وزیر دادگستری برزیل کناره گیری کرد

به گزارش مجله بوشهری ها، کناره گیری وزیر دادگستری برزیل از سمتش، یک ضربه سنگین بر پیکره دولت این کشور محسوب می گردد و نارضایتی از بولسونارو را افزایش داده است.

وزیر دادگستری برزیل کناره گیری کرد

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام از سوی سرجیو مورو، وزیر دادگستری برزیل پس از آن صورت گرفت که وی ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری این کشور را به مداخله در اجرای قوانین کیفری متهم کرد و این اتهام زنی بار دیگر بر تنش در دولت که با شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می نماید، اضافه کرد.

مورو که متهمان به فساد و تجار فاسد را در زمان قضاوت محاکمه می کرد و به زندان می انداخت، گفته است که به دلیل آن از سمتش استعفا داد که بولسونارو، رئیس پلیس فدرال را به دلایل شخصی و سیاسی از سمتش کنار گذاشت.

این کناره گیری شوکه کننده و اتهامات مطرح شده از سوی وزیر دادگستری برزیل که به وزیر عالی معروف است، ضربه ای بر پیکره دولت بولسونارو است که پیش از این ها به دلیل نحوه رسیدگی اش به فرایند شیوع ویروس کرونا با انتقادهایی روبروست.

رئیس جمهوری برزیل همچنین اتهامات مطرح شده از سوی وزیر دادگستری را بی پایه و اساس خوانده و مداخله در امور قضاوت و اجرای قوانین کیفری را رد کرد. اتهامات مطرح شده از سوی مورو باعث خشم بیشتر از سیاست های بولسونارو در سراسر برزیل شده است و حتی انریکه کاردوسو، رئیس جمهوری پیشین برزیل هم خواهان برکناری بولسونارو شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 784

به "وزیر دادگستری برزیل کناره گیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دادگستری برزیل کناره گیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید