15 ست شیک و زیبا با دامن جین

به گزارش مجله بوشهری ها، لباس های جین یکی از راحت ترین لباس هایی هستند که می توانید بپوشید. در عین راحتی، لباس های جین همواره زیبا و مد هستند و تقریبا برای همه سنین و انواع بدن ها مناسب اند. با جین انواع شلوار، دامن، شومیز و مانتو فراوری می شوند و این لباس ها همواره محبوب اند. اگر یک دامن جین داخل کمد لباس های خود دارید، این دامن را با لباس هایی که در ادامه معرفی می کنیم، ست کنید.

15 ست شیک و زیبا با دامن جین

چرا باید دامن جین بخریم؟

دامن جین یکی از محبوب ترین انواع دامن است که آن را به راحتی می توانید با رنگ های مختلف و لباس های مختلف ست کنید. داشتن این دامن داخل کمد لباس باعث می گردد که دیگر نگرانی برای پوشیدن لباس نداشته باشید. آن را همراه با لباس های مختلف می توانید برای موقعیت ها متفاوت بپوشید.

دامن جین را با چه لباسی ست کنیم؟

اگر یکی دو دامن جین در کمد دارید و نمی دانید آن را باید با چه لباسی بپوشید، راهنمای زیر را بخوانید تا تصمیم گیری راحت تری داشته باشید.

1. با کت ترنچ یا بارانی

کت های ترنچ مدت های زیادی است که در دنیای مد مورد توجه قرار گرفته اند و در ماه های سرد سال محبوب می شوند. این محبوبیت بی علت نیست. کت های ترنچ بسیار شیک و مجذوب کننده هستند و آن را می توانید با لباس های مختلف بپوشید از جمله با دامن جین.

پوشیدن کت ترنچ با دامن جین نه تنها یک استایل کاربردی و راحت است بلکه به راحتی همه جا قابل استفاده است. اگر دامن جین شما کوتاه است می توانید کت های بلندتری انتخاب کنید تا پوشش بیشتری برای بدن داشته باشد.

  • چگونه انواع ترنچ کت را در استایل مردانه و زنانه ست کنید؟

2. با شومیز جین

دامن جین را به راحتی و بدون هیچ دردسری می توانید با شومیزهای جین ست کنید. این استایل با پوشیدن صندل یا کفش کانورس تکمیل می گردد. اگر این استایل را با یک کفش پاشنه بلند همراه کنید، رسمی تر می گردد اما اگر می خواهید استایل غیررسمی داشته باشید بهتر است آن را با کفش های غیررسمی ست کنید. مثلا در فصل سرد سال می توانید آن را همراه بوت بپوشید.

3. با تاپ ساده

برای داشتن یک استایل راحت و غیررسمی، دامن جین را با تاپ ست کنید. تاپ ساده برای فصل های گرم سال برترین انتخاب است و خیلی راحت با لباس های مختلف ست می گردد؛ به خصوص اگر رنگ های خنثی مثل سفید داشته باشد.

اگر می خواهید دامن جین را همراه با تاپ بپوشید، فرقی نمی کند که از کدام نوع دامن ها باشد؛ کوتاه، بلند، چین دار، پلیسه، راسته و… تاپ ساده با تمام انواع لباس ها ست می گردد.

4. با تاپ های مدل دار

همراه با دامن جین، غیر از تاپ ساده، انواع تاپ های مدل دار را هم می توانید ست کنید. تاپ های مدل دار تنوع زیادی دارند و اگر به کمد لباس های خود سر بزنید، می توانید چند نمونه از تاپ های مدل دار را پیدا کنید. دقت کنید که اگر تاپ شما مدل بسیار خیره کننده و خاصی دارد یا دارای طرح شلوغ و پرزرق وبرق است، دامن ساده تری برای آن انتخاب کنید.

غیر از مدل تاپ، قد آن هم باید متناسب با قد دامن باشد. مثلا با دامن بلند، بهتر است که تاپ بلند نپوشید.

5. با تیشرت های گرافیکی

برای اینکه استایل راحت و غیررسمی داشته باشید، دامن جین را می توانید با تیشرت های گرافیکی ست کنید. تیشرت های گرافیکی تیشرت هایی هستند که طرح های متنوع چاپی دارند. این تیشرت ها را می توانید با انواع لباس ها به خصوص دامن و شلوار جین ست کنید.

چون پارچه دامن جین ساده است، پوشیدن آن همراه با لباسی که طرح های بزرگ دارد، عالی می گردد. اگر دامن جین بلند دارید و می خواهید آن را با تی شرت بپوشید، حتما تی شرتی انتخاب کنید که دقیقا مقدار شما باشد. اگر تی شرت گشاد بپوشید، تناسبی با دامن بلند ندارد و ظاهر شما را شلخته و نامرتب نشان می دهد.

6. با کت

پوشیدن دامن جین همراه با یک کت، یک استایل نیمه رسمی تا رسمی را تشکیل می دهد که جاهای زیادی می توانید بپوشید. تنها نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که این کت که همراه دامن جین پوشیده می گردد، باید دقیقا مقدار بدن شما باشد و کت گشاد نپوشید.

این استایل یعنی ترکیب کت با دامن جین برای موقعیت هایی مثل رستوران، مراسم محبت آمیز در محل کار و… مناسب است. اگر دامن مدل مدادی انتخاب کنید، تیپ شما رسمی تر می گردد.

  • چگونه یک کت زمستانی مجذوب کننده و کاربردی انتخاب کنیم؟

7. با تیشرت سفید

تیشرت سفید یکی از آن لباس هایی است که زیاد می پوشید چون با همه چیز ست می گردد. بیشتر ما در کمد لباس هایمان یکی دو تیشرت سفید داریم. یکی از برترین ست ها، ست تیشرت سفید با دامن جین است.

فرقی نمی کند که مدل دامن جین شما چه باشد. تیشرت سفید برای تمام انواع دامن ها مناسب است.

اگر دامن جین ساده را با تیشرت سفید ساده می پوشید، می توانید از اکسسوری ها و زیورآلات بیشتر، رنگی تر و بزرگ تر بهره ببرید. رنگ سفید تیشرت با هر رنگی که دوست داشته باشید ست می گردد پس در انتخاب رنگ زیورآلات خود جسارت داشته باشید.

8. با ژاکت بافت

برای اینکه یک استایل مجذوب کننده و البته راحت داشته باشید، ژاکت های بافت را با دامن جین ست کنید. اگر می خواهید ظاهری مجذوب کننده داشته باشید و در عین حال لباسی راحت بپوشید، انواع ژاکت بافت برای فصل های سرد سال مناسب است. فرقی نمی کند که ژاکت بلند انتخاب کنید یا کوتاه؛ در هر صورت می توانید آن را با خیال راحت با دامن جین ست کنید.

دقت کنید که دامن های جین همواره آبی نیستند. می توانید دامن جین با رنگ های طوسی، مشکی و زغالی هم پیدا کنید تا بتوانید راحت تر، آن را با رنگ های دیگر ست کنید. برای فصل پاییز و زمستان، یک دامن جین زغالی با یک ژاکت بافت به رنگ آجری همان لباسی است که اصلا دوست ندارید آن را عوض کنید.

9. با شومیز ساده

اگر می خواهید استایلی رسمی تر داشته باشید، دامن جین را با شومیزهای ساده بپوشید. البته منظور از شومیز ساده، طراحی و دوخت آن است. می توانید شومیزهای طرح دار را هم با دامن ست کنید. اگر می خواهید استایل شما رسمی تر گردد، می توانید آن را با کفش پاشنه بلند بپوشید. این استایل همراه با صندل، تیپی راحت تر و ساده تر را برای شما رقم می زند که برای بیشتر جاها مناسب است.

10. با شومیز چهارخانه

اگر دوست دارید ظاهری شیک و درعین حال راحت و خودمانی تر داشته باشید، دامن جین را با شومیزهای چهارخانه بپوشید. شومیز چهارخانه از آن دسته لباس هایی است که همه می پسندند و تقریبا در کمد همه پیدا می گردد. این لباس برای سایزهای مختلف و شکل های مختلف اندام، مناسب است.

شومیزهای چهارخانه در فصل پاییز محبوب تر می شوند و آن را می توانید با انواع لباس ها از جمله دامن های جین کوتاه یا بلند بپوشید.

با توجه به نوع کفشی که انتخاب می کنید، با شومیز چهارخانه هم می توانید تیپ رسمی داشته باشید و هم یک استایل راحت.

از شومیز چهارخانه می توانید به عنوان لایه رویی لباس هم بهره ببرید. مثلا دامن جین را با یک تاپ سفید بپوشید و روی آن از شومیز چهارخانه بهره ببرید. در این صورت می توانید دکمه های شومیز را باز بگذارید.

11. با کت چرم

کت چرم هم از آن دسته لباس هایی است که معمولا با همه چیز خوب می گردد. کت چرم را با دامن جین هم می توانید ست کنید.

کت چرم یکی از آن لباس هایی است که باید در کمد داشته باشید. تقریبا همه جا در محیط های رسمی و غیررسمی می توانید آن را بپوشید و بسیار مجذوب کننده و خیره کننده به نظر برسید.

وقتی رنگ کت یا رنگ دامن شما خنثی باشد، خیلی راحت می توانید آن ها را با لباس های مختلف ست کنید.

12. با تاپ های دوبنده

تاپ های دوبنده هم تقریبا با همه چیز ست می شوند. اگر می خواهید ظاهری ظریف و زنانه داشته باشید، تاپ دوبنده را با دامن جین ست کنید. این تاپ ها معمولا طراحی ساده ای دارند و با هر لباسی می توانید آن را بپوشید. در تابستان به تنهایی و در فصل های سردتر می توانید آن را زیر لباس های دیگر بپوشید. مثلا در پاییز آن را با یک ژاکت بافت ست کنید.

13. با کت جین

درست مانند شومیز جین، کت جین هم نه تنها همه کاره است، بلکه برای همه انواع اندام ها نیز مناسب است. پوشیدن آن آسان است و با دامن جین بسیار خوب هماهنگ می گردد. در واقع، اگر رنگ آن ها مطابقت داشته باشند، استایلی را تشکیل می دهند که به آن تاکسیدوی کانادایی می گویند.

زیر کت جین می توانید تاپ های ساده بپوشید. کت های جین حتما لازم نیست که یقه داشته باشند. مدل های ساده و بدون یقه کت نیز برای ست کردن با دامن جین مناسب است.

14. با تاپ های نیم تنه

برای داشتن یک استایل راحت و خودمانی، تاپ های نیم تنه را با خیال راحت با دامن جین ست کنید.

تاپ های نیم تنه انتخاب خوبی هستند به خصوص برای زمانی که بخواهید قدبلندتر به نظر برسید. بسته به نوع تاپی که انتخاب می کنید، تیپ شما می تواند کاملا خودمانی یا حتی نیمه رسمی و شیک باشد.

تاپ نیم تنه را می توانید با انواع دامن ست کنید ولی برای اینکه تعادل بین بالاتنه و پایین تنه برقرار گردد، بهتر است که همراه با تاپ نیم تنه از دامن های بلندتر بهره ببرید. این تیپ اندام شما را بهتر نشان می دهد و اگر می خواهید بلندتر به نظر برسید، انتخاب بهتری است.

15. با پلیور

پلیور هم دست مثل ژاکت، بسیار کاربردی و مجذوب کننده است. هر دو لباس یعنی هم ژاکت و هم پلیور را می توانید متناسب با تیپ های مختلف، ست کنید. بسته به نوع دامن جین و نوع پلیور، پوشیدن این دو با هم می تواند برای یک تیپ نیمه رسمی و شیک و حتی یک تیپ ساده و دخترانه مناسب باشد.

  • چگونه انواع شلوار جین را با مدل های مختلف بوت ست کنیم؟

جمع بندی

با این 15 ایده ای که بالاتر مطرح کردیم، می توانید دامن جین را با لباس های مختلف ست کنید. با توجه به تنوع لباس ها حتما متوجه شده اید که دامن جین از آن دسته لباس های اصلی و ضروری در کمد است که تقریبا برای هر تیپ و هر شرایطی مناسب است. قد و مدل دامن موردنظر خود را با توجه به ظاهری که مدنظر دارید انتخاب کنید. مثلا دامن های بلندتر برای استایل های رسمی مناسب تر است.

منبع: Petitedressing

منبع: دیجی استایل
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1988

به "15 ست شیک و زیبا با دامن جین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 ست شیک و زیبا با دامن جین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید