آثار واصله به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ارزیابی شد

به گزارش مجله بوشهری ها، تهران (پانا) - ارزیابی و انتخاب آثار چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به وسیله اعضای هیأت انتخاب جشنواره انجام شد.

آثار واصله به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ارزیابی شد

فاروق رحمانی، دامون شش بلوکی، فواد توحیدی، مجتبی قیطاقی، بهمن حاج امینی و احمد بیت سیاح اعضای هیأت انتخاب چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کنار دکتر محمد علی مرآتی دبیر جشنواره، 200 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره را در روزهای سوم و چهارم مهرماه ارزیابی کردند و هنرمندان راه یافته به بخش نهایی جشنواره به زودی معرفی می شوند.

بعلاوه هیات انتخاب آثار و گروه های چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پس از ارزیابی آثار در نشستی با محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره و محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد دیدگاهها و پیشنهادهای خود را درباره جشنواره نواحی بیان کردند.

محمدعلی مرآتی دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت: به اعتقاد من جشنواره چهاردهم با حضور شما بزرگواران، انتخاب های شایسته ای را رقم خواهد زد و البته استقبال از فراخوان امسال هم نشان می دهد هنرمندان اقوام به تخصص های اصلی خودشان برگشته اند چرا که براساس محور های جشنواره، محدودیتی در ژانر و گونه های مختلف ندارند، و به نظرم این روش هر چندسال یک بار در جشنواره تلخیص و تمرکز بیشتری در معرفی گونه های اصیل دارد چرا که این جشنواره هست که تابع تخصص و انتخاب واقعی موسیقیدان اقوام است که قطعا یک رنگ آمیزی متنوع تری را در این وحدت فرهنگی موسیقایی بوجود خواهد آورد.

وی ادامه داد: خیلی خوشحالم که این مهم به یاری شما عزیزان و با پشتیبانی انجمن موسیقی ایران رقم خورده است.

محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این نشست گفت: از تمام شما عزیزان تشکر می کنم که قبول زحمت نموده و آثار چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی را داوری کردید. دبیری چهار دوره قبل این جشنواره برعهده دکتر احمد صدری بود و ایشان پیشنهاد و تاکید کردند که از هنرمندان جوان تر در این دوره از جشنواره برای دبیری انتخاب گردد. آقای دکتر مرآتی سال گذشته در هیأت انتخاب جشنواره موسیقی فجر همکاری کرد و خوشحالیم که امسال به اسم دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران فعالیت می نمایند. دبیر جشنواره بلافاصله شورای سیاست گذاری را پیشنهاد کردند و چند جلسه را هم به صورت آنلاین برگزار کردندو تم اصلی جشنواره و بعلاوه محورهای کلی فراخوان بدست آمد. سپس دبیر جشنواره هیأت انتخاب آثار را انتخاب و معرفی کردند و با توجه به اینکه جشنواره در کرمان برگزار می گردد، ایشان به سمت انتخاب داوران از استان کرمان هم رفتند که این موضوع هم کار خوب و شایسته ای است.

اله یاری در سرانجام توضیح داد: امور چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با مدیریت دبیر جشنواره و نظرات شورای سیاستگذاری پیش رفته و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، انجمن موسیقی ایران و انجمن موسیقی کرمان زحمت اجرایی و پشتیبانی جشنواره را انجام می دهند.

چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران با مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران به وسیله دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن موسیقی ایران و حمایت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از 29 مهر تا 2 آبان ماه امسال در کرمان برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1755

به "آثار واصله به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ارزیابی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار واصله به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ارزیابی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید