ترن هوایی سریع السیر هنگ کنگ شروع به کار کرد ، ترکیبی از منافع مالی و گردشگری

به گزارش مجله بوشهری ها، ترن هوایی سریع السیر چینی ها با هدف اتصال دو شهر در نزدیکی مرزهای اصلی چین شروع به کار کرد. این ترن هوایی با هدف افزایش مبادلات مالی فعالیت می نماید.

ترن هوایی سریع السیر هنگ کنگ شروع به کار کرد ، ترکیبی از منافع مالی و گردشگری

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی نت، خطوط راه آهن گوانگژو-شنژن-هنگ کنگ به عنوان یک مزیت شناخته می شوند که سودهای مالی مانند افزایش ارتباطات گردشگری را به ارمغان می آورند.

پیش بینی می گردد خطوط هوایی مذکور نرخ مبادلات تجاری و مالی در منطقه را افزایش دهند و سودی سرشار نصیب سازندگان خود نمایند. مقامات محلی می گویند؛ این پروژه به عنوان پیشرفتی در نظر گرفته می گردد که مدت زمان سفر را به حداقل می رساند. این سیستم دسترسی مستقیم به شبکه های راه آهن ملی با سرعت 2500 کیلومتر (15،500 مایلی) را در اختیار دارد و منافع مالی مانند گردشگری را افزایش می دهد.

با این حال همه از این طرح تعریف نمی نمایند. برای مثال بعضی از منتقدان می گویند هزینه های این پروژه که حدود 11 میلیارد دلار است توجیه مالی ندارد.

تانیا چان، قاضی محلی، در این خصوص می گوید: صادقانه بگویم، مردم هنگ کنگ برای این راه آهن سریع السیر هزینه زیادی پرداخت نموده اند. و من واقعا از بازگشت مالی آن شکایت دارم.

تحت قانون اساسی، هنگ کنگ مسئولیت اقتصاد، ارز و سیستم حقوقی خود را به طور مستقل داراست اما به عنوان یک منطقه ویژه اداری از چین به جای مانده است. پکن که نظارت بر امور خارجی و دفاع ملی را برعهده دارد، به وضوح قول داده که این طرح تا 50 سال دیگر تغییر نکند.

دولت و شرکت ها بر تأثیر مثبت مالی این قطار برای هنگ کنگ تأکید نموده اند، اما کمیته گردشگری هنگ چندان استقبالی از این طرح ننموده است.

سخنگوی طرح مذکور در یک بیانیه ایمیلی می گوید: آنالیز همه تاثیرهای طرح مذکور ساده نیست، اما پیش بینی می گردد میانگین مصرف روزانه این ترن درسال 2021 به 95،000 مسافر بسد. .

منبع: انتخاب
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2125

به "ترن هوایی سریع السیر هنگ کنگ شروع به کار کرد ، ترکیبی از منافع مالی و گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترن هوایی سریع السیر هنگ کنگ شروع به کار کرد ، ترکیبی از منافع مالی و گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید