هشدار آژانس های امنیتی انگلیس و آمریکا درباره حملات سایبری در دوران کرونا

به گزارش مجله بوشهری ها، آژانس های امنیت سایبری انگلیس و آمریکا اعلام نموده اند، عاملان مخرب از بحران کرونا ویروس برای رسیدن به دستاوردهای تجاری و اقتصادی بهره برداری می نمایند.

هشدار آژانس های امنیتی انگلیس و آمریکا درباره حملات سایبری در دوران کرونا

به گزارش مجله بوشهری ها، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس و آژانس زیرساخت و امنیت سایبری آمریکا درباره کمپین های هک علیه سازمان ها و نهادهای ملی و بین المللی که مشغول رسیدگی به مساله کروناویروس هستند، هشدار دادند.

این آژانس ها در بیانیه ای افزوده اند، بحران ناشی از این ویروس از سوی گروه های تهدیدآمیز دائماً به طور پیشرفته مورد بهره برداری و سوءاستفاده قرار می گیرد و این بخشی از عملیات سایبری موجود با هدف جمع آوری اطلاعات درباره کرونا از جمله اطلاعات سیاست گذاری های درمانی ملی و بین المللی یا حتی داده های حساس مرتبط با تحقیقات ویروس است.

در این بیانیه ذکر نشده که کدام کشورها یا سازمان ها پشت این حملات هستند اما این مساله گفته شده که داده های به سرقت رفته برای منافع کشوری و تجاری و با هدف ارتقای اقدامات تحقیقات داخلی درباره این ویروس بوده است.

این بیانیه در پی به روزرسانی هشدار مشترک دو آژانس اطلاعاتی آمریکا و انگلیس درباره عاملان مخربی منتشر شد که از این بحران با هدف منافع شخصی و تجاری استفاده می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 928

به "هشدار آژانس های امنیتی انگلیس و آمریکا درباره حملات سایبری در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آژانس های امنیتی انگلیس و آمریکا درباره حملات سایبری در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید