وزیر دفاع اسبق آمریکا: ترامپ صلاحیت ریاست جمهوری ندارد

به گزارش مجله بوشهری ها، وزیر دفاع اسبق آمریکا هشدار داد: سیاست خارجی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حال از بین بردن ستون های ثبات است که به حفظ امنیت در دنیا یاری می نماید.

وزیر دفاع اسبق آمریکا: ترامپ صلاحیت ریاست جمهوری ندارد

به گزارش مجله بوشهری ها، به نقل از پایگاه هیل، ویلیام کوهن، وزیر دفاع اسبق آمریکا در دولت بیل کلینتون در مصاحبه ای به سی ان ان گفت: رئیس جمهورآمریکا با یک گوی مخصوص تخریب به جان هر ستون ثبات وامنیتی که ما در 60 تا 70 سال گذشته ایجاد نموده ایم، افتاده است.

کوهن خاطر نشان کرد: ترامپ به شکلی سیستماتیک در حال تخریب این ستونها است و این کار را با پیمان شراکت ترانس پاسیفیک آغاز کرد. به گونه ای که او اقدام به تضعیف 10 کشور دیگر امضاکننده توافقی اقتصادی که در حقیقت در مجموع به نفع ما بود کرد و پس از آن یه شکل نظاممند آغاز به انتقاد علنی از شرکای ما در ناتو کرد البته این انتقاد از آنها وجود داشته باشد اما نه به شکلی که باعث تحقیر آنها گردد.

وی اضافه کرد: حالا ما یک دنیا بسیار پر آشوبتر، بی نظم تر و از سازمان خارج شده تر داریم و نقش ما در آن دنیا به سمت یک نقش قاره ای مختص آمریکا پسرفت می نماید و فکر می کنیم ما در یک پیله قاره ای امنیت داریم. من فکر می کنم این یک اشتباه بزرگ است و من فکر می کنم ما اکنون نسبت به قبل در خطر بیشتری قرار گرفته ایم.

کوهن با اشاره به برخی مواضع سیاست خارجی گفت: ترامپ برای رئیس جمهور بودن صلاحیت ندارد. من باید علنا بگویم که از او به عنوان یک رئیس جمهور حمایت نکردم. من با مشاهده سوابق و آزمونها و حالت کلی ترامپ احساس کردم که او برای ریاست جمهوری صلاحیت ندارد و البته من تا به امروز خیلی مسائل را دیده ام نه البته همه چیز و هنگامی که او درست بوده او را تایید کردم واز بابت رویارویی او با چین بر سر مسائل مختلف به او اعتبار می دهم. اما هنگامی که مسئله به امنیت ملی مربوط می گردد و شیوه تعامل او با هم پیمانانمان و اینکه او به منافع ما خیانت میکند من از او روی گردان هستم.

ترامپ در طول ریاست جمهوری اش با هم پیمانان سنتی آمریکا از جمله اتحادیه اروپا وناتو جدال پیدا نموده و به آنها به بهانه اینکه به اندازه کافی در مسئله دفاع مشترک هزینه نمی نماید شکایت نموده و مکررا از تایید تعهد آمریکا به دفاع از هم پیمانان ناتو خوداری نموده است.

جمیز ماتیس، وزیر دفاع مستعفی آمریکا در نامه ای استعفای خود به اختلافش با ترامپ بر سر برخی مسائل اشاره نموده است. ماتیس که از حامیان سرسخت ائتلاف ناتو است در این نامه به اقدامات ترامپ در تضعیف شراکتها و ائتلافهای آمریکا اعتراض کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 29

به "وزیر دفاع اسبق آمریکا: ترامپ صلاحیت ریاست جمهوری ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع اسبق آمریکا: ترامپ صلاحیت ریاست جمهوری ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید