پوتین: روسیه با کمترین آسیب کرونا را پشت سر می گذارد

به گزارش مجله بوشهری ها، رئیس جمهوری روسیه گفت: اقتصاد روسیه طی 20 سال گذشته چنان توسعه یافته است که می توان با حداقل ضرر از بحران کنونی ناشی از بیماری همه گیر کووید 19 جان سالم به در برد.

پوتین: روسیه با کمترین آسیب کرونا را پشت سر می گذارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله بوشهری ها به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه معتقد است که روسیه قادر بود حتی در شرایطی که 20 سال پیش داشت هم بحران به وجودآمده به دلیل شیوع عفونت ویروس کرونا را پشت سر بگذارد، ولی اکنون بهایی که در این رابطه می پردازد، به طور غیرقابل مقایسه ای کمتر است. به گفته وی، پیشرفت روسیه در عرصه مالی طی 20 سال گذشته، به خارج شدن از شرایط فعلی با کمترین ضرر، یاری خواهد نمود.

پوتین شب گذشته در مصاحبه با برنامه مستند مسکو.کرملین.پوتین از شبکه اول تلویزیون روسیه، در پاسخ به این سؤال که اگر 20 سال پیش چنین بحران مشابهی رخ داده بود، روسیه از آن جان سالم به در می برد، گفت: من فکر می کنم که روسیه در هر صورت این بحران را پشت سر می گذاشت و نجات می یافت، تنها سؤال این است؛ به چه قیمتی؟

وی اضافه کرد: اگر دهه 1990 را به یاد داشته باشید، مسلماً شرایط بسیار سخت بود، یاری های بشردوستانه در دهه 90 به ما در رابطه با بلایای تکنولوژیکی یا بعضی پدیده های طبیعی ارسال نمی شد ، بلکه به عنوان فقیرترین کشور دنیا بود تا ما از گرسنگی نمیریم، شرایط ما این قدر بد بود، ولی ما توانستیم آن شرایط سخت را پشت سر بگذاریم.

پوتین با یادآوری اینکه در آن موقع روسیه بدون وام های خارجی نمی توانست حقوق پرداخت کند، گفت: و آنها ماه ها وامی پرداخت ننموده بودند و ما حتی برای شش ماه نتوانستیم حقوق نظامیان ارتش را هم بپردازیم.

رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: از سال 1999 تا 2019، فراوری ناخالص ملی کشور دو برابر شده، یعنی اقتصاد دو برابر رشد نموده است، تورم 2600 درصد بود، حتی در سال 1997، هنگامی که اولین علائم رشد فراوری ناخالص داخلی ظاهر شد، تورم هنوز 11 درصد بود، و اکنون ما هرسال تورمی حدود 3 درصد داریم.

وی تأکید کرد: حتی در شرایط کنونی تورم 4 درصد مشخص شده است و به احتمال زیاد در حدود چهار درصد باقی خواهد بود، البته این مسئله کاملاً متفاوت است.

مخالفت با کوشش برای مقصر جلوه دادن چین درباره شیوه ویروس کرونا

ولادیمیر پوتین همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه گفت که هیچ پایه و اساسی برای ساختن تئوری هایی توطئه آمیز درباره منشأ نوع جدید ویروس کرونا وجود ندارد.

وی شرح داد: هیچ پایه و اساس و دلیلی برای چنین ادعایی وجود ندارد که کسی به طور عمد این ویروس را منتشر نموده و کسی مخصوصاً چنین کاری را انجام داده است، وجود ندارد. من فکر می کنم اگر کسی به این فرضیه معتقد باشد، نتیجه خوبی از آن حاصل نخواهد شد.

رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد: ضروری است کوششها برای مقابله با بیماری همه گیر کرونا متمرکز گردد، نه برای یافتن منابع آن. متخصصان می توانند در این باره فکر و تحقیق نمایند، ولی وظیفه ما ایجاد یک سیستم محافظتی برای تأمین سلامت مردم است و این مسئله اهمیت دارد.

اخیراً مقامات ایالات متحده و بعضی کشورهای اروپایی مسئولیت ظهور بیماری همه گیر ویروس کرونا را به گردن کشور چین انداخته اند.

هیچ کشوری نمی تواند ادعای حاکمیت بر دنیا را داشته باشد

پوتین همچنین شیوع ویروس کرونا را آزمایشی برای کسانی دانست که اطمینان داشتند بر دنیا حاکم هستند. وی این واقعیت را مورد توجه قرار داد که بشریت پیش از این هم با بیماری های همه گیر مقابله نموده است، ولی هیچ یک از آنها به چنین گستردگی در دنیا شیوع نداشت.

وی گفت: بعضی به این مسئله عادت نموده بودند که همه چیز بسیار پایدار و خوب است، ولی شیوع کرونا در دنیا رخ داده است تا کسانی که فکر می کردند همه چیز را تحت کنترل خود و بر تمامی دنیا حاکمیت دارند، بفهمند که این طور نیست.

پوتین تأکید کرد که آگاهی از این واقعیت بسیار مهم است.

وی در این مصاحبه همچنین یادآور شد که برای رئیس جمهور و سایر مقامات دولتی حتی فکر کردن به تسلیم شدن در شرایط بحرانی قابل قبول نیست. پوتین ابراز امیدواری کرد که روسیه با عزت و با کمترین ضرر از شر بیماری همه گیر کرونا جان سالم به در ببرد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1023

به "پوتین: روسیه با کمترین آسیب کرونا را پشت سر می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: روسیه با کمترین آسیب کرونا را پشت سر می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید