خبرنگاران داورزنی: فسخ قرارداد با کولاکوویچ هزینه اضافی نداشت

به گزارش مجله بوشهری ها، تهران- خبرنگاران- رییس فدراسیون والیبال گفت: فسخ قرارداد سرمربی تیم ملی، هیچ هزینه اضافی برای فدراسیون والیبال نداشت.

خبرنگاران داورزنی: فسخ قرارداد با کولاکوویچ هزینه اضافی نداشت

محمدرضا داورزنی در مورد فسخ قرارداد با ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال گفت: گسترش و شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان، شرایط خاصی ایجاد کرد که به تعویق افتادن لیگ ملت های والیبال از جمله این موارد بود که قرار شد لیگ ملت ها شهریور ماه در صورت مساعد بودن شرایط برگزار شود.

وی با اشاره به تعویق یک ساله بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو، اضافه نمود: نشست هیات رئیسه فدراسیون جهانی که بنده نیز عضوی از آن هستم، به صورت آنلاین برگزار شد و تصمیم گرفته شد که تا خاتمه آوریل (یازدهم اردیبهشت) برای برگزاری لیگ ملت ها در شهریورماه تصمیم گیری نهایی شود که به احتمال زیاد این رقابت ها نیز امسال برگزار نخواهد شد و البته هنوز این موضوع قطعی نشده است.

رییس فدراسیون والیبال با بیان این که ایگور کولاکوویچ از یک باشگاه لهستانی پیشنهاد داشت، ادامه داد: شرایط ایجاد شده باعث شد به سرمربی تیم ملی اعلام کنیم که اگر برای شما امکان همکاری با باشگاهی مهیا شده است، می توانیم فسخ قرارداد کنیم، چون تیم ملی به طور عملی نه اردویی داشت و نه می توانستیم کاری برایش انجام دهیم. این موضوع به ایگور اعلام شد زیرا وی در نظر داشت با یک باشگاه لهستانی همکاری کند و گفتیم دستش برای عقد قرارداد باز باشد.

داورزنی با تاکید بر این که برای رسمی شدن قطع همکاری باید نامه نگاری شود و این موضوع زمان بر است، گفت: این هفته شرایط فدراسیون را به صورت کتبی به ایگور کولاکوویچ اعلام کردیم و قرار شد از 19 آوریل قرارداد این مربی فسخ شود و حقوق او نیز تا 19 آوریل پرداخت شود.

رییس فدراسیون والیبال با اشاره به مصاحبه منتشر شده از کولاکوویچ با یک رسانه لهستان و بازتاب امروز آن در رسانه های ایران گفت: این مصاحبه مربوط به هشت روز پیش است و در حال حاضر به صورت رسمی به این مربی اعلام کردیم که 19 آوریل قرارداد فی مابین فسخ می شود و مبلغ قرارداد او. تا زمان فسخ قرارداد نیز پرداخت خواهد شد.

داورزنی ادامه داد: با توجه به این که قطع همکاری فدراسیون با کولاکوویچ زودتر رسانه ای شده بود، برخی شرکت های خارجی از این فرصت سوء استفاده کردند و یک سری اسامی را مطرح کردند و این اسامی نیز در رسانه های داخلی و خارجی منتشر شد و در تلویزیون نیز تحلیلی برای این موضوع پخش شد. این خبرها در زمانی رسانه ای شد که فدراسیون هنوز با سرمربی تیم ملی به صورت رسمی توافق نکرده بود و کولاکوویچ از بازتاب های این موضوع، نگران شده بود زیرا موضوع اخراج او مطرح شده بود.

وی با بیان این که روابط بین الملل فدراسیون و سرپرست تیم ملی برای برطرف این نگرانی ها با ایگور صحبت کردند، گفت: خودم هم تلفنی صحبت کردم که نگران نباشد و این مطالب از طرف فدراسیون اعلام نشده است. در نهایت فدراسیون نیز به صورت مکتوب پیشنهادات و نظر خودش را به سرمربی اعلام کرد و کولاکوویچ نیز امروز نظر قطعی خود را ارسال کرد. در حال حاضر تنها مشکل، پرداخت حقوق نامبرده در سال جدید میلادی است که تا به امروز پرداخت نشده و به زودی تسویه حساب خواهد شد.

رئیس فدراسیون والیبال دوباره تاکید کرد که کولاکوویچ از فضاسازی رسانه ای ایجاد شده، گله مند بود که من تاکید کردم فدراسیون والیبال ایران با هیچ گزینه ای مذاکره نکرده است و تمام این مطالب، احتمالات و پیشنهادات ایجنت های خارجی و خبرنگاران است. این اخبار باعث شده بود که چندین ایجنت خارجی نیز پیشنهادهای خود را مطرح کنند و حتی برای من ایمیل کردند اما تاکید می شود که فدراسیون والیبال ایران با هیچ مربی دیگری برای هدایت تیم ملی صحبت نکرده است و مذاکره نداشتیم.

رئیس فدراسیون والیبال شرح داد: حتی یکی از مربیان مطرح جهان وُیسی برای من ارسال کرد که از ایران چند نفری با او تماس گرفته و اعلام آمادگی کرده اند تا زمینه همکاری با فدراسیون والیبال ایران را برایش مهیا کنند و فدراسیون به این مربی پیام داد که اگر قرار باشد اقدامی صورت گیرد، حتماً با شما به صورت رسمی ارتباط برقرار خواهد شد و نیاز به واسطه نیست.

وی ادامه داد: از سوی دیگر حضور در بازی های المپیک به همراه تیم ملی والیبال ایران، افتخاری بود که کولاکوویچ دوست داشت در پرونده کاری خود داشته باشد، اما گسترش و شیوع ویروس کرونا مانع این موضوع شد و ایگور از این موضوع نیز کمی ناراحت بود. سرمربی تیم ملی انصافاً هیچ بحث مالی برای قطع همکاری نداشت و علاقه مند بود که سریع تر تکلیفش برای همکاری با سایر باشگاه ها و یا کشورها معین شود که در دو سه روز گذشته، به صورت رسمی و مکتوب شرایط مطرح شده و موافقت ها تقریبا به دست آمده است. امیدواریم که نهایتا تا خاتمه ماه می، بتوانیم حقوق باقی مانده او را نیز پرداخت کنیم.

رییس فدراسیون والیبال درباره شرایط فعلی والیبال ایران و جهان، با یادآوری این که نیمی از رویدادهای والیبالی که قرار بوده در سال 2020 انجام شود، کنسل شده و نیمی دیگر به تعویق افتاده است، گفت: مثلا مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان و جوانان، به شهریور و آبان ماه موکول شده است البته به شرطی که مسائل ویروس کرونا برطرف شود و شرایط پروازها نیز تا خردادماه به حالت نرمال بازشود.

وی ادامه داد: مسابقات والیبال کنفدراسیون آسیا نیز از دیگر برنامه های آسیا است که به شرط برطرف شدن مسائل کرونا برگزار خواهد شد، اما ایران به طور حتم با تیم های رده سنی در این مسابقات حضور پیدا می کند. بنابراین اگر لیگ ملت ها نیز به صورت قطعی لغو شود که به احتمال 90 درصد می شود، تیم ملی بزرگسالان ایران عملاً تا لیگ ملت های سال آینده مسابقه ای پیش رو نخواهد داشت.

داورزنی تاکید کرد: فدراسیون جهانی والیبال نیز به اعضای خود اعلام کرده است لیگ های داخلی خود را به گونه ای برنامه ریزی کنند که تا خاتمه آوریل سال 2021 تمام شود تا کشورها فرصت کافی برای حضور شایسته در لیگ ملت های سال آینده و بازی های المپیک را داشته باشند.

داورزنی درباره انتخاب سرمربی جدید تیم ملی نیز گفت: برای انتخاب سرمربی تیم ملی، کارگروهی تشکیل دادیم که با نفرات متعدد بتوانیم برای جذب بهترین ها مشورت کنیم و از بین مربیان داخلی و یا خارجی، یک گزینه را انتخاب کنیم. تیم ملی ایران در آینده باید شرایط فعلی شرایط بهتری داشته باشد تا بتواند انتظار مردم از تیم ایران در لیگ ملت های سال آینده و بازی های المپیک را برآورده کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 879

به "خبرنگاران داورزنی: فسخ قرارداد با کولاکوویچ هزینه اضافی نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران داورزنی: فسخ قرارداد با کولاکوویچ هزینه اضافی نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید