افتتاح 3 ایستگاه جدید مترو تا خاتمه سال

به گزارش مجله بوشهری ها، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر عامل شرکت مترو تهران از افتتاح 3 ایستگاه جدید مترو در خط 6 و 7 تا انتها سال اطلاع داد.

افتتاح 3 ایستگاه جدید مترو تا خاتمه سال

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علی امام درباره افتتاح ایستگاه های جدید مترو گفت: در روز های باقی مانده از امسال، ایستگاه های شهید اشرفی اصفهانی و دانشگاه تربیت مدرس در خط 6 و ایستگاه آهنگ در خط 7 در اختیار شهروندان شکیبا پایتخت قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برای ساخت و تجهیز این 3 ایستگاه حدود 900 میلیارد تومان هزینه انجام شده است، گفت: ایستگاه تقاطعی دانشگاه تربیت مدرس در تقاطع بزرگراه های شهید چمران و جلال آل احمد (زیرگذر گیشا) واقع شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام کرد: ایستگاه تربیت مدرس در خط 7 اسفند ماه سال 1397 به بهره برداری رسیده است و حالا نوبت به افتتاح دسترسی ایستگاه به خط 6 فرا رسیده است. از لحاظ موقعیت شهری، این ایستگاه باعث تسهیل دسترسی همشهریان به بزرگراه جلال آل احمد، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران خواهد شد.

وی گفت: قرار دریافت ایستگاه تربیت مدرس در مرز محدوده آغاز طرح ترافیک تهران و طرح زوج و فرد است که این امکان را به مسافران می دهد تا با استفاده از مترو به مقصد خود در داخل محدوده طرح ترافیک تردد کنند.

امام بیان داشت: ایستگاه بعدی ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی در تقاطع بزرگراه اشرفب اصفهانی و بلوار مرزداران، جنب خیابان پیامبر و بیمارستان پیامبران واقع شده است. با افتتاح این ایستگاه و برچیده شدن کارگاه مربوطه، محدوده های درخت کاری شده ضلع شمالی خیابان پیامبر و محدوده شمالی پلازای در حال طراحی محوطه ایستگاه، مجدداً در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.

وی ادامه داد: اما ایستگاه آهنگ که با معماری ویژه و متفاوتی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت، در محدوده بزرگراه شهید محلاتی واقع شده و امیدواریم این هدیه خاتمه سال، مورد قبول مردم نجیب تهران و خصوصاً اهالی منطقه 14 که بافت متراکم جمعیتی را دارا است، قرار بگیرد. قرار است در مجاورت این ایستگاه، طی سال های آینده مجتمع ایستگاهی احداث گردد تا خدمتی شایسته در حوزه های تفریحی و خدماتی به شهروندان محدوده مذکور ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1467

به "افتتاح 3 ایستگاه جدید مترو تا خاتمه سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 3 ایستگاه جدید مترو تا خاتمه سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید