کدام ایالت نتیجه انتخابات آمریکا را تعیین می نماید؟

به گزارش مجله بوشهری ها، نورنیوز نوشت: با توجه به رقابت بسیار نزدیک دو کاندیدا در بیشتر ایالت ها و احتمال نزدیک بودن آراء در ایالت پنسیلوانیا و همچنین آخرین اظهارات دونالد ترامپ و جو بایدن که صراحتا و تلویحا دارای لحن تهدیدآمیز است، احتمال شکل گیری عدم قطعیت در اعلام نتیجه نهایی نهایی انتخابات و کشیده شدن کار به اعلام نظر دادگاه عالی بسیار زیاد است.

کدام ایالت نتیجه انتخابات آمریکا را تعیین می نماید؟

در سال 2016 نتایج نظرسنجی های اجرا شده در خصوص نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر پیروزی هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات دلالت داشت اما با اعلام نتایج انتخابات و پیروزی دونالد ترامپ مشخص شد که اعتبار موسسات نظرسنجی در این کشور نیز نسبی است و می تواند دارای انحراف معیار جدی باشد.

اگرچه پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 موسسات معتبر نظرسنجی در آمریکا اعلام کردند که گام های مهمی در جهت تغییر شیوه ها و کامل نمودن نمونه های آماری برداشته اند لیکن تا اینجای کار، نتایج اعلام شده از ترکیب آراء در6 ایالت سرنوشت ساز در این کشور نشان می دهد که باز هم موسسات نظرسنجی نتوانسته اند عملکرد قابل دفاعی داشته باشند.

به غیر از آریزونا که پیروزی جو بایدن در آن قطعی شده، عملکرد 5 ایالت دیگر تقریبا مشابه انتخابات 2016 بوده و شرایط دونالد ترامپ در آنها بهتر از بایدن است.

بر اساس اعلام نتایج آراء در ایالت فلوریدا، ترامپ توانسته است کارت های ارزشمند الکترال در این ایالت را در سبد رای خود قرار دهد.

مشخص شدن تکلیف اختصاص کارت های الکترال سرنوشت ساز به هر یک از دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و تناسب آن با جمع بندی نظر سنجی ها بستگی به نتایج آراء در 4 ایالت دیگر دارد.

در این بین، نتایج آراء در سه ایالت پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین به دلیل تعداد آراء الکترال نقش مهمتری در مشخص نتیجه دارند.

در صورتی که در دو ایالت میشیگان و ویسکانسین و یا ایالت پنسیلوانیا آراء الکترال به بایدن تعلق بگیرد احتمال رییس جمهور شدن او بسیار افزایش خواهد یافت. اما هر رخداد دیگری در سه ایالت ذکر شده ترامپ را مجددا روانه کاخ سفید خواهد نمود.

این سه ایالت در سال 2016 بر خلاف جمع بندی نظرسنجی ها به دونالد ترامپ رای داده بودند.

مسئولین انتخابات در ایالت ویسکانسین اعلام کرده اند که تا ظهر روز چهارشنبه به وقت تهران نتایج آراء را اعلام خواهند کرد.

نتایج آراء در ایالت میشیگان نیز بر اساس نظر مسئولین ایالتی حداکثر تا انتها روز چهارشنبه به وقت تهران اعلام خواهد شد.

در این بین شمارش و اعلام آراء ایالت پنسیلوانیا به دلیل افزایش کم سابقه رای های پستی احتمالا طولانی تر خواهد شد و حتی محتمل است اعلام نتایج قطعی همان گونه که جو بایدن اعلام کرده تا روز آدینه نیز به درازا بکشد.

با توجه به رقابت بسیار نزدیک دو کاندیدا در بیشتر ایالت ها و احتمال نزدیک بودن آراء در ایالت پنسیلوانیا و همچنین آخرین اظهارات دونالد ترامپ و جو بایدن که صراحتا و تلویحا دارای لحن تهدیدآمیز است، احتمال شکل گیری عدم قطعیت در اعلام نتیجه نهایی نهایی انتخابات و کشیده شدن کار به اعلام نظر دادگاه عالی بسیار زیاد است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1238

به "کدام ایالت نتیجه انتخابات آمریکا را تعیین می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام ایالت نتیجه انتخابات آمریکا را تعیین می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید