تداوم تنش ها بین آمریکا و چین؛ پرواز بمب افکنهای آمریکایی بر فراز چین جنوبی

به گزارش مجله بوشهری ها، فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در اقیانوس آرام از افزایش پرواز بمب افکنهای بی-1 لنسر بر فراز دریای چین جنوبی اطلاع داد.

تداوم تنش ها بین آمریکا و چین؛ پرواز بمب افکنهای آمریکایی بر فراز چین جنوبی

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله بوشهری ها، نیروی هوایی آمریکا ماموریت بمب افکنهای بی-1 لنسر خود بر فراز آبهای دریایی چین جنوبی را افزایش داده است.

به نوشته وبگاه چاینا مورنینگ پست افزایش پرواز بمب افکنهای لنسر ایالات متحده همزمان با افزایش ماموریتهای نیروی دریایی آمریکا در این منطقه، تنگه تایوان و دریای چین شرقی در حالی صورت می گیرد که مقامات نظامی چین نسبت به خطر برخورد نظامی هشدار داده اند.

در تازه ترین اقدام آمریکا در منطقه، فرماندهی نیروی هوایی این کشور در اقیانوس آرام سه شنبه در توییتی از انجام پرواز بمب افکنهای لنسر درست چند روز پس از تمرین نیروی دریایی آمریکا نزدیک هاوایی اطلاع داد.

به گفته منابع آگاه، نیروی هوایی آمریکا چهار فروند بمب افکن لنسر و حدود 200 پرسنل را از پایگاه های هوایی تگزاس و آندرسن به جزیره گوام انتقال داده و دلیل آن را پشتیبانی از نیروهای خود در منطقه اعلام نموده است.

یک تحلیلگر نظامی چینی در واکنش به این تحرکات گفته است که آمریکا در پی تداوم فشار بر چین است و تصمیم گیرندگان در پنتاگون این بمب افکنها در پی اقدام بازدارندگی راهبردی علیه چین هستند.

این در حالی است که مقامات پنتاگون و تحلیلگران آمریکایی به تازگی با هراس از توان نظامی چین گفتند که در وزارت دفاع، خارجه و کاخ سفید، چین به عنوان بزرگترین تهدید نگریسته میگردد.

به نوشته روزنامه دیلی میل مقامات پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در تحلیل رزمایش این کشور گفتند که آمریکا برابر چین آسیب پذیر است و هرگونه حمله ای به آمریکا موجب خسارت قابل توجهی میگردد. یک ارزیابی پنتاگون بر اساس سال 2030 این بود که در برهه ای که چین به زیردریایی های رزمی و ناوهای هواپیمابر و ناوشکنهای جدید در سال 2030 مجهز گردد، آنگاه آمریکا به طور کامل مغلوب ارتش چین میگردد.

به گفته کارشناسان پنتاگون این تهدیدها اینک فوری تر از سال 2030 است به طوریکه پایگاههای آمریکا تحت فرماندهی این کشور در منطقه اقیانوس آرام اینک در خطر هستند، زیرا چین توان موشکی برد متوسط خود را تقویت نموده است. در این بین شرایط جزیره گوام که میزبان سه پایگاه آمریکاست، به شدت مایه نگرانی است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 969

به "تداوم تنش ها بین آمریکا و چین؛ پرواز بمب افکنهای آمریکایی بر فراز چین جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تنش ها بین آمریکا و چین؛ پرواز بمب افکنهای آمریکایی بر فراز چین جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید