25 اشتباه در آداب معاشرت که باید آنها را متوقف کنید

به گزارش مجله بوشهری ها، بعضی از کارها مانند ارسال یک پیغام کوتاه در طول فیلم می توانند باعث شوند دیگران درباره شما فکر بدی نمایند و گاهی یک حرکت ساده از جانب شما می تواند موقعیت تا را در جمع به خطر بیندازد. این لیست را مطالعه کنید تا اصول آداب معاشرت جهانی را هر چه بهتر و بیشتر بیاموزید.

25 اشتباه در آداب معاشرت که باید آنها را متوقف کنید

به اشتراک گذاشتن داستان های شرم آور در یک دورهمی که دعوت شده اید

اگر شما را در یک عروسی، تولد یا یک مراسم افتخاری دیگر دعوت نموده اند، مطمئن شوید که آنچه می گویید خارج از ادب نیست و در واقع به آن شخص احترام می گذارید. به عبارت دیگر داستان خنده دار درباره تعطیلات بهاری پر استفراغ خود را برای گپ گروهی محبت آمیز خود ذخیره کنید. از گفتن چیزی بیش از حد شخصی در خصوص فرد میزبان خودداری کنید و داستان تان را کوتاه و حداکثر سه دقیقه نگه دارید.

در دستان خود عطسه کردن

عطسه ممکن است غیرقابل پیش بینی باشد، به شما فقط چند ثانیه قبل اطلاع می دهد تا بفهمید کجا را هدف قرار می دهید. پیش فرض برای بسیاری از ما عطسه در دستانمان است و یا حتی بدتر از آن، فقط عطسه کردن در هوا است. لیزا گروتس کارشناس آداب معاشرت و نویسنده، می گوید نه تنها این فوق العاده زشت است بلکه خطرناک است. او می گوید در آرنج خود عطسه کنید یا حداقل سر خود را از افراد دیگر برگردانید و اضافه نمود که اگر احساس می کنید چند عطسه در حال آمدن است، خود را به دستشویی برسانید.

از دستمال سفره خود برای پاک کردن بینی بهره ببرید

شما آبریزش بینی دارید. شما در مقابل انگشتان خود یک دستمال سفره دارید، چیزی که هنگام خوردن غذا استفاده می گردد. بنابراین بینی خود را در دستمال سفره خود تمیز می کنید، درست است؟ گروتس می گوید این کار بسیار اشتباه است. حتی اگر استفاده از دستمال خود برای پاک کردن آبریزش بینی، اشک یا غذا از روی صورت خوب است، ادب حکم می نماید این کار را انجام ندهید. او می گوید، اگر مجبورید بینی خود را تمیز کنید، به دستشویی بروید و از دستمال مرطوب بهره ببرید.

قرار دادن تلفن همراه روی میز

گروتس می گوید، نگه داشتن تلفن در دید شما ممکن است شما را از اعلانات خبردار کند اما رفتار فوق العاده ضعیفی است. این توجه شما را از افرادی که با او مشغول ناهار خوردن هستید دور می نماید و به طور کلی تجربه غذا خوردن کمتر دلپذیری را برای همه، از جمله خودتان ایجاد می نماید. وی شرح می دهد: هیچ چیز را روی میز قرار ندهید اگر که بخشی از وعده غذایی نباشد مانند تلفن همراه، کلید یا عینک آفتابی.

آغاز بحث های سیاسی در مصاحبههای سرگرم نماینده

آغاز مکالمه های جنجالی ممکن است در دانشگاه جالب باشد اما گفتن حرف های تکان دهنده فقط باعث می گردد که نابالغ به نظر برسید. گروتس می گوید: به نظر می رسد این روزها هیچ چیز در مصاحبه محدود نیست. اما صرف اینکه ما در فرهنگ بیش از حد بی رحمانه زندگی می کنیم به معنای مناسب بودن آن نیست. وی شرح می دهد: از دین، سیاست و شوخی های عجیب دور شوید. در عوض، روی موضوعات ایمن مانند دوستان مشترک یا خانواده، سرگرمی ها، فیلم ها، رستوران ها، ورزش و … تمرکز کنید.

استفاده از شکلک در ایمیل های کاری خود

افراد زیادی ایمیل های کاری با همکاران خود را به عنوان پیغام متنی در محیط کسب و کار در نظر می گیرند. در هیچ یک از ارتباطات کاری خود غیر عادی نباشید. شیوه های مدرن هم این است که ایمیل های تجاری همچنان باید معرفی رسمی، عنوان مناسب، سلام، جملات کامل و خاتمه بندی رسمی داشته باشند.

ارسال متن یا ایمیل پر از خطا از تلفن شما

عدم حضور فیزیکی و کار با تلفن همراه شما بهانه ای برای گرامر و املای بد نیست، به خصوص اگر در حال ارسال پیغام کوتاه به رئیس یا همکاران خود باشید. دستور زبان و هجی کلمات باید به درستی ارائه گردد و تصحیح الزامی است. به یاد داشته باشید، این ممکن است فقط یک متن باشد اما این باز هم نمایانگر شما، ارزش های شما، کیفیت کار شما است و به طور کلی تأثیر بر روی خواننده می گذارد در خصوص اینکه شما کی هستید و پیچیدگی های شما را نشان می دهد. به علاوه، با استفاده از گرامر و ابزار هجی که این روزها تقریباً در هر سیستمی تعبیه شده است، هیچ عذری برای هزاران خطا وجود ندارد.

دست دادن به منظور تسلط یافتن

دست دادن یک هنر است و در جامعه مدرن و گاه به گاه ما از یاد می رود. لیپستین می گوید: بسیاری از مردان و زنان نمی دانند که چگونه دست بدهند. اشتباهاتی شامل شل دست دادن، محکم دست دادن، بیش از حد طولانی نگه داشتن یا دریافت با دست مخالف همواره وجود دارد. وی می گوید: یک دست دادن مناسب باید خوب و محکم باشد بدون آنکه بر شخص مقابل غلبه کنید. هنگام تماس چشمی و گفتن نام و نام خانوادگی به کسی، کمی بازو را از آرنج تکان دهید.

هر کاری که انجام می دهید را در شبکه های اجتماعی پست کردن

نوجوانان ممکن است از صرف صبحانه تا برنامه قبل از خواب و همه چیز را در شبکه اجتماعی خود پست نمایند اما وقتی که عظیمسال هستید باید اخبار خود را فیلتر کنید. از سرقت هویت گرفته تا حریم خصوصی و نگرانی های محل کار، ده ها دلیل عالی برای رعایت احتیاط درباره آنچه در اینترنت ارسال می کنید وجود دارد. گروتس می گوید، به رسانه های اجتماعی خود مانند DNA سایبری خود فکر کنید. هر چیزی که ارسال کنید، حتی اگر بعداً آن را حذف کنید، به صورت مادام العمر آنلاین است. وی اضافه می نماید، حتی اگر عکس های ناجور خود را برای رئیس خود ارسال نکنید، هنوز هم ممکن است کسی از آن عکس بگیرد و به دیگران نشان دهد.

نشستن هنگام معرفی شدن به کسی

لیپستین می گوید، معمولاً هر دو طرف هنگام معرفی برای اولین بار باید بایستند. بنابراین، اگر هنگام دیدار با شخصی جدید پشت میز خود نشسته اید، لحظه ای بلند شوید و سپس با آنها دست دهید، این حرکت کوچک در آداب معاشرت نشان می دهد که جلسه یا آن فرد برای شما مهم است. این فقط یکی از رفتارهای اساسی آداب معاشرت است که همه باید انجام دهند.

بوسیدن دست یک زن به جای سلام کردن

رفتارهایی مانند بوسیدن دست یک خانم یا در آغوش دریافت او در جهانی غرب زمانی یک رفتار خوب در آداب معاشرت قلمداد میشد اما امروزه جهان تغییر نموده و به هیچ عنوان رفتارهای جنسیتی را برنمی تابد. در جهانی مدرن بسیاری می کوشند که دیگر تفاوتی میان جنسیت های مختلف وجود نداشته باشد. لیپستین می گوید جلوی این کار را بگیرید. وی شرح می دهد: هیچ تفاوتی در نحوه استقبال از جنس های مختلف در محیط حرفه ای وجود ندارد. همچنین، از انجام کارهایی که ممکن است برای مقدمه و اولین بار خیلی صمیمانه و به دور از آداب معاشرت تلقی گردد، مانند دریافت دستانشان با دست دوم، لمس بازو یا شانه یا در آغوش کشیدن دور شوید.

برداشتن لیوان نوشیدنی کسی که پشت میز کنار شما نشسته است

لیپستین می گوید، برداشتن کارد و چنگال، دستمال سفره، بشقاب و لیوان دیگری پشت میز ناهار خوری یک رستوران امکان پذیر نیست اما در یک مهمانی ممکن است بر حسب تصادف این مساله روی دهد. وی می گوید: دانستن چگونگی چیده شدن میز ناهار خوری و آنچه متعلق به شما و نفر بغل دستی شما است، تأثیر زیادی در ایجاد تأثیر خوب دارد. اگر متوجه شدید که به طور تصادفی کالای شخصی را برده اید، یک پیشخدمت را صدا کنید و درخواست جایگزینی کنید.

نخوردن چیزی در جشنی که برای شما گرفته اند

اگر شما را به یک جشن دعوت نموده اند و هدف آن جشن شما هستید حتماً به یاد داشته باشید دیگران به خاطر شما دور هم جمع شده اند پس اگر می خواهند چیزی بخورند آن را رد نکنید حتی اگر دوستش ندارید یا رژیم دارید مگر اینکه برایتان مضر باشد که در این صورت با شرح دادن به آنها عذرخواهی کنید.

عدم پاسخ دهی به دعوت نامه

اگر یک گناه اخلاقی وجود داشته باشد که متخصصین بیشترین کوشش را برای آن داشته باشند، ممکن است این باشد: افرادی که یا پاسخ به دعوت نامه را با تاخیر انجام می دهند یا کلاً نمی فرایند. امیلی دالس متخصص پروتکل رویداد و آداب و معاشرت، می گوید: پاسخ دهی دیررس یا از دست رفته باعث فشارهای لجستیکی و عاطفی برای میزبان می گردد. او می گوید: پاسخ خود را در اسرع وقت ارسال کنید - پاسخ به یک قرار یا دعوت برای شما چالشی نیست. اگر نمی خواهید به مراسمی بروید به وسیله تلفن یا ایمیل با یک عذرخواهی کوتاه به دعوت نامه پاسخ دهید و از دعوت شدن خود ابراز سپاس کنید. به وسیله روشی که دعوت نامه را دریافت نموده اید پاسخ گو باشید، بنابراین اگر کارت پاسخ همراه با دعوت نامه دارید، از آن بهره ببرید. اگر این یک دعوت نامه الکترونیکی باشد، خوب است که به صورت الکترونیکی پاسخ دهید. اطمینان حاصل کنید که در آداب و رسوم در شبکه های اجتماعی نیز اشتباه نمی کنید.

رفتن به مهمانی همراه با یک مهمان ناخوانده

دالس می گوید، برخی از مهمانی ها مجالس غیررسمی هستند و هرکسی از شما استقبال می نماید که یک نفر دیگر را هم با خود به مهمانی ببرید اما مگر اینکه به صراحت گفته گردد در غیر این صورت، فرض کنید این مهمانی فقط برای افرادی است که دعوت شده اند. اگر دعوت شما شامل مهمان دیگر یا قرار نیست، سعی نکنید لحظه آخری کسی را اضافه کنید. یک عظیمسال آداب معاشرت دان باشید و خودتان تنها به جشن بروید. اگر به تازگی تغییری در شرایط رابطه شما ایجاد شده است، می توانید با میزبانان تماس بگیرید و ببینید آیا نامزد یا همسرتان نیز شامل مهمانان می گردد یا خیر. به جواب آنها احترام بگذارید. اگر آنها نه بگویند، همواره می توانید شرکت نکنید اما نمی توانید آنها را مجبور کنید که بله بگویند.

فراموش کردن نوشتن یادداشت تشکرآمیز

افراد زیادی مهمترین قانون دریافت هدیه را فراموش می نمایند: تشکر از هدیه دهنده. دالس می گوید برای هدایای عظیم، مانند جشن تولد یا عروسی، فقط گفتن ممنونم کافی نیست، شما باید یک کارت تشکر خوب ارسال کنید. یا روز بعد از مهمانی به وسیله پیغامی از آنها تشکر کنید.

چنگال خود را بین غذاها روی میز بگذارید

لیپستین می گوید: به محض اینکه یک مورد از ظروف نقره ای از روی میز برداشته گردد تا استفاده گردد، دیگر هرگز نباید میز را لمس کرد. این یک روش معمول است که چنگال کثیف را دوباره روی میز بین غذاها قرار دهید اما نه تنها غیر بهداشتی است بلکه رفتار بدی است. در عوض، هر کارد و چنگال را در بشقابی که استفاده می کنید، استراحت دهید.

یک سال در انتظار تصدیق هدایای عروسی

دالس می گوید، قانون آداب و رسوم قدیمی این بود که یک تازه عروس حداکثر یک سال فرصت داشت تا به طور رسمی از مردم برای هدایای عروسی خود تشکر کند اما به لطف فناوری ارتباطات مدرن، دیگر اینقدر زمان لازم نیست. قانون جدید این است که همه هدایا باید تأیید شوند، چه بر روی کاغذ و چه به صورت الکترونیکی و این امر باید در حدود سه ماه پس از عروسی شما صورت بگیرد. وی شرح می دهد: در غیر این صورت، مهمانان ممکن است نگران دریافت نشدن هدیه خود یا حتی بدتر از آن باشند.

آغاز صحبت با رئیس تان با گفتن سلام

رزالینا اروپزا رندال، متخصص مدنیت در محیط کار و آداب معاشرت شرح می دهد: در سلام و احوال پرسی رسمی، به ویژه هنگام تعامل با فرهنگ ها یا کشورهای دیگر، شخصی از نسل قدیمی تر یا شخصی با عنوان یا صندلی بالاتر، قدرت واقعی وجود دارد. به جای سلام یا سلام، چه خبر او پیشنهاد می نماید صبح بخیر، خانم روبیو یا سلام، امروز چطورید؟ را بگویید.

روده درازی برای هر کسی که گوش خواهد داد

چیزهایی که اینروزها در شبکه های مجازی می بینیم می تواند به نظر برسد که هیچ چیز ممنوع نیست و بهترین سیاست این است که همه اتفاقات زندگی خود را ترجیحاً با دوربین به اشتراک بگذارید اما واقعیت این است که شما نمایشی یک نفره نیستید که بقیه مردم جهان آن را تماشا نمایند اگر در صفحه شخصی تان اینطور است جریانش فرق می نماید. راندال می گوید، روابط واقعی به یک دادن و دریافت متعادل احتیاج دارند. او می گوید: به طور منظم حالات دائماً در حال تغییر خود را در حالی که انتظار دارید دیگران همواره گوش نمایند به اشتراک نگذارید. شما باید حداقل به اندازه صحبت خود گوش دهید و آنچه را که برای به اشتراک گذاری انتخاب می کنید و کجا را با دقت انتخاب کنید. به عنوان مثال، اشتراک بیش از حد همه چیز در محل کار باعث می گردد شما مانند کسی به نظر برسید که نمی تواند زندگی خود را کنترل کند و غیرقابل پیش بینی است - ویژگی هایی که احتمالاً شما را در موضع ضعف قرار می دهد.

گذاشتن هدفون یا هندزفری در گوش خود هنگام مصاحبه با کسی

هدفون در جهانی مملو از فناوری ما عنصری اصلی است و به همین دلیل مهم است اما شما می توانید فناوری را کمی از خود دور کنید. امی آلکون، کارشناس اخلاق می گوید این روزها افراد زیادی یک هندزفری یا هدفون یا هر دو را در هنگام مکالمه ترک می نمایند و این یک آداب و قانون شکنی عظیم است. این می تواند باعث گردد طرف مقابل احساس کند شما به حرف های او اهمیتی نمی دهید و واقعاً گوش نمی دهید (که ممکن است درست باشد). همواره هنگام صحبت با کسی، حتی اگر صدا از قبل خاموش باشد، هدفون خود را از گوش بیرون آورده یا هدفون خود را بردارید.

استفاده از بلندگو در مکان های عمومی

هیچ کس احتیاجی به شنیدن مکالمه شما با همسرتان، جزئیات گزارش کار شما یا نتایج معاینه فیزیکی شما ندارد اما افراد وقتی تلفن خود را روی بلندگو بگذارند، ناخواسته این اطلاعات و سایر اطلاعات شخصی را با بسیاری از غریبه ها به اشتراک می گذارند. این کار هم بی ادبی و هم آزار دهنده است و می تواند شما را در برابر آسیب پذیر کند بنابراین این کار را نکنید، اگر واقعاً باید تماس بگیرید، فقط به روش معمول پاسخ دهید و تمام کوشش خود را برای ترک کردن جمع انجام دهید. همچنین، هیچ کس به اندازه شما لیست پخش موسیقی شما را دوست ندارد، بنابراین جلوی پخش شدن آهنگ های خود را بگیرید.

ارسال پیغام کوتاه در طول یک فیلم

هیچ چیز بیشتر از فرستادن پیغام، بازی با گوشی یا صحبت با موبایل در سالن سینما و تئاتر باعث خشم اطرافیان شما نمی گردد. تلفن خود را قبل از ورود به سالن تئاتر، عبادتگاه، مهمانی شام یا هر مکان دیگری که افراد دیگر نمی خواهند صدای وزوز شما را بشنوند، خاموش کنید. اگر تماس ها، پیغامک ها یا ایمیل های شما از افرادی که با آنها هستید یا فعالیتی که انجام می دهید مهم تر هستند، ممکن است بخواهید تجدید نظر کنید.

پاسخ ممنونم با مسئله ای نیست

وقتی کسی از شما تشکر می نماید، پاسخ متداول این روزها مسئله ای نیست یا حله است اما این یک آداب معاشرت است که این کار را نکنید. تمام مواردی که شخص دیگر می شنود مسئله ای نیست باعث می گردد آنها تصور نمایند درخواست آنها برای شما ناراحت نماینده بوده است. در عوض بگوییدمن از انجام این کار لذت بردم یا خواهش می کنم.

از کارهای کوچک دیگران قدردانی نکردن

یک شکایت رایج این روزها این است که این روزها مهربانی و عطوفت کم شده است. شما می توانید با جستجوی راه های کوچک برای یاری به دیگران و اطمینان از تشکر از آنها، وقتی این کار را برای شما انجام می دهند، این شرایط را در جهت بهتر شدن تغییر دهید. او شرح می دهد: اگر کسی در را برای شما نگه دارد، گفتن ممنونم ضروری است، حتی اگر این فقط یک لبخند یا یک سر تکان دادن سر از جانب شما باشد. مردم نوکر شما نیستند، آنها به شما لطف می نمایند بنابراین قدردانی کنید.

منبع:

rd

منبع: هفت گنج
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1497

به "25 اشتباه در آداب معاشرت که باید آنها را متوقف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 اشتباه در آداب معاشرت که باید آنها را متوقف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید