رونمایی از رادار نو فرانسه

به گزارش مجله بوشهری ها، رادار مستر200 به شکل خاص با در نظر گرفتن تهدیدات تازه برای کشف موشک های بالستیک، گلوله های خمپاره و یا پهپادهای کوچک طراحی شده و توان استفاده از آن بر روی شناورهای کوچکتر در میزان ناوچه هم وجود دارد.

رونمایی از رادار نو فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از کانال جنگاوران، شرکت تالس فرانسه از تازهترین رادار آرایه فازی چند منظوره خود با نام مستر200 رونمایی کرد.

این رادار یک نسخه زمین پایه و کوچکتر رادار مشهور دریایی اسمارت است؛ رادار اسمارت یک رادار آرایه فازی برای بعضی شناورهای اروپایی است که دارای برد 400 کیلومتر بر ضد یک جنگنده،65 کیلومتر بر ضد یک موشک ضد کشتی و 1000 کیلومتر بر ضد یک موشک بالستیک است؛ بعلاوه این رادار می تواند تا 1000 هدف را شناسایی کند.

رادار مستر200 یک رادار آرایه فازی فعال 4 بعدی است که بر روی یک پایه متحرک نصب می گردد، این امر با عث می گردد تا با ارتفاع گرفتن از سطح زمین ارتفاع پایین را بهتر پوشش دهد.

برد این رادار 250 کیلومتر بوده و توان رهگیری همزمان 200 هدف را دارد ؛ بعلاوه این رادار را می توان به اسم یک رادار چند منظور در نقش جستجو و یا درگیری(برای راهنمایی رادار) هم استفاده کرد.

رادار مستر200 به شکل خاص با در نظر گرفتن تهدیدات تازه برای کشف موشک های بالستیک، گلوله های خمپاره و یا پهپادهای کوچک طراحی شده و توان استفاده از آن بر روی شناورهای کوچکتر در مقدار ناوچه هم وجود دارد.

شرکت تالس کوشش نموده در این رادار هر نیازی را برای یک کاربر فراهم کند و اعلام نموده این رادار در نقش رادار پدافندی می تواند هر موشک غربی را راهنمایی کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1400 بروزرسانی: 28 مرداد 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1703

به "رونمایی از رادار نو فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از رادار نو فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید