جاذبه های متفاوت پاتایا که از آنها بی خبرید

به گزارش مجله بوشهری ها، در این راهنمای جاهای دیدنی پاتایا مواردی را انتخاب نموده ایم که تقریبا تمامی سلیقه ها را پوشش بدهیم. بعلاوه آنالیز ها و ارزیابی هایی که نموده ایم بر اساس نظرات کاربران از سراسر دنیا (در تریپ ادوایزر، فوراسکوئر و نظرات گوگل) است.

جاذبه های متفاوت پاتایا که از آنها بی خبرید

از سفر با تور پاتایا ارزان لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

پاتایا است و ساحل هایش: ساحل کولان

اگر به شما بگوییم که یک سفر به تایلند دارید و باید یک ساحل از بین جاهای تماشای پاتایا انتخاب کنید، چه تصویری در فکر شما شکل می گیرد؟ مثلا یک ساحل تمیز با شن های نرم، که پشتش همه جا سرسبز است و آبِ دریا هم آبی.

تا جایی هم که چشم کار می نماید، هیچ چیزی جز آب، موج، ابر و آسمان آبی نیست. اگر شما هم چنین تصوری از یک ساحل ایده آل دارید، همین الان یک بلیط گرفته و به سمت ساحل کولان بروید. اصلا می دانید چه چیزی ساحل کولان را در بین بقیه جاهای تماشای پاتایا خاص می نماید؟

این که کولان در اصل یک جزیره است و برای رسیدن به آن باید یک سفرِ دریایی تقریبا چهل دقیقه ای داشته باشید. اما زمانی که به آن جا می رسید، دیگر فقط شما هستید و یک جزیره و یک دریا.

البته اینطور فکر نکنید که چون کولان یک جزیره است، هیچ امکاناتی ندارد. کاربرانی که در این جزیره خوشگذرانی نموده اند گفته اند که بیشتر بخش های سواحل کولان با علائم شناور روی آب خط کشی شده اند تا قبل از همه چیز، امنیت شما تضمین شده باشد. اما این خط کشی ها به هیچ وجه مانع از شنا کردن شما نمی گردد.

بعلاوه اگر دلتان خواست که کمی هم روی آب تفریح کنید، می توانید از جت اسکی ها و قایق ها سوار شده و دور بزنید.

برای اقامت در جزیره کولان می توانید هتل رزرو کنید. بهتر است بدانید که قیمت هتل ها بر اساس فصلی که سراغ تماشای های پاتایا می روید کمی فرق می نماید، اما در کل با مبلغی بین 40 تا 150 یورو برای هر نفر برای هر شب می توانید هتل بگیرید (این قیمت در تاریخ 25 تیرماه سال 98 ثبت شده است).

اگر خیلی اهل ساحل و دریا هستید، حتما باید سواحل تایلند را بیشتر بشناسید.

برای این که سفرتان را راحت تر تجربه کنید، پیشنهاد می کنیم در خصوص حمل و نقل عمومی در تایلند یک مطالعه مختصری داشته باشید.

یک هنرمند در بهشت شوید: هنر در بهشت

درست است که جاهای تماشای پاتایا بیشتر برای خوش گذارنی و تفریح معروف هستند، اما در این مورد خلاصه نمی شوند. اصلا بگذارید این طور بگوییم: دوست داشتید که در یک نقاشی خیلی عظیم و طبیعی باشید؟ مثلا زیر باران با چتر بنشینید تا یکی از شما نقاشی بکشد؟

اگر به مجموعه هنر در بهشت بروید، همه نقاشی ها آماده هستند و فقط یک چیز کم دارند: شما! هنر در بهشت یک گالری هنری سه بُعدی است که در آن مخاطبان (که شما هستید) می توانند با آثار هنری وارد تعامل شوند و تا دلشان می خواهد، عکس و فیلم بگیرند.

بر اساس آماری که از مرکز توریسم تایلند (برای بخش پاتایا) به دست آوردیم، تعداد بازدیدنمایندگان از این مجموعه از سال 2007 در حال افزایش بود و در سال 2012، به یکی از پربازدیدترین جاهای تماشای پاتایا تبدیل شد.

بیایید قضیه را از دیدِ دیگری هم ببینیم. اگر یک نگاه کلی به تماشای های پاتایا و تفریحات آن بیندازید متوجه می شوید که اگر با کودک به این شهر بروید، شاید تفریح مناسبی برای آن ها پیدا نکنید. اما هتر در بهشت به یاری تان آمده است چون یکی دیگر از خوبی های هنر در بهشت در بین جاذبه های پاتایا این است که حتی بچه ها هم می توانند خیلی سریع با آن ارتباط برقرار نموده و خوش بگذرانند.

حالا بیایید هنر در بهشت را بیشتر بشناسیم. آثار هنری این مجموعه در بخش های متفاوتی طراحی شده اند. مثلا نقاشی های کلاسیک، صحنه های زیر آب و حتی دایناسورها بخشی از آثار هستند. مثلا می توانید دقیقا در نوک اهرام مصر ایستاده و یک عکس بگیرید، یا یک کرگدن را هل بدهید!

اگر دوست دارید که از هنر در بهشت تماشا کنید، باید برای هر نفر یک بلیط تهیه کنید. قیمت بلیط آن حدودا 9 یورو برای هر نفر است (این قیمت در 25 تیرماه سال 98 ثبت شده است).

معبدی از جنس آرامش: وات یان

نام اصلی این معبد کمی سخت است: وات یانسانگ وارارام. به همین علت محلی ها خیلی ساده و خودمانی به آن وات یان می گویند. حالا چرا باید بین این همه جاهای تماشای پاتایا، به این معبد برویم؟

اگر شخص صلح دوستی هستید، عاشق این معبد خواهید شد چون دقیقا نماد صلح و همزیستی است. از معماری آن گرفته تا بناهای موجود در آن، همگی به یک پیغام ختم می شوند: صلح. بیایید کمی بیشتر با این معبد آشنا شویم:

اول از همه، معماری مجذوب نماینده این معبد چشم شما را خواهد گرفت که یک بنای خیلی بلند و نوک تیز است. معماریِ این معبد با تلفیق سبک های تایلندی، هندی، چینی و ژاپنی به دست آمده است. اگر نگاه مختصری به تاریخچه بودیسم بیندازید خواهید دید که یکی از تفاوت های بودیست ها در کشورهای مختلف، سبک معماریِ معابدشان است.

اما معبد وات یان با کنار هم قرار دادن سبک معماری چند فرهنگ مختلف، آن هم برای ساختن یک معبد، دارد سعی می نماید نشان بدهد که زندگی صلح آمیز کنار یکدیگر (حتی با وجود تفاوت ها) ممکن است.

اگر بتوانید تا طبقه آخر این معبد بروید، یک جایزه نفس گیر در انتظار شماست. جایزه ای که در بین بقیه جاهای تماشای پاتایا به دست نمی اید: یک چشم انداز. اگر خوش شانس باشید و هوا صاف باشد، می توانید یک دید کلی از پاتایا و باغچه زیبای معبد به دست بیاورید.

راستی…

اگر می خواهید به این معبد بروید، باید پوشش مناسبی داشته باشید. پوشش مناسب در این معبد به این معنی است که باید پیراهنتان شانه هایتان را بپوشاند و در پایین تنه هم باید حداقل تا زانو پوشیده باشد.

تا جایی که ما اطلاع به دست آوردیم، ورود به معبد وات یان رایگان است.

بازاری روی آب

شاید نتوان به گذشته سفر کرد، اما می توان گذشته را تا حدودی در زمانِ حاضر بازسازی کرد. یک زمانی در پاتایا، بازارهای شناور بخشی از زندگی عادی مردم بود، ولی بعدها دیگر با پیشرفت امکانات، این بازارها کمتر شدند.

ولی در سال 2008 یک بازار شناور ساخته شد و خیلی سریع راه خودش را به لیست جاهای تماشای پاتایا باز کرد چون تجربه ای است که کم پیش می آید. این را هم بدانید که تایلند در بین جاهای تماشای خودش، بازارهای شناور زیادی دارد، اما این یکی فرق دارد. چرا؟ چون از همان اول با هدف یک جذبه گردشگری ساخته شده و این را می توانید در معماری رنگارنگ و زیبای آن ببینید.

یکی دیگر از ویژگی های بازار شناور در بین سایر تماشای های پاتایا این است که مینیاتوری از تایلند را به شما می دهد. خیلی دقیق بخواهیم بگوییم، فرهنگ بخش های شمالی، شمال شرقی، مرکزی و جنوبی تایلند تا حد زیادی با یکدیگر فرق دارند، و در همین بازار همینطور که دارید از پل های چوبی رد می شوید، در حقیقت دارید از یک منطقه تایلند به منطقه دیگر پا می گذارید.

این تفاوت ها را می توانید در نوع پوشش و نوع غذا و اشیای موجود در بخش های مختلف بازار شناور پاتایا متوجه شوید.

یک خبر خوب دیگری هم داریم: بازار شناور تایلند فقط برای خرید نیست چون همانطور که گفتیم، فقط با هدف بازار بودن ساخته نشده است. مثلا می توانید انتخاب کنید که روی آب با قایق بروید، یا با زیپ لاین از روی آن پرواز کنید و یا اصلا وارد یک توپ پلاستیکی عظیم شده و روی آب غلت بخورید.

هزینه ورود به بازار شناور پاتایا 200 بات (واحد پول تایلند) است که چیزی حدود شش یورو می گردد (این قیمت در 25 تیر ماه سال 98 ثبت شده است). کاربرانی که جاهای تماشای پاتایا را گشته اند و بازار شناور را هم از قلم نینداخته اند گفتند که واقعا ارزش این پول را داشت. اگر شما هم به این بازار رفتید، به ما بگویید که واقعا ارزشش را دارد یا نه.

ضمناً بازار شناور هر روز از ساعت 9 صبح تا 8 شب باز است.

گرد هم آیی طبیعت جهان در تماشای های پاتایا

در بین جاهای تماشای پاتایا، باغی وجود دارد که توانسته بیشتر گیاهان موجود در کشورهای جهان را یک جا دور هم جمع کند و آن ها را به قدری زیبا و دلنشین کنار هم بچیند که حتی اگر از دسته افراد گیاه پرور هم نباشید، دلتان نمی آید که آن را نبینید.

باغ استوایی نانگ نوچ (Nong Nooch) در کنار زیبایی اش، به قدری عظیم است که می توانید یک روز کامل را صرف کشفِ آن بکنید. البته خبر خوب این است که جایی به این عظیمی را مجبور نیستید پیاده بگردید. در این باغ دوچرخه های مخصوصی برای گردشگران گذاشته اند که می توانید کرایه کنید. اگر هم حس دوچرخه سواری در بین این گیاهان را ندارید، می توانید سوار اتوبوس گردشگری آن شوید که هر نیم ساعت یک بار حرکت می نماید.

اگر واقعا دوست دارید که باغ استوایی را ببینید، بهتر اطلاعات بیشتری در خصوص آن داشته باشید. این باغ خودش به چند باغچه تقسیم شده و هر کدام از این باغچه ها، گیاهان و نمایش های مخصوص خودشان را دارند. چند مورد از معروف ترین باغچه ها را برایتان لیست نموده ایم:

  • باغچه فرانسوی

باغچه ایتالیایی

باغچه استون هنج

باغچه تپه پروانه

باغچه اروپایی

باغچه ماشین (گالری)

این ها معروف ترین و پربازدیدترین باغچه های باغ استوایی هستند. این باغ 20 باغچه دیگر هم دارد.

یک خبر خوب دیگری هم برای شما داریم. باغ استوایی در تفریحات و تفریح، کمی از سایر جاهای تماشای پاتایا ندارد، چون فعالیت های متنوعی هم در آن ارائه می گردد که در زیر شرح داده ایم:

فیل سواری

وقتی همه مردم ماشین و دوچرخه کرایه می نمایند، شما فیل کرایه کنید! بله می توانید کمی در اطراف باغ استوایی با یک فیل بگردید.

قایق سواری

در باغ استوایی یک دریاچه هم وجود دارد و اگر دوست داشته باشید، می توانید یکی از قایق هایی که به شکل قو هستند را کرایه نموده و کمی با پارو زدن روی آن بگردید.

غذا دادن به ماهی ها

آیا نام ماهی آراپایما را شنیده اید؟ این ماهی ها که از برزیل آورده شده اند مقدار بسیار عظیمی دارند و حدودا 60 عدد از این ماهی ها در برکه باغ استوایی وجود دارد. می توانید بعد از تهیه بلیط، لب این برکه رفته و آن ها غذا بدهید.

هزینه ورود به باغ استوایی نانگ نوچ 500 بات است که حدودا 15 یورو می گردد. (این قیمت در 25 تیر ماه سال 98 ثبت شده است)

منبع: گردشبان
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1658

به "جاذبه های متفاوت پاتایا که از آنها بی خبرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های متفاوت پاتایا که از آنها بی خبرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید