مشهد آماده هوشمند شدن است

به گزارش مجله بوشهری ها، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم گشایش یک مرکز نوآوری در خراسان رضوی با اشاره به نقش شرکت های دانش بنیان و صنایع خلاق در پیشرفت پایدار استان ها گفت: یکی از بخش های مهم زیست بوم کارآفرینی و رونق آن وجود پارک های علم و فناوری است که یاری می نماید ایده های جوانان خلاق و بومی استان به کسب و کارهای فناورانه و دانش بنیان بدل گردد.

مشهد آماده هوشمند شدن است

وی، توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری شرکت های دانش بنیان و صنایع خلاق را یک ضرورت حیاتی برای حمایت از جوانان بومی و حل مسائل دانست و اضافه نمود: رونق این زیست بوم نیازمند حمایت همه بخش های استانی است و کوشش می کنیم تا با حمایت سخت افزاری و نرم افزاری، پارک علم و فناوری به مثابه یک مفهوم نرم افزاری، فراتر از محیط فیزیکی به همه نوآوران در سطح استان خدمت ارائه کند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان، با بیان این که زمینه های بالقوه بسیاری برای توسعه فناوری ها در استان خراسان رضوی نهفته است ادامه داد: این استان ظرفیت های بالقوه بسیاری در توسعه فناوری های پیشرفته دارد و اکنون محیط مشهد آماده برای هوشمند شدن است. هوشمندی این شهر، با اقدامات خوب استانی در مساعد کردن محیط برای شرکت های دانش بنیان و صنایع خلاق، همچنین فراهم کردن حضور سرمایه گذار بخش خصوصی، بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک شده است.

وی اضافه نمود: تا کنون بیش از 172 ایده در قالب برگزاری 5 رویداد نوآورانه برگزار شده به مرکز شتاب ایده رسیده و زمینه را برای تشکیل تیم های نوآور و جذب سرمایه های سرگردان، در راستای تشکیل کسب و کارهای بین المللی فراهم نموده است.

ستاری خاطر نشان کرد: حمایت از کارآفرینان و ایده پردازان جوان کشور، حمایت و راهنمایی کسب و کارهای نوپا و صاحب ایده در حوزه هنر، معماری، شهرسازی، صنایع ساختمانی، طراحی صنعتی و گردشگری مهم ترین هدف این مرکز نوآوری است.

رونمایی از محصولات نوآورانه پارک علم و فناوری مشهد

ستاری، در ادامه این سفر یک روز از پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی بازدید کرد. در این بازدید از دو محصول ایران ساختی که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب طرح کلان ملی از فراوری آنها حمایت شده است رونمایی شد. یکی از این محصولات دستگاه ضد عفونی کننده سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی است که با آن اجسام، محیط و تجهیزات پزشکی ضدعفونی می گردد.

همچنین بازدید از کارخانه نوآوری مشهد، افتتاح یک مرکز نوآوری و شتابدهی و حضور در جمع فعالان فناور و کار آفرین استان خراسان رضوی از دیگر برنامه های معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این سفر یک روزه است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1424

به "مشهد آماده هوشمند شدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشهد آماده هوشمند شدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید