بهره برداری از سد نعمت آباد پس از 17 سال

به گزارش مجله بوشهری ها، سد نعمت آباد در شهر اسدآباد استان همدان این هفته در پویش الف ب ایران پس از 17 سال به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از سد نعمت آباد پس از 17 سال

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از خبرنگاران، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: ساخت این سد در مدت 17 سال و با 79 میلیارد تومان اعتبار انجام شد که بهره برداری از آن 450 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان را پوشش می دهد. در این سد هم اکنون دو میلیون مترمکعب آب ذخیره شده و حدود 50 درصد ظرفیت سد پر آب شده است.

منصور ستوده اعلام کرد: طرح ملی سد نعمت آباد در انتها سال 82 کلنگ زنی و در سال 83 عملیات اجرایی این طرح شروع شد، این سد خاکی همگن با ارتفاع 21/5 متر و ظرفیت مخزن 4/6 میلیون مترمکعبی در 137 هکتار از اراضی باهدف بهبود آبیاری در 550 هکتار از اراضی دشت اسدآباد احداث شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: آب این سد برای مصارف کشاورزی، محیط زیست و تغذیه سفره های آب زیرزمینی مصرف خواهد شد، کمبود اعتبار مصوب و تخصیص یافته از دلایل به تأخیر افتادن هرساله افتتاح و بهره برداری این طرح ملی بوده است. با افتتاح سد نعمت آباد به صورت مستقیم برای 150 نفر و غیرمستقیم برای 400 نفر اشتغال زایی خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1153

به "بهره برداری از سد نعمت آباد پس از 17 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از سد نعمت آباد پس از 17 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید