تشدید آلودگی هوا در چهار کلانشهر ، تاکید بر خودداری از تردد غیرضروری

به گزارش مجله بوشهری ها، سازمان هواشناسی با صدور هشداری از تشدید آلودگی هوا در چهار کلانشهر و ضرورت خودداری تمام گروه ها از تردد غیرضروری اطلاع داد و به افزایش ارتفاع امواج و طوفانی شدن دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز طی امروز (7 دی) تا سه شنبه (9 دی) اشاره نمود.

تشدید آلودگی هوا در چهار کلانشهر ، تاکید بر خودداری از تردد غیرضروری

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: تداوم و تشدید پایداری هوا از صبح فردا (8 دی ماه) تا پیش از ظهر چهارشنبه (10 دی ماه) در شهرهای تهران، اراک، کرج و قم باعث افزایش غلظت آلاینده ها به شرایط ناسالم برای تمامی گروه های سنی می گردد.

سازمان هواشناسی مدیریت جهت کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، تاکید به عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه ها و اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز را توصیه می نماید.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می گردد که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب گردد. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می گردد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است که امروز (7 دی) شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی است و ارتفاع امواج بین یک تا 1.5 متر می رسد.

بر اساس این هشدار، فردا (8 دی) نواحی مرکزی خلیج فارس و شرق دریای عمان و طی روز سه شنبه (9 دی) خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج و طوفانی خواهد بود.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال غرق شدن قایق های کوچک ، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد. از این رو در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت های شیلاتی محدودیت ایجاد گردد.

اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی به ویژه فراساحل و ممنوعیت تفریحات آبی از توصیه های دیگر سازمان هواشناسی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1357

به "تشدید آلودگی هوا در چهار کلانشهر ، تاکید بر خودداری از تردد غیرضروری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید آلودگی هوا در چهار کلانشهر ، تاکید بر خودداری از تردد غیرضروری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید