برگزاری دوره آموزشی محصولات دست دوز چرمی برای نابینایان و کم بینایان در تبریز

به گزارش مجله بوشهری ها، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برگزاری دوره آموزشی محصولات دست دوز چرمی ویژه نابینایان و کم بینایان در تبریز اطلاع داد.

برگزاری دوره آموزشی محصولات دست دوز چرمی برای نابینایان و کم بینایان در تبریز

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار با بیان این که توانمندسازی نابینایان و کم بینایان با هدف ارتقای مهارت ها به منظور ورود به بازار کار، از دغدغه های مهم اداره کل به حساب می آید، گفت: در راستای تحقق حداکثری شعار رونق فراوری و نیز ایجاد اشتغال، توسعه آموزش های صنایع دستی برای گروه­های دارای نیازهای ویژه در دستور کار معاونت صنایع دستی استان قرار گرفته و برای نیل به این هدف، با همکاری موسسه نابینایان بصیر، نخستین دوره آموزشی صنایع دستی برای نابینایان برگزار گردید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به تامین هزینه ها و ابزار دوره توسط اداره کل، ادامه داد: در این دوره آموزشی، 10 نفر از نابینایان و کم بینایان برای فراوری محصولات چرمی دست دوز چرم توسط کارشناسان معاونت صنایع دستی و استادان این رشته، در محل موسسه بصیر به کسب مهارت پرداختند.

او گفت: این دوره با هدف مهارت آموزی اولیه برگزار گردید و معاونت صنایع دستی استان دوره آموزشی تکمیلی این رشته را نیز برگزار خواهد نمود.

آبدار در سرانجام با تاکید بر اینکه برگزاری دوره آموزشی بافتنی سنتی به دلیل ظرفیت بالای ایجاد اشتغال، جزو برنامه های آینده برای این گروه هدف خواهد بود، گفت: فراوریات کارگاه های آموزشی صنایع دستی نابینایان و کم بینایان در راستای حمایت از این قشر، در نمایشگاه های استانی و ملی جهت معرفی و فروش در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 487

به "برگزاری دوره آموزشی محصولات دست دوز چرمی برای نابینایان و کم بینایان در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دوره آموزشی محصولات دست دوز چرمی برای نابینایان و کم بینایان در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید