ویدئو ، در فضای مجازی چند چندیم؟

به گزارش مجله بوشهری ها، سواد رسانه ای به ما می گوید که بهتر است چه مقدار از وقتمان را در چه سایت هایی و چه مقدار از آن را در شبکه های اجتماعی صرف کنیم.

ویدئو ، در فضای مجازی چند چندیم؟

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سواد رسانه ای به ما می گوید که بهتر است چه مقدار از وقتمان را در چه سایت هایی و چه مقدار از آن را در شبکه های اجتماعی صرف کنیم. بنابراین می توان گفت نخستین هدف سواد رسانه ای تنظیم یک رابطه منطقی و مبتنی بر هزینه فایده با رسانه ها است. یعنی در برابر رسانه ها چه چیزهایی را از دست می دهیم و چه چیزهایی را به دست می آوریم؟

موضوع سواد رسانه ای می تواند به مهارت های یک موج سوار تازه کار با یک موج سوار حرفه ای شبیه باشد. موج سوار تازه کار به دریا می رود اما ممکن است دیگر رنگ ساحل را نبیند. اما موج سوار ماهر حتی در شرایطی که دریا توفانی است به خوبی می داند چگونه از امواج عبور نموده و به ساحل بازگردد.

مسلط شدن به سواد رسانه ای مستلزم کسب مهارت هایی است تا با استفاده از آن ها بهترین نتیجه را از حضور و فعالیت در فضای مجازی کسب کنیم. یکی از اهداف اصلی سواد رسانه ای استفاده مبتنی بر آگاهی همراه با فایده از سپهر اطلاعات است. سواد رسانه ای به ما یاری می نماید که بفهمیم در فضای مجازی چند چندیم؟

در ادامه ویدئوی زیر را ببینید:

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1635

به "ویدئو ، در فضای مجازی چند چندیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئو ، در فضای مجازی چند چندیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید