راهنمای جامع آماده کردن کمد لباس پاییزی آقایان

به گزارش مجله بوشهری ها، به عنوان یک قانون کلی بسیاری از آقایان زمان کمتری را در مقایسه با خانم ها صرف مرتب کردن کمد لباسشان می نمایند (البته در بعضی موارد هم این موضوع برعکس است و آقایان حساسیت بیشتری روی مرتب کردن کمد لباسشان دارند). آقایانی که کمد کپسولی کاربردی دارند، می توانند هر کدام از لباس هایشان را در فصول مختلف استفاده نمایند. با این اوصاف حتی افرادی که مدام به کمد خود سر می زنند هم ممکن است بخواهند چند تکه از لباس هایی که در طی شش ماه تا یک سال گذشته استفاده نموده اند را جمع آوری نمایند. بنابراین حتی اگر لباس هایتان را از انبار هم نیاورید باز هم این تغییر فصل از فصل گرم به فصل سرد زمان مناسبی برای مرتب کردن کمد لباستان است.

راهنمای جامع آماده کردن کمد لباس پاییزی آقایان

مرتب کردن کمد لباس تنها چند ساعت طول می کشد. در صورتی که لباس هایتان از قبل مرتب شده اند خیلی عالی است اما در غیر این صورت این یک فرصت عالی برای مرتب کردن هرگونه به هم ریختگی در کمد لباس است.

فرض کنید که همه چیز تحت کنترلتان است در واقع هدفی که در پیش دارید این است که معین کنید چه چیزی را به صورت مرتب می پوشید، چه لباسی را کمتر استفاده می کنید اما همچنان برایتان کاربردی است (مانند کت و شلوار رسمی) و کدام لباس ها در هیچکدام از این دسته ها قرار نمی گیرند. در دسته آخر می توانید لباس ها را به دسته های دیگری مانند لباس هایی که دیگر نمی پوشید زیرا به تعمیر احتیاج دارند یا دیگر قابل تعمیر نیستند و لباس هایی که دیگر با استایل شخصیتان همخوانی ندارند دسته بندی کنید.

فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که باید برای دور انداختن لباس ها آماده باشید و در صورتی که آن ها فقط فضا را اشغال نموده اند آن ها را نگه ندارید. با دسته بندی لباس ها متوجه خواهید شد این فرایند چقدر آرام تر و موثرتر پیش خواهد رفت.

در ادامه چند گام ساده که به آنالیز و مرتب کردن کمد لباس یاری می نمایند را آورده ایم. در انتهای گام های گفته شده با چیزهایی که باید در کمد لباستان برای پاییز وجود داشته باشد و چیزهایی که باید دور بیاندازید آشنا خواهید شد.

راهنمای ساده نگهداری کمد لباس

هر کدام از لباس ها را در یکی از این پنج دسته قرار دهید: دور انداختنی، تمیز کردنی، احتیاج به تعمیر/ خیاطی، بخشیدنی/ اهدایی و آماده پوشیدن.

  • دور انداختنی؛ به سادگی هر لباسی که دارای پارگی یا لکه دائم است غیر قابل استفاده است و عمر مفید خود را از دست داده است. هیچ چیز مانند تماشا یک لباس کهنه به عنوان مثال پیراهنی با زیر بغل های زرد، کراواتی با لکه چربی یا جورابی پر از سوراخ زیبایی یک لباس را از بین نمی برد. در صورتی که لباس قابل تعمیر یا تمیز شدن نیست زمان آن رسیده که آن را دور بیاندازید.
  • تمیز کردنی؛ در صورتی که یک لباس لکه های قابل کنترل بیشتری دارد می توانید با مراجعه به یک خشکشویی معتبر آن را به زندگی بازگردانید. سعی کنید عمر و جنس لکه را به یاد داشته باشید زیرا هرچه اطلاعات بیشتری به خشکشویی بتوانید بدهید بهتر است. این نکته را به خاطر داشته باشید که لباس ها تنها زمانی باید خشکشویی شوند که واقعا لازم است بنابراین در صورتی که می توانید در منزل آن ها را بشویید با این کار از آن ها مراقبت کنید. بعلاوه حتما برچسب روی لباس ها را مطالعه کنید.
  • تعمیر کردنی/ خیاطی؛ در صورتی که یک لباس را فقط به خاطر اینکه یکی از دکمه هایش افتاده، سرآستین آن فرسوده شده یا درز آن باز شده نمی پوشید وقت آن رسیده که ابتکار عمل به خرج داده و لباس را به درستی تعمیر کنید. این کار می تواند در صورتی که به میزان کافی به خیاطی خودتان اطمینان دارید در منزل انجام گردد اما در صورتی که به تعمیر پیشرفته تری احتیاج است بهتر است به یک فرد حرفه ای مراجعه کنید. بعلاوه در صورتی که لباسی دارید که برایتان خیلی تنگ یا خیلی گشاد است یک خیاط حرفه ای می تواند آن را برایتان متناسب سازد. متناسب بودن میزان مهم ترین جنبه هر کمد لباس است پس هر کاری که می توانید انجام دهید تا لباس هایتان مرتب و میزان به نظر برسند.
  • بخشیدنی/ اهدایی؛ با فرض اینکه لباس ها هنوز در شرایط خوبی هستند و به مرحله دور انداختن نرسیده اند، چند علت کلیدی برای بخشش آن ها وجود دارد. نخست اینکه در صورتی که لباس دیگر با سایر لباس های کمدتان همخوانی نداشته باشد. بعلاوه در صورتی که لباس دیگر میزان شما نباشد به عنوان مثال خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد یا اینکه آن را برای یک محیط خاص خریداری نموده بودید که خارج از آن قابل پوشیدن نباشد هم زمان بخشش آن فرا رسیده است.
  • آماده پوشیدن؛ پس از اینکه همه لباس ها را در یکی از چهار دسته دیگر گذاشتید لباس های به جامانده مواردی هستند که آن ها را به صورت مکرر می پوشید و می دانید که ظاهر زیبایی را برایتان ایجاد می نمایند. فقط اطمینان حاصل کنید که این لباس ها واقعا به میزان ای که فکر می کنید پوشیده می شوند.

به همین سادگی کمد لباستان برای فصل پاییز پیش رو آماده شده است. در ادامه چند نکته اضافه گفته شده است:

  • هر لباسی که به دلایل احساسی نگه داشته اید باید در محل نگهداری بلند مدت و جایی که برای لباس ها استفاده نمی گردد نگهداری گردد.
  • در صورتی که انجام گام های بالا به تنهایی برایتان سخت است از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده بخواهید نظرش را برایتان بیان کند.

در ادامه 9 نکته در رابطه با انجام برترین خرید در فصل پاییز بیان نموده ایم.

9 آیتم برای ارتقای کمد لباس پاییزی

در ادامه فهرستی از 10 آیتم که کمد لباس پاییزیتان را ارتقا داده و باعث می گردد در فصل پاییز استایل شیکی داشته باشید را آورده ایم.

1.لباس بیرونی با کیفیت (ترنچ کت، پی کت و کت چرم)

از آنجایی که فصل پاییز با کمی سرمای هوا همراه است برای گرم شدن می توانید روی لباس های خود یک لایه بپوشید. بعلاوه همواره امکان بارش باران یا برف هم وجود دارد. فرقی نمی نماید که شرایط چگونه باشد در هر صورت انواع مختلفی از انتخاب ها برای لباس های بیرونی برای شما مناسب خواهند بود. بعلاوه توصیه می گردد از چند استایل مختلف مانند ترنچ کت، پی کت و کت چرم هم بهره ببرید.

2. وسایل چرم بیشتر (بوت رسمی، کیف، بند ساعت و …)

پاییز ایدئال ترین فصل برای استفاده از اکسسوری های مختلف چرم است زیرا رنگ های مختلف قهوه ای، قهوه ای مایل به زرد و قرمز رنگ شاخه ها و برگ های پاییز را منعکس می نمایند. بعلاوه اکنون برترین زمان برای خرید بوت چلسی، دستبند چرمی و سایر اکسسوری های چرم است.

3. پیراهن دکمه دار نخ پنبه فلانل

همراه با رنگ های گرم چرم، هیچ زمانی بهتر از پاییز برای پوشیدن پیراهن های چهارخانه و شطرنجی وجود ندارد. پوشیدن یک پیراهن رسمی معمولی با طرح چهارخانه ظریف برای محل کار عالی است اما برای روزهای عادی در منزل یا بیرون از منزل هیچ چیز مانند یک پیراهن فلانل دکمه دار نخ پنبه نرم شطرنجی نیست.

4. کلاه فدورا یا تریلبی

برای داشتن استایل کمی رسمی تر در پی کلاهی باشید که دورتادور آن لبه داشته باشد که مشهورترین آن ها فدورا یا تریلبی هستند. هنگامی که کلاه مناسب برای شکل صورت خود را پیدا کردید کلاهی که در یک نمد پشمی گرم و محکم باشد را انتخاب کنید که برای فصول پاییز و زمستان پیش رو برایتان کاربردی باشد.

5. شال

برای روزهای سرد پاییز تنها پوشیدن یک لباس بیرونی برای گرم نگه داشتن خود ممکن است کافی نباشد. در چنین مواردی داشتن یک شال با کیفیت دور گردن همان چیزی است که به آن احتیاج دارید. بعلاوه در صورتی که نمی خواهید شال را کامل دور گردن خود بپیچید تنها انداختن شال باعث زیباتر به نظر رسیدن کت می گردد. شال ها در جنس ها، بافت ها و مدل های مختلفی در دسترس هستند.

6. اورکت یا کت پشم شتر

با وجود اینکه هیچ پارچه ای برای فصل پاییز بهتر از پشم تویید در طرح چهارخانه نیست اما گزینه دیگر که گاهی اوقات دست کم گرفته می گردد کتی است که از پشم شتر با کیفیت تهیه شده باشد. زیرا گرم ، محکم و اغلب به رنگ قهوه ای روشن است که به خوبی کمد لباس پاییزی را تکمیل می نماید. کت های اسپرت و اورکت های جنس پشم شتر هم افزونه های خوبی برای کمد لباس پاییزی هستند.

7. جین تیره

با وجود اینکه جین ها هنگامی که خیلی گشاد باشند، رنگشان خیلی روشن باشد یا خیلی زاپ دار باشند برای تکمیل کمد لباس یک آقای شیک پوش خیلی غیر رسمی هستند اما یک جفت جین تیره با میزان متناسب می تواند لباس خوبی برای استایل های اسمارت کژوال یا بیزینس کژوال باشد. کافی است جین تیره خود را با یک کت چرم ست نموده و استایل شیکی بسازید.

9. بافت کاردیگن

دکمه های جلوی بافت کاردیگن استایلی کمی متفاوت از استایل های بافت کشی ایجاد می نمایند و همین عنصر اضافه عمودی باعث می گردد هنگامی که زیر کت اسپرت یا حتی کت و شلوار پوشیده گردد بسیار شیک به نظر برسد. بافت های زیپ دار ظاهر زیبایی را برایتان ایجاد می نمایند اما بافت های کاردیگن تعادل خوبی بین ظاهر اسپرت و حرفه ای ایجاد می نمایند.

9. شلوارهای عجیب (در پارچه ها و طرح های مختلف)

آیتم نهایی در این فهرست به این مورد اشاره دارد که داشتن چند جفت شلوار اسمارت کژوال در کمد لباس برای تنوع دادن به شلوارهای جین، خاکی و مخمل کبریتی هیچ ضرری ندارد. فرقی ندارد که فلانل نخ پنبه به رنگ های گرم پاییزی یا رنگ کلاسیک خاکستری را انتخاب کنید یا پشم کشمیری که چهارخانه های کوچک دارد را انتخاب کنید در هر حال برای پایین تنه خود هم چند گزینه مختلف و آماده دارید که پایین تنه تان را هم مثل بالا تنه تان مرتب نگه می دارد.

منبع: Gentlemans Gazette

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 مهر 1402 بروزرسانی: 2 مهر 1402 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 2243

به "راهنمای جامع آماده کردن کمد لباس پاییزی آقایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای جامع آماده کردن کمد لباس پاییزی آقایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید