روایت تاریخ آمریکا و مصاحبه با مرضیه هاشمی

به گزارش مجله بوشهری ها، سیاه پوست عنوان مستندی تولیدی از گروه سیاسی شبکه پنج سیماست که آدینه 5 بهمن ماه ساعت 20 روانه آنتن می گردد.

روایت تاریخ آمریکا و مصاحبه با مرضیه هاشمی

به گزارش مجله بوشهری ها به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، میلاد حاجی پروانه کارگردان و تهیه کننده مستند سیاه پوست در شرح بیشتر گفت: این مستند روایت تاریخ آمریکا از منظر مردمِ سیاه پوست آمریکایی است. به همین منظور با عبدالعزیر ساچادینا استاد دانشگاه ویرجینیا جنوبی و سلطان محمد اسلام امام جماعت مسجد مریم و موسی دن فدیو استاد حقوق دانشگاه و مرضیه هاشمی فعال رسانه ای مصاحبه انجام گرفته است.

وی ادامه داد: این فیلم جزییات تازه ای درباره زیست سیاهپوستان در آمریکا ارائه می نماید که تاکنون عنوان نشده است. این مستند کوشش نموده تا علاوه بر نوآوری در محتوا، فرمی تازه ای برای بیان حقایق تاریخی سیاه پوستان هم ایجاد کند. استفاده از تصاویر آرشیوی، موشن گرافیک و... از بخش های این مستند است.

در فیلم سیاه پوست فرآیند شکل گیری مبارزات مسلمانان در آمریکا تبیین می گردد. از جمله کسانی که در فیلم به آن پرداخته شده است، مالکوم ایکس رهبر مسلمان آمریکا بود که جنبش مسلمانان امریکا خصوصاً سیاه پوستان را راهنمایی کرد.

مستند سیاه پوست آدینه (5 بهمن ماه) ساعت 20 به مدت 30 دقیقه بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 49

به "روایت تاریخ آمریکا و مصاحبه با مرضیه هاشمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت تاریخ آمریکا و مصاحبه با مرضیه هاشمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید