انتخاب 13 نفر از دانشجویان پژوهشگر و فناور استان زنجان

به گزارش مجله بوشهری ها، عباس ربیعی شامگاه دوشنبه در مراسم تجلیل از دانشجویان پژوهشگر و فناور استان، اضافه نمود: پیرو ابلاغ نماینده عالی دولت در استان زنجان و بنیاد ملی نخبگان، دبیر جشنواره دانشجویی انتخاب شد و انتخاب دانشجویان پژوهشگر و فناور استان را آغاز کرد.

انتخاب 13 نفر از دانشجویان پژوهشگر و فناور استان زنجان

وی اعلام کرد: کمیته ای علمی با حضور تعدادی از رؤسای دانشگاه، معاونان پژوهش و فناور و رئیس پارک علم و فناوری صورت گرفت و در این کمیته علمی دو جلسه در ارتباط کلیات و روند انتخاب دانشجویان پژوهشگر و فناور برتر تشکیل و تعیین شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان گزارشی اجمالی از فرایند انتخاب دانشجویان ارائه کرد و اضافه نمود: بنیاد ملی نخبگان هر ساله در ماه های تیر و مهر فراخوانی برای پشتیبانی از حمایت های علمی و فرهنگی دانشجویان دارد.

ربیعی توضیح داد: مقرر شد علاوه بر فراخوان بنیاد ملی نخبگان، فراخوان استانی نیز توسط جهاددانشگاهی انجام گردد که 114 نفر از دانشجویان شاخص استان در این فراخوان بنیاد ملی نخبگان و 26 نفر توسط فراخوان دوم ثبت نام کردند که در مجموع 140 نفر دانشجو ثبت نام کردند.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان در رابطه با حوزه های علمی این جشنواره، اظهار کرد: پنج گروه علمی مطابق جشنواره پژوهش انجام شد که دانشجویان در حوزه های کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، علوم انسانی و هنر، فنی و مهندسی، پزشکی و پیراپزشکی انتخاب و برگزیده شدند.

ربیعی در مورد نحوه انتخاب دانشجویان پژوهشگر اعلام کرد: در هر حوزه دو دانشجوی شاخص بر حسب امتیازات و فعالیت های پژوهشی، فعالیت فناورانه و ... انتخاب شدند و یک نفر از دانشجویان کارشناسی ارشد و دو نفر از فناوران برتر نیز به خاطر هفته پژوهش و فناوری که نام گذاری شده بود، در کل 13 نفر از دانشجویان پژوهشگر و فناور استان منتخب شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 72

به "انتخاب 13 نفر از دانشجویان پژوهشگر و فناور استان زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب 13 نفر از دانشجویان پژوهشگر و فناور استان زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید