پوشش متقاضیان بوشهر و عالیشهر در طرح اقدام ملی مسکن شهر جدید عالیشهر

به گزارش مجله بوشهری ها، خبرنگاران/بوشهر مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر گفت: از 200 هزار واحد سهمیه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید کشور 2 هزار و 250 واحد سهم شهر جدید عالیشهر بوده که متقاضیان شهر بوشهر و عالیشهر را پوشش خواهد داد.

پوشش متقاضیان بوشهر و عالیشهر در طرح اقدام ملی مسکن شهر جدید عالیشهر

علی مقاتلی پیش از ظهر امروز در آیین کلنگ زنی طرح اقدام ملّی مسکن در عالیشهر گفت: امروز با حضور ریاست محترم جمهور به صورت ویدئو کنفرانس در کل کشور عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن به شکل رسمی آغاز شد، البته طرح اقدام ملی چند ماهی است که آغاز شده و ما نیز در شهر جدید عالیشهر عملیات اجرایی تعدادی از پروژه های طرح اقدام ملی را چند ماهی است که آغاز نموده ایم اما به دلایلی مراسم رسمی به تعویق افتاد.

وی ادامه داد: همچنین بهره برداری از تعدادی مسکن طرح اقدام ملی که حدود یک سال و نیم پیش عملیات اجرایی آن در کشور آغاز شده است، اما آنچه که در استان بوشهر و شهر جدید عالیشهر رخ داده اینکه از 200 هزار واحد سهمیه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید کشور 2 هزار و 250 واحد سهم شهر جدید عالیشهر بوده که متقاضیان شهر بوشهر و عالیشهر را پوشش خواهد داد.

این مسئول اظهار کرد: از ابتدای ابلاغ کل زمین مورد احتیاج احداث این تعداد واحد مسکونی را تامین نموده ایم و در واقع فراوری زمین اجرا شده و بخشی نیز در مرحله آماده سازی است. زمانی که واحدهای مسکونی آماده شده و به مرحله بهره برداری برسد زیر ساخت ها و عملیات زیر ساخت شامل معابر و شبکه آب، برق ، گاز و فاضلاب اجرا شده باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر مطرح نمود: از 394 واحد طرح اقدام ملی مسکن که امروز عملیات اجرایی آن رسما آغاز می گردد، 180 واحد مربوط به متقاضیان ثبت نامی است که در سامانه ثبت نام نموده اند و 214 واحد فراوری مسکن توسط سرمایه گذاران بوده که واگذاری زمین با تعهد ساخت اجرا شده است.

مقاتلی یادآور شد: در عالیشهر 1500 واحد زمین جهت احداث مسکن به منظور تامین مسکن متقاضیان ثبت نامی در سامانه مسکن برنامه ریزی نموده ایم، البته این به این معنی نیست که 1500 واحد اگر بیشتر شد ما اقدامی نکنیم و قطعا اگر ما بیشتر از 1500 متقاضی واجد شرایط داشته باشیم باز هم سهمیه را اضافه خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: از محل تفاهم نامه هایی که مقام عالی وزارت با وزرای محترم دفاع، کار و تعاون و آموزش و پرورش منعقد نموده اند 610 واحد مربوط به عزیزان فرهنگی برنامه ریزی شده و منتظر معرفی متقاضیان هستیم تا زمین در اختیار آنها بگذاریم. همچنین 600 واحد مربوط به نیروهای مسلح است که آمادگی داریم و جلساتی را نیز برگزار شده و منتظر معرفی متقاضیان هستیم و 500 واحد به مجموعه ها و تعاونی های کارگری اختصاص دارد که جلسات لازم برگزار شده و منتظر معرفی افراد هستیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر توضیح داد: امیدواریم به حول و قوه الهی این نهضت مسکن به صورت مستمر و جاری با برنامه ریزی خوبی که طراحی شده پیش برود.

علی مقاتلی اعلام کرد: امروز فرصت شد که به اتفاق معاون محترم امور عمرانی و مدیران همراه ایشان بازدیدی از پروژه های عمرانی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در شهر جدید عالیشهر تحت عنوان بخش های مختلف پروژه هایی داریم، اظهار کرد: در بخش آموزش سال جاری برنامه ریزی هایی برای بهره برداری از دو پروژه مدرسه سازی داریم. همچنین عملیات اجرایی پروژه مرکز جامع بهداشتی درمانی با 3700 متر مکعب زیر بنا تقریبا از ابتدای سال 97 آغاز شده که امید داریم با یاری استاندار محترم و معاون ایشان حدود 30 میلیارد اعتبار مورد احتیاج آن از منابع استانی تخصیص داده گردد و مجموعه وزارت بهداشت نیز سهم خود را یاری کند تا این اتفاق مبارک رخ دهد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر توضیح داد: از ابتدای سال جاری طی برنامه ریزی، جلسه های مستمر و آنالیز فرایند اجرا با پیمانکار و مشاور پروژه برنامه ریزی شده که تا سرانجام سال آماده بهره برداری گردد. تعدادی پروژه شامل یک زمین ورزشی روباز، یک هنرستان 12 کلاسه، حداکثر ظرف دو سه هفته آینده آماده بهره برداری و افتتاح می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1227

به "پوشش متقاضیان بوشهر و عالیشهر در طرح اقدام ملی مسکن شهر جدید عالیشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش متقاضیان بوشهر و عالیشهر در طرح اقدام ملی مسکن شهر جدید عالیشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید