تزریق یک درصد صندوق توسعه ملی در چند فاز انجام میگیرد

به گزارش مجله بوشهری ها، مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس به سوالات و دغدغه های مطرح شده با حضور گفت و گوی ویژه خبری پاسخ داد.

تزریق یک درصد صندوق توسعه ملی در چند فاز انجام میگیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل پایگاه خبری بازار سرمایه ، محسن خدابخش مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس در برنامه گفتگوی ویژه خبری و در پاسخ به علت بسته بودن طولانی مدت برخی نمادها گفت: باز و بسته شدن نمادها بر اساس ضوابط انجام می گردد و به رغم الزام ارایه قرارداد بازارگردانی، برخی نمادها هنوز اقدامات لازم را انجام نداده اند.

وی ضمن اشاره به توقف نماد شستا افزود:شرکت بورس در توقف و بازگشایی هیچ نمادی ذینفع نیست. این نماد نیز نیازمند بازارگردان قوی است و به محض انجام قرارداد بازارگردانی به چرخه معاملات باز می گردد. اکنون برای ناظر بازار، نقدشوندگی مهمترین مساله است و به همین دلیل معاملات نماد های بدون بازار گردان متوقف است.

خدابخش با اشاره به بزرگ شدن بازار سرمایه و تاکید بر ضرورت لحاظ نقش این بازار در تصمیم گیری های اقتصادی گفت: وسعت فعلی بازار سرمایه کشور با گذشته قابل مقایسه نیست و با توجه به سرمایه 50 میلیون سرمایه گذار که بخشی از آنها سهامداران عدالت هستند باید در تصمیم گیری ها به این رکن مهم اقتصادی توجه گردد.

سازمان مدافع حقوق سهامداران است

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس تلاش سازمان را در جهت حفظ حقوق سهامداران اعلام کرد و یادآور شد: سازمان بورس تلاش کرده در تصمیم گیری های کلان و در برخورد با موضوعاتی همچون قیمت گذاری دستوری فولاد و یا آزادسازی قیمت خودرو منافع سهامداران حفظ گردد.

محسن خدابخش در توصیه به سهامداران فعلی بازار سرمایه نیز گفت: چنانچه افراد سهمی را حتی با سیگنال های غیرحرفه ای خریداری کرده اند،حداقل بهتر است برای فروش با تحلیل پیش بروند.

تزریق یک درصد صندوق توسعه ملی در چند فاز

وی در پاسخ به سوال مخاطبان مبنی بر آخرین خبرها از تزریق یک درصد صندوق توسعه ملی پاسخ داد:سازمان بورس به عنوان متولی بازار از طریق همه مراجع این مساله را پیگیری کرده و اولین تخصیص منابع به صندوق تثبیت وارد می گردد.

وی در خصوص میزان تزریق فاز نخست گفت:رقمی که باید در فاز نخست به صندوق تثبیت تزریق گردد معادل 2000 میلیارد تومان است.

اوراق تبعی نیازمند فرهنگ سازی

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس به سطح استقبال سهامداران از انتشار اوراق تبعی اشاره کرد و گفت: اوراق تبعی باید به عنوان بیمه سهم از سوی خریداری گردد و تا کنون 30 نماد این اوراق را منتشر کرده اند.

وی استقبال از این سهام را نیازمند آشنایی بیشتر سهامداران با این اوراق دانست و یادآور شد: در خصوص انتشار این اوراق باید توسط سازمان، فرهنگ سازی صحیح صورت گیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1256

به "تزریق یک درصد صندوق توسعه ملی در چند فاز انجام میگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق یک درصد صندوق توسعه ملی در چند فاز انجام میگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید