وزارت امور خارجه:طرح دعوی علیه بانک های متخلف کره ای در دست پیگیری است

به گزارش مجله بوشهری ها، وزارت امور خارجه با صدور اطلاعیه ای تاکید نمود: طرح دعوی علیه بانک های متخلف کره ای در محاکم صالحه از سوی نهاد های ذیربط در دست پیگیری است.

وزارت امور خارجه:طرح دعوی علیه بانک های متخلف کره ای در دست پیگیری است

به گزارش گروه سیاسی مجله بوشهری ها به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه ای در پاسخ به مطلب درج شده در یکی از جراید تحت عنوان چه کسانی کره ای ها را گستاخ کردند؟ توضیح داد: اساسا هیچ گاه تماس تلفنی از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه کره با سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول حاصل نشده و این ادعا از اساس نادرست است.

این اطلاعیه می افزاید: دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول با مدیر کل مسئول حوزه خاورمیانه بوده و در این دیدار کمترین اشاره ای به اظهارات رییس کل بانک مرکزی نشده است.

در اطلاعیه وزارت امور خارجه آمده است: در پی این دیدار خبرگزاری کره ای یونهاپ خبری بی اساس مبنی بر احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران منتشر و اظهاراتی را به سفیر منتسب کرد که طی اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه در تاریخ 31 تیر ماه اعلام شد که متاسفانه خبرگزاری یونهاپ در اقدامی غیرحرفه ای، خبری بی اساس را منتشر نموده است. سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی به وزارت خارجه محل احضار نشده، بلکه دعوت شده است.

وزارت امور خارجه بیان کرد: در دو سال گذشته، تامین دسترسی به منابع مالی بانک مرکزی در کره، دستور کار اصلی و محوری روابط با کره جنوبی بوده و در این راستا، علاوه بر پذیرش فرستاده ویژه این کشور، ده ها دیدار در تهران و سئول با مقامات کره ای اجرا شده است. بدیهی است که ماهیت وظایف وزارت امور خارجه اقتضا می نماید که همه اقدامات خود را خبری نکند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: وزارت امور خارجه طبق وظایف ذاتی خود، عمدتا تسهیل کننده روابط خارجی و از جمله روابط مالی با سایر کشورهاست و در راستای اجرای این ماموریت، در کنار سایر نهاد های کشور واقع شده است.

وزارت امور خارجه یادآورشد: بدیهی است این امر نافی یا جایگزین وظیفه ذاتی سایر نهاد ها نبوده و وزارت خارجه نمی تواند به جای آن ها اقدام کند. به همین دلیل طرح دعوی علیه بانک های متخلف کره ای در محاکم صالحه از سوی نهاد های ذیربط در دست پیگیری است و این موضوع توسط رییس کل بانک مرکزی اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1078

به "وزارت امور خارجه:طرح دعوی علیه بانک های متخلف کره ای در دست پیگیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت امور خارجه:طرح دعوی علیه بانک های متخلف کره ای در دست پیگیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید