح یکهزار و 500 هکتار با تعداد 45 هزار هلالی در دشت کلانظهور و نهالکاری و همچنین مراقبت و آبکمک در سطح 600 هکتار در محدوده خیراباد جلگه چاه هاشم است.

مجتبی شجاعی گفت: این طرح ها با هدف بیابان زدایی در حوزه بخش جلگه چاه هاشم و همچنین روستای کلانظهور دلگان به مرحله اجرا می رسد که انتظار داریم اجرای این طرح ها تا حدود زیادی نسبت به بیابان زدایی شهرستان دلگان کمک کند.

وی بیان نمود: ساخت هلالی آبگیر باعث جمع آوری آبهای سرگردان و افزایش رطوبت خاک می شود که این اقدام می تواند زمینه احیا و اصلاح مراتع را فراهم کند.

فرماندار دلگان به حاشیه خشکیده تلاب هامون جازموریان و همچنین ریزش ریزگردهای حاصل از خشک شدن این تالاب پرداخت و اضافه کرد: اجرای طرح های بیابان زدایی و همچنین نهالکاری نقش مهمی در کنترل ریزگردها و بیابان زدایی در این شهرستان که تحت تاثیر شرایط خاص جازموریان است خواهد داشت.

به گزارش مجله بوشهری ها، گلمورتی مرکز شهرستان دلگان در 485 کیلومتری جنوب غربی زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 989

به "خبرنگاران کلنگ 2 طرح بیابان زدایی در دلگان به زمین زده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کلنگ 2 طرح بیابان زدایی در دلگان به زمین زده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید