10 علت برای اینکه سفر در 30 سالگی بهتر از 20 سالگی است

به گزارش مجله بوشهری ها، مقالات مرتبط:

چندان بی برنامه نیستید

درست است که در دهه دوم زندگی تان دلتان می خواست که بی پروا، با ماشینی لبریز از رفقا به جاده بزنید و تمام کشور را بگردید، اما حالا مسئولیت سرتان می گردد و آن قدر تجربه دارید که بدانید این اصلا هم ایده خوبی نیستد.

10 علت برای اینکه سفر در 30 سالگی بهتر از 20 سالگی است

تکلیفتان با مسافرخانه های مقرون به صرفه روشن شده است

درست است که این طوری کمتر پولتان خرج می گردد، اما این ابدا شما را از شر تختخواب های پر از حشرات موزی با نیش های آماده یا مسافرخانه چی مرموزی که شاید توی حمام دوربین مخفی کار گذاشته باشد، رها نمی کند.

می دانید چه زمان باید بنزین بزنید

سفر های جاده ای خودشان خود به خود سخت هستند، چه برسد به اینکه ناگهان وسط ناکجاآباد بنزین تمام کنید. اما شما دیگر درستان را یاد گرفته اید و دقیقا می دانید هر چند وقت یک بار باید بنزین بزنید.

در انتخاب مقصد مشکل پسند شده اید

شما در طول سال، روزهای معدودی را برای خوش گذرانی و سفر کردن در اختیار دارید. در نتیجه هیچ دلتان نمی خواهد این روزهای ارزشمند را با یک سفر جاده ای بی مزه و بی هدف بگذرانید یا مثلا گروه موسیقی مورد علاقه تان را شهر به شهر دنبال کنید. حالا دیگر می خواهید با این روزها کاری کنید که به زحمتش بیارزد.

تنها سفر کردن را ترجیح می دهید

حتی فکر اینکه بخواهید بدون لشکر دوستانتان سفر کنید سر پر سودای 20 ساله تان را منفجر خواهد نمود! اما در دهه چهارم زندگی تان اگر بتوانید یک سفر را تنها باشید، حالتان خیلی بهتر خواهد بود.

تمام کمدتان را در چمدان خالی نمی کنید

به خاطر محدودیت زمان سفر و بعلاوه خیل چمدان های گمشده در تحویل بار یاد گرفته اید که کمترین مقدار وسایلی که شدیدا در سفر نیاز دارید، چیست و همه را با خودتان در یک کیف کوچک جابه جا می کنید. چنین چیزی نیازمند یک دهه تجربه اندوزی است.

تقریبا غیر ممکن است که با دوستانتان سفر کنید

دهه 20 زندگی همه چیزتان رفقایتان هستند، اما وقتی وارد 30 سالگی می شوید، راستا زندگیتان از یکدیگر جدا می شوند. همه خانواده ها و برنامه های خاص خودتان را دارید. در نتیجه اگر در دهه سوم زندگی سفر کنید، لابد یا تنها هستید، یا همراه با همسرتان یا اینکه بچه هایتان را این طرف و آن طرف می برید.

از خیر کوچ سرفینگ گذشته اید

بله، جوان که هستید، کوچ سرفینگ ایده خوبی است و مقرون به صرفه هم تمام می گردد، اما حالا دیگر برای خر و پف کردن روی کاناپه خانه مردم، آن قدر ها هیجان زده نمی شوید.

احتمال اینکه به موزه بروید بیشتر از کلوب شبانه است

وقتی سی سالتان گذشته باشد، حتی اگر از کلوب های شبانه خوشتان هم بیاید، شب های تعطیلاتتان را آنجا نخواهید گذراند. به هر حال وقتی خانه هستید هم می توانید به چنین جاهایی بروید. حالا دیگر زمانتان را در موزه ها، رستورانهای محلی و منظره ها طبیعی خواهید گذراند.

حداقل به یک روز استراحت بعد از سفر نیاز دارید

ارفراد بیست ساله همان قدر سریع می تواند دوباره به جریان زندگی بازگردد که قبل تر رهایش نموده است. از سی سالگی که بگذرید، دیگر این طور نیست. همواره به تعطیلاتی از همان تعطیلاتی که گذرانده اید نیاز دارید و اصلا ممکن است یکی دو روز از کارتان مرخصی بگیرید تا بتوانید کمی بخوابید و از شر اختلال خواب ناشی از پروازی که به آن دچار شده اید، نجات پیدا کنید.

منبع: کجارو / allday.com
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1883

به "10 علت برای اینکه سفر در 30 سالگی بهتر از 20 سالگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 علت برای اینکه سفر در 30 سالگی بهتر از 20 سالگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید