هری پاتر و 18 لوکیشن جادویی آن در لندن (قسمت دوم)

به گزارش مجله بوشهری ها، لندن، مقصد محبوب گردشگران، یکی از لوکیشن های مجموعه فیلم هری پاتر است. برای آشنا شدن با آن ها در ادامه با خبرنگاران همراه شوید.

هری پاتر و 18 لوکیشن جادویی آن در لندن (قسمت دوم)

برای تمامی هواداران هری پاتر، سفر به لندن مانند رویایی به حقیقت پیوسته است، این شهر زیبا، لوکیشن بسیاری از صحنه های فیلم مجموعه هری پاتر است. قدم زدن در این مکان ها تجربه ای جادویی و شگفت انگیز را برای شما به ارمغان می آورد. در مقاله قبلی شما را با تعدادی از آن ها آشنا کردیم. دیگر لوکیشن ها را می توانید در ادامه با ما بخوانید.

10. کینگزکراس

شاید لوکیشن بیشتر شناخته شده در هری پاتر سکوی نه و سه چهارم در ایستگاه کینگزکراس باشد، ایستگاهی که محل رفت و آمد مشنگ ها است. شما آن را با چرخ دستی های پر از چمدان که در یک دیوار آجری ناپدید می شوند، دقیقا بین آسانسور و سکوی نهم، به یاد می آورید. نقطه حرکت قطار تندروی هاگوارتز تا سال 1999 مورد توجه نبود، سالی که مسئولین ایستگاه برای فیلمبرداری مجموعه مشهور هری پاتر با نصب تابلو و چرخ دستی های چمدان روی آن سرمایه گذاری کردند. نهایتا در سال 2012، در پی تغییر دکور ایستگاه، تابلو و چرخ دستی (حاوی قفس پرنده ها و چمدان) به لوکیشن آخری انتقال داده شدند. اگر هنوز پیدا کردن آن برای شما سخت است، دنبال مغازه مجاور هری پاتر که اجناس آن را می فروشد، باشید.

11. خانه استرالیا

این ساختمان مجذوب کننده، سفارت دیپلماتیک استرالیا در بریتانیا در سال 1918 افتتاح شد. محل نمایشگاه این ساختمان (که برای عموم قابل مشاهده نیست). به قدری بزرگ است که برای فیلمبرداری سالن اصلی بانک گرینگاتز در هری پاتر و سنگ جادو نیازی به صحنه آرایی نداشت.

در قسمت دوم هری پاتر و یادگاران مرگ این صحنه با الهام از داخل خانه استرالیا در استودیو های لیوسدن (Leavesden) با تفاوت های جزئی فیلمبرداری شد.

12. میدان پیکادلی

مقصد اصلی لندن برای تماشا تئاتر و زندگی شبانه، مکانی است که هری، هرمیون و رون پس از هجوم مرگ خوارها به عروسی بیل و فلور در قسمت اول هری پاتر و یادگاران مرگ در آن ظاهر می شوند. در نسخه کتاب، آن ها به ایستگاه خیابان کورت توتنهام فرار کردند، نقطه قابل توجه دیگری در لندن که کافه لاچینو در آن قرار گرفته است.

13. پل میلنیوم

این پل مدرن آهنی عابر پیاده که جدیدترین پل لندن است در هری پاتر و شاهزاده دورگه به عنوان پل براک دیل در طی حمله مرگ خوارها به طرز ناراحت کننده ای تخریب می شود. خوشبختانه، پل واقعی سالم است و جهت زیبایی بین تیت مدرن (Tate Modern) و کلیسای جامع سنت پائول برای پیاده روی فراهم می نماید.

14. سیسیل کورت

این پیاده روی مجذوب کننده در کنار خیابان چیرینگ کراس پر از مغازه های دوران ویکتوریا، مخصوص کتاب های کمیاب، نقشه و عتیقه جات است.

این مکان به عنوان کوچه دیاگون به تصویر کشیده شد و حتی یک مغازه کتاب فروشی در آن است که کتابی با عنوان گوی جادویی دارد.

15. ایستگاه سوربیتون

این ایستگاه مهم طراحی شده در سال 1930 در حومه شهر، حدود 16 کیلومتری جنوب غربی مرکز لندن، لوکیشن هری پاتر و شاهزاده دورگه است. جایی که هری در حال خواندن پیغام امروز در کافه ایستگاه در سکوی اول چشمش به دامبلدور در سکوی سوم می افتد. در پله های انتهایی این ایستگاه، مدیر مدرسه، هری را با خود از دنیای مشنگ ها غیب می نماید.

16. کوچه هرس گاردز

اینجا قلب تشریفاتی رسمی لندن است. اگر شما به گذشته این کوچه نگاه کنید، مجسمه دوک هشتم دوون شیر (Devonshire) را خواهید دید. برای فیلمبرداری قسمت اول هری پاتر و یادگاران مرگ، یک توالت مردانه در این محوطه پشت مجسمه مقابل ورودی وزارت دفاع بریتانیا ساخته شد. البته، این یک توالت معمولی نبود، بلکه ورودی کارمندان وزارت جادو بود، جایی که رون، هری و هرمیون با تغییر قیافه به آن وارد شدند.

17. ایستگاه وست مینیستر

اینجا جایی است که آقای ویزلی برای بلیط زدن و ورود به ایستگاه در همراهی هری به وزارت جادو در هری پاتر و محفل ققنوس با مشکل روبرو می شود. این ایستگاه در خدمت مجلس، کوچه وست مینیستر و بعضی جاذبه های گردشگری است.

18. تئاتر قصر

قدمت این تئاتر ویکتوریایی در وست اند به 1891 برمی شود و برای فرار هری پاتر و فرزند نفرین شده در قسمت اول و دوم با وسایل جادویی به خوبی دکور شده است. این تئاتر نوشته جک تورن با همکاری جی کی رولینگ در30 جولای افتتاح می شود و داستان هری، هرمیون و رون را 19 سال بعد از آخرین کتاب نقل می نماید. تعداد تقاضا برای بلیط نجومی بود ولی هر آدینه وب سایت شو، 40 بلیط با تخفیف ویژه با نام آدینه چهل تایی می فروشد.

منبع: کجارو / fodors.com
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1926

به "هری پاتر و 18 لوکیشن جادویی آن در لندن (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هری پاتر و 18 لوکیشن جادویی آن در لندن (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید