سیطره ارتش یمن بر ده ها موضع در جنوب غرب عربستان

به گزارش مجله بوشهری ها، ارتش و کمیته های مردمی یمن در پی عملیاتی پیروز، بر ده ها موضع در جنوب عربستان سعودی تسلط پیدا کردند.

سیطره ارتش یمن بر ده ها موضع در جنوب غرب عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع یمنی، شامگاه آدینه، از تسلط ارتش و کمیته های مردمی یمن بر ده ها موضع در جنوب غرب عربستان سعودی خبر دادند.

پایگاه خبری الاعلام الحربی شاخه یمن گزارش داد که مجاهدان ارتش و کمیته های مردمی یمنی در قالب چند عملیات تهاجمی گسترده ده ها موضع را در محور جیزان (جازان) در خاک عربستان سعودی آزاد نموده اند.

در ادامه این گزارش آمده است که نیرو های یمنی توانسته اند نیرو های ارتش عربستان سعودی، مزدوران سودانی و دیگر مزدوران متجاوز مستقر در خطوط مرزی را در این عملیات گسترده فراری دهند.

الاعلام الحربی با ثبت تصاویری از این عملیات گسترده، تأکید کرد که نیرو های عربستان سعودی در این سلسله عملیات متحمل خسارت های سنگینی شده اند.

در این گزارش بعلاوه اشاره شده که در عملیات مذکور، یگان های مختلفی از ارتش یمن در آن مشارکت داشته اند و بیش از 40 موضع آزاد شده است.

طبق این گزارش، فیلم کاملی از عملیات اجرا شده در خاک عربستان سعودی عصر امروز در رسانه های یمنی منتشر خواهد شد.

یمنی ها منطقه ها جیزان، نجران و عسیر در جنوب عربستان سعودی را منطقه ها اشغالی می دانند که علی عبدالله صالح اولین رئیس جمهور یمن پس از یکپارچه شدن جنوب و شمال این کشور آن را به عربستان سعودی واگذار کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1692

به "سیطره ارتش یمن بر ده ها موضع در جنوب غرب عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیطره ارتش یمن بر ده ها موضع در جنوب غرب عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید