انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در پی لغو پروازهای خارجی به ایران به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت

به گزارش مجله بوشهری ها، رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی کشور درباره همکاری برای جلوگیری از خسارت آژانس ها در پی لغو پروازهای خطوط هوایی خارجی به ایران، به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت.

انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در پی لغو پروازهای خارجی به ایران به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت

از سفر با تور ارزان پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

خبرنگاران - حرمت الله رفیعی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در پی لغو بعضی پروازهای خطوط خارجی به ایران، به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت.

رفیعی در این نامه نوشته است: در شرایط فعلی کشور با توجه به شرایط خاص منطقه و لغو گسترده تورهای ورودی، احتمال بروز ضرر و زیان اقتصادی دفاتر و آژانس های هواپیمایی که در زمینه ورود گردشگر به ایران فعالیت دارند، وجود دارد. بنابراین دستور فرمائید به منظور جلوگیری از خسارات احتاقتصادی دفاتر و آژانس های فعال در حوزه تورهای ورودی هماهنگی های لازم را با نهادهای ذیربط و خصوصاً جامعه هتلداران کشور برای همکاری در لحظات فورس ماژور مبذول گردد.

وی درباره نگارش این نامه گفت: تحت هر شرایطی ممکن است لحظات اضطراری به وجود آید. مانند زمان حاضر که پروازهای خارجی جهت خود را به سمت ایران تغییر داده اند. در این مواقع آژانس های مسافرتی برای مسافران ورودی خود اتاق هتل رزرو نموده اند ولی مسافران به دلیل لغو پروازها نتوانسته اند در آن هتل حضور داشته باشند ولی آژانس ها پول رزرو اتاق را به هتل ها پرداخت نموده اند. پس باید این هزینه به آژانس ها برگردد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در ادامه گفت: ما از وزیر میراث فرهنگی خواستیم تا نسبت به این موضوع همکاری کند. الان در بسیاری از هتل ها از جمله هتل های 4 و 5 ستاره شهر اصفهان با لغو حضور مسافر روبرو شده ایم که این اتفاق هم در اختیار مسافر نبوده بلکه پروازها لغو شده اند. نهادهای دیگر هم باید به یاری آژانس داران برای جلوگیری از خسارات احتاقتصادی بیایند. مانند مجتمع های بین راهی یا بیمارستان هایی که گردشگر سلامت جذب کردند.

رفیعی در انتها گفت: به سازمان هواپیمایی نیز نامه نوشته و اعلام نموده ام چرا باید هواپیماهای خارجی پروازهای خود را به ایران لغو نمایند؛ در صورتی که در زمانی مانند کودتای ترکیه پروازهای ایران به شهرهای این کشور ادامه داشت.

منبع : مهر

منبع: چمدان
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 550

به "انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در پی لغو پروازهای خارجی به ایران به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در پی لغو پروازهای خارجی به ایران به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید