گرمخانه مردان در کرج فعلا تعطیل است

به گزارش مجله بوشهری ها، ناظر گرمخانه های شهرداری کرج گفت: در حال حاضر گرمخانه آقایان به دلیل انجام برخی تعمیرات از جمله اصلاح شبکه فاضلاب تعطیل است و پیش بینی می گردد تا 30 آبان آغاز به کار کند.

گرمخانه مردان در کرج فعلا تعطیل است

جواد غلامی در گفت وگو با خبرنگار مجله بوشهری ها اظهار کرد: در حال حاضر شهرداری کرج در قالب یک گرمخانه مختص بانوان (واقع در پارک شهید چمران) و یک گرمخانه مخصوص آقایان (واقع در شاه عباسی) به کارتن خواب ها خدمات رسانی می نماید.

وی با اشاره به ظرفیت این گرمخانه ها ادامه داد: گرمخانه بانوان 60 نفر و گرمخانه آقایان نیز 80 نفر ظرفیت دارد البته ظرفیت این گرمخانه ها در روزهای بحرانی مثل زمان بارندگی شدید، افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: ساعت کار این گرمخانه ها از ساعت پنج عصر تا هشت صبح است البته در زمانی که هوا بسیار سرد است در طول روز نیز میزبان مددجویان هستیم.

وی با اشاره به چگونگی فعالیت این مراکز شرح داد: گرمخانه بانوان به دلیل شرایط خاص مراجعه کنندگان در طول سال باز است ولی فعالیت گرمخانه مردان اغلب با شروع آخرین ماه پاییز شروع می گردد. در حال حاضر گرمخانه آقایان به دلیل انجام برخی تعمیرات از جمله اصلاح شبکه فاضلاب تعطیل است و پیش بینی می گردد تا 30 آبان شروع به کار کند.

غلامی گفت: قرارداد گرمخانه مردان به انتها رسیده بود و با تمدید مجدد آن آماده پذیرش مددجویانی هستیم که در فصل سرما جایی برای خواب ندارند.

وی با اشاره به امکاناتی که در اختیار مراجعه کنندگان گرمخانه های کرج قرار می گیرد، شرح داد: یک وعده شام گرم، یک وعده صبحانه، لحاف و متکای تمیز، لباس زیر، لباس خواب و وسایل استحمام از جمله خدماتی است که به مراجعین داده می گردد.

این مسئول با اشاره به ضرورت افرایش تعداد گرمخانه های کرج ادامه داد: با توجه به شرایط خاص جمعیتی و مهاجرپذیری بالای کرج باید سه گرمخانه 90 نفره یا چهار گرمخانه 75 نفر دیگر در کرج احداث گردد.

پیش از این اصغر نصیری، جانشین معاون خدمات شهری شهرداری کرج با بیان این که کرج به چهار گرمخانه احتیاج دارد، گفته بود: هم اکنون دو گرمخانه در کرج وجود دارد که یکی مختص مردان است و دیگری به زنان آسیب دیده و کارتن خواب خدمات رسانی می نماید. گرمخانه مردان کرج در شاه عباسی است و گرمخانه زنان نیز چندی پیش در ملارد راه اندازی شده است.

جانشین معاون خدمات شهری شهرداری کرج با شرح امکانات گرمخانه زنان اضافه کرده این مرکز دارای حیاط، دو سالن، دو اتاق بزرگ برای پذیرایی و اتاق جداگانه برای پذیرش بانوان است و امکانات کاملی هم مانند تخت، پتو، فضای مناسب برای استحمام، استراحت دارد و وعده صبحانه و شام گرم در این مکان سرو می گردد.

جانشین معاون خدمات شهری شهرداری کرج با بیان این که این گرمخانه از ساعت 17 تا هشت صبح روز بعد بانوان آسیب دیده اجتماعی را اسکان می دهد، شرح داده، حتی در روزهای سرد هم افراد می توانند در این گرمخانه حضور داشته باشند. مددکار اجتماعی و پزشک دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در این مکان به بانوان آسیب دیده اجتماعی خدمات درمانی ارائه می دهد.

این مسئول اضافه کرد: وجود امکانات بهداشتی و پزشکی در این گرمخانه می تواند از انتقال انواع بیماری ها به جامعه جلوگیری کند.

نصیری با اشاره به ظرفیت های این گرمخانه ها شرح داد: گرمخانه مردان هم اکنون 80 نفر ظرفیت و گرمخانه زنان نیز 60 نفر ظرفیت دارد. در شرایط فعلی این دو گرمخانه پاسخگوی احتیاج آسیب دیده های شهرستان نیست و به نظر می رسد باید دو گرمخانه دیگر در کرج راه اندازی گردد. وجود کارتن خواب ها در کرج هم از لحاظ روانی برای شهروندان آثار سوئی به دنبال دارد و هم سیمای شهری را به هم می ریزد.

جانشین معاون خدمات شهری شهرداری کرج یادآور شد: بدون شک با ساماندهی کارتن خواب ها در گرمخانه ها باز آمار جرم شهرستان نیز به میزان قابل توجهی کم می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 3

به "گرمخانه مردان در کرج فعلا تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمخانه مردان در کرج فعلا تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید