ارتقا ضریب تأثیر 2 مجله علمی دانشگاه آزاد

به گزارش مجله بوشهری ها، فرح حبیب، سردبیر این دو فصلنامه گفت: ضریب تأثیر (IF) نشان دهنده میزان استناد اجرا شده به مقاله های چاپ شده در آنها تا به امروز است.

ارتقا ضریب تأثیر 2 مجله علمی دانشگاه آزاد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات کار و تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

وی با بیان اینکه هدف از انتشار این فصلنامه ها ارائه نتایج پژوهش ها و تجربه های علمی و ارتباط بین نظریه و عمل در زمینه های معماری، شهر سازی و مطالعات محیط است، گفت: ایجاد بستری مناسب برای تعامل و تبادل پژوهش ها نیز از دیگر اهداف در این فصلنامه ها است.

حبیب با اشاره به اینکه فصلنامه های IJAUD و هویت شهر با وجود عمر کوتاه خود صندلی شایسته ای در محیط های علمی و حرفه ای دارند، توضیح داد: سعی داریم در این فصلنامه ها زمینه گفتگو یا تجدید دستاورد های طرح های تحقیقاتی و یافته های علمی برای متخصصین، پژوهشگران، دست اندرکاران حرفه و دانش پژوهشان این عرصه را فراهم آوریم.

وی ارتقاء ضریب تأثیر علمی و بسط دامنه مخاطبان پژوهشی را از جمله اهداف اصلی در فصلنامه های IJAUD و هویت شهر بیان کرد و اضافه نمود: با توجه به بین المللی بودن نشریه IJAUD و علمی - پژوهشی بودن فصلنامه هویت شهر، نوشتار های پژوهشی، تحلیلی، گزارش های علمی در زمینه های معماری، شهرسازی به منظور اعتلا، ترویج و گسترش فرهنگ پژوهش در جامعه حرفه ای و دانشگاهی در سطح بین المللی برای درج در این مجلات پذیرفته می گردد.

سردبیر فصلنامه های IJAUD و هویت شهر ادامه داد: پذیرش مقالات در این فصلنامه ها مستلزم برخورداری از وزن مناسب علمی و پژوهشی به لحاظ محتوایی و شکلی است و در واقع دقت نظر و سخت گیری در گزینش مطالب مندرج در مجله عاملی عمده در ارتقاء ضریب تأثیر آنها بوده است.

به گزارش مجله بوشهری ها، فصلنامه انگلیسی زبان IJAUD دانشکده هنر و معماری واحد علوم و تحقیقات به مدیرمسئولی دکتر حمید ماجدی و سردبیری دکتر فرح حبیب از سال 2011 منتشر می گردد و تا به امروز 14 شماره از آن به چاپ رسیده است، همپنین فصل نامه هویت شهر نیز با مدیر مسئولی دکتر حمید ماجدی و سردبیری دکتر فرح حبیب از سال 1388 به چاپ می رسد.

در هیأت تحریریه این دو فصلنامه از اساتید به نام و برجسته حوزه معماری و شهرسازی کشور استفاده می گردد که با توجه به بین المللی بودن فصلنامه IJAUD از اساتید دیگر دانشگاه های معتبر دنیا همچون پروفسور سوهاازکان رئیس انجمن بین المللی معماران(AIA) و پروفسور رامین کیوانی (در مجله IJAUD) نیز در هیأت تحریریه استفاده می گردد. همچنین در حال حاضر این دو مجله در پایگاه های استنادی علوم دنیا اسلام (ISC)، پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی(SID) و پایگاه تخصصی نور (Noor Mags) نمایه می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 902

به "ارتقا ضریب تأثیر 2 مجله علمی دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقا ضریب تأثیر 2 مجله علمی دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید