آموزش بافت مو دردلاک به روش صحیح و اصولی

به گزارش مجله بوشهری ها، خبرنگاران | سرویس آرایش و زیبایی - آرایش مو ها یکی از دغدغه های همیشگی خانم ها و حتی آقایان است. یکی از روش های بافت مو، مدل دردلاک Dreadlocks است که در این مقاله به آموزش مرحله به مرحله آن می پردازیم و نگاهی بر روش های مراقبت و نگه داری از مو های دردلاک شده خواهیم داشت.

آموزش بافت مو دردلاک به روش صحیح و اصولی

دردلاک چیست؟

بافت مو دردلاک یک روش تزیینی مو به شمار می آید که از قدیم در جوامع مختلف به خصوص آفریقایی ها رواج داشته است. در این روش مو ها در هم تنیده و گره خورده یا به اصطلاح لاک می شوند. در اوایل پیدایش این روش بافت مو، افراد به این منظور که تفاوت خود را با دیگران نشان بدهند و افکار پیچیده شان را نمایان نمایند، موهایشان را دردلاک می بافتند. حتی عقایدی در بین اقوام مختلف مثل ماسایی ها وجود داشته که موی بافته شده به روش دردلاک آن ها را از خطرات حفظ می نموده است.

آیا برای بافتن مو ها به روش دردلاک باید مو های بلندی داشت؟

در پاسخ این پرسش باید بگوییم خیر! حتی اگر مو های شما فقط 5 سانتی متر بلندی داشته باشد هم می توان بر روی آن بافت دردلاک را انجام داد.

روش انجام دردلاک

وسایل مورد احتیاج

  • شامپوی مخصوص یا شامپوی بدون باقی مانده Residue Free Shampoo
  • سشوار
  • تعدادی کلیپس برای جدا کردن مو ها
  • کش های باریک و کوچک برای شاخه های بافته شده
  • شانه ای که دندانه های باریک داشته باشد
  • وکس مخصوص دردلاک

آموزش مرحله به مرحله

1. شستن موها

شستن مو با شامپوی مخصوص به منظور از بین بردن هر گونه آلودگی از روی موها انجام می گردد.

2. خشک کردن موها

سشوار کشیدن باید به طوری باشد که مو ها تا جای ممکن پف نموده و حجم پیدا نمایند.

3. تقسیم بندی موها

تقسیم بندی موها به صورت افقی با فاصله های تقریبی 6 سانتی متری انجام می گردد. سپس 3 سانتی متر از قسمت جدا شده را مجددا جدا کنید.

4. پوش دادن موها

از فاصله 3 سانتی متری ریشه، به آرامی مو ها را پوش دهید تا به نوک مو ها برسید.

5. پیچیدن موها

در این مرحله باید مو های جدا شده و پوش داده شده را به خوبی در هم بپیچید تا به شکل یک شاخه در هم تنیده و سیلندری شکل بگیرد.

6. وکس کردن موها

با استفاده از انگشتان کمی وکس یه مو ها بزنید تا هیچ تار مویی از شاخه دردلاک شده جدا نماند و همچنین استحکام مو حفظ گردد.

7. پیچاندن دِرِدها

پیچاندن دِرِدها در واقع مجموع دو مرحله پیش و مهم ترین مرحله برای فرم دادن بهتر و محکم تر کردن مو های دردلاک شده است. با استفاده از کمی وکس مو های بافته شده را از ریشه با کف دست بپیچانید تا به نوک مو ها برسید.

8. تکرار

هر قسمت جدا شده مو ها را دردلاک کنید تا تمام مو ها به صورت شاخه های زیبای دردلاک در بیاید. می توانید برای زیبایی بیشتر در بین مو های در هم تنیده شده از رشته های نخ با رنگ های مختلف یا نخ های براق بهره ببرید تا جلوه خاصی به مو ها بدهید.

فیلم آموزشی دردلاک

در این قسمت برای اینکه بهتر با روش بافت دردلاک آشنا شوید شما را به دیدن یک فیلم آموزشی دعوت می کنیم.

نکات مهم در خصوص نگهداری موی دردلاک

1. شستشو

بهتر است که در هفته اول شستشو انجام نگردد تا مو ها حالت خود را حفظ نمایند. بعد از این مدت هم باید از شامپوی مخصوص دردلاک که بدون باقی مانده است شستشو کنید، اما نباید از نرم نماینده، ماسک مو و همینطور روغن های مخصوص مو استفاده گردد. سعی کنید سشوار را هم به طور غیر مستقیم بر روی مو ها بگیرید. از قلم نیاندازید خشک کردن مو های دردلاک بسیار مهم است؛ چرا که ممکن است در صورت باقی ماندن رطوبت در بین مو ها بعد از مدتی بوی بدی ایجاد گردد.

2- ماندگاری

بسته به اینکه چقدر در نگهداری مو های دردلاک شده دقت گردد ماندگاری مو ها متفاوت است. در صورتی که بافت مو ها شل گردد می توان با استفاده از واکس مخصوص دردلاک بافت ها را محکم کرد. همچنین بر اساس رشد مو ها ممکن است احتیاج باشد تا هر 2 یا 3 ماه ریشه مو ها ترمیم گردد.

3. باز کردن مو ها

برخی افراد تصور می نمایند که باز کردن مو های دردلاک امکان پذیر نیست و فقط باید با کوتاه کردن مو ها از ته آن ها را از بین برد. اما اینطور نیست و باز کردن آن بدون کوتاهی و آسیب به ریشه یا ساقه مو انجام می گردد چرا که در این روش برای بافت مو ها از هیچ چسب یا مواد دیگری استفاده نمی گردد.

سخن آخر

همانطور که در این مطلب نیز مطالعه کردید، دردلاک کردن موها آنقدر که فکر می کنید سخت نیست و با کمی دقت و توجه به نکات گفته شده، می توانید موهای دردلاکی جذابی داشته باشید. علاوه بر دردلاک، بافت مو هلندی نیز امروزخ در بین دختران جوان بسیار محبوب است و با توجه به اصول آن می توانید از این مدل نیز استفاده نموده و زیبایی خود را دوچندان کنید. تجربه شما از دردلاک کردن مو چیست؟ مشتاق دریافت دیدگاه ها و تجربیات شما در این خصوص هستیم…

منبع: setare.com
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1612

به "آموزش بافت مو دردلاک به روش صحیح و اصولی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش بافت مو دردلاک به روش صحیح و اصولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید