موضع گیری پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال عمان علیه برانکو

به گزارش مجله بوشهری ها، تصمیم جنجالی برانکو ایوانکوویچ در قبال کاپیتان باسابقه تیم ملی عمان که در آستانه رسیدن به یک رکورد جهانی واقع شده است بازتاب گسترده ای در این کشور داشته است.

موضع گیری پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال عمان علیه برانکو

با تور عمان ارزان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران، برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم ملی عمان که پیش از این نشان داده به طور معمول تمایل زیادی به استفاده از بازیکنان مسن و پا به سن گذاشته ندارد یکی از اسطوره های تاریخ فوتبال عمان را کنار گذاشته و این تصمیم واکنش رسانه ها، فوتبالدوستان و پیشکسوتان را به همراه داشته است.

روزنامه الوطن در گزارش مفصلی به تصمیم برانکو در این خصوص پرداخته و با کارشناسان همچنین پیشکسوتان فوتبال عمان گفت وگو نموده است.

احمد مبارک کانو با 180 بازی ملی در صندلی سوم بیشترین بازی های ملی تاریخ فوتبال دنیا با حضور در چهار مسابقه ملی دیگر می تواند به صدر این فهرست برسد، اما تصمیم برانکو اسطوره تاریخ ساز فوتبال عمان را در موقعیت بی سابقه ای قرار داده است.

الوطن در این مورد نوشت: کانو می دانست که در آستانه رسیدن به یک رکورد دنیای قرار گرفته است، اما اظهارات اخیر برانکو ایوانکوویچ درباره عدم آمادگی او برای حضور در فهرست تیم ملی یک شوک عظیم بود و رؤیاهای کانو بر باد رفت. البته این موفقیتی نیست که تنها به نام او ثبت گردد، بلکه افتخاری برای فوتبال عمان است. این رکورد مزد صبر و استقامت اوست که سال ها تیم ملی کشور را همراهی نموده و هنوز می تواند نمایش درخشانی در تیم ملی داشته باشد.

فهد العریمی کارشناس و پیشکسوت فوتبال عمان هم در این باره گفت: هر مربی نظر خاص خودش را دارد و البته باید مسئولیت تصمیماتش را بپذیرد، اما برانکو درباره کانو اشتباه می نماید. غیبت کانو در عملکرد تیم ملی عمان اثرگذار خواهد بود، چرا که توان مدیریت و رهبری همچنین تجربه او همواره به تیم یاری نموده و روی سایر نفرات تأثیرگذار است. صحبت های برانکو متناقض است، او می گوید، کانو در تیم باشگاهی خودش حضور نداشته و مدت ها بازی ننموده یا از آمادگی به دور است در حالی که کانو به صورت مداوم تمرین داشته، در بازی های محبت آمیز تیمش در اردوی قطر شرکت نموده است. تکرار می کنم که غیبت این ستاره فوتبال عمان را تحت تأثیر قرار می دهد.

هانی الظابط دیگر پیشکسوت و بازیکن سابق تیم ملی عمان نیز گفت: تیم ملی به کانو احتیاج دارد و باید در این مورد تجدیدنظر گردد. فرصت زیادی تا ادامه بازی ها نداریم و من دلیل کنار گذاشتن او را درک نمی کنم. کانو همچنین در آستانه شکستن یک رکورد تاریخی قرار گرفته است.

عبدالعزیز الحبسی کارشناس تلویزیون عمان هم خاطر نشان کرد: مایه تأسف است که برانکو از شرایط بازیکنانش آگاه نیست در حالی که کانو با تیم قطری خودش تمرین می نماید و در بازی ها حضور دارد، اما برانکو می گوید او تمرین نداشته است و در شرایط خوبی قرار ندارد که بتواند به تیم ملی یاری کند. این پاسخ ها خنده دار است، چون بسیاری از بازیکنان در این مقطع زمانی تمرین نداشته اند و فعالیت باشگاه ها متوقف بوده است. البته به نظر برانکو احترام می گذاریم، اما در همین فهرست تیم ملی نام 16 بازیکن بالای 27 سال دیده می گردد و نفرات زیادی که بالای 30 سال هستند، اما در خصوص کانو اینطور تصمیم گیری شده است و باید بپرسیم که حقیقت موضوع چیست؟ رسیدن به رکورد بیشترین بازی ملی برای فوتبال عمان مهم و تأثیرگذار است. ما حقیقت و دلیل این تصمیم را نمی دانیم، چون به اعتقاد من این مسئله فنی نیست و باید دید چرا کانو را از فهرست کنار گذاشته اند؟.

محمد ربیع کاپیتان سابق تیم ملی عمان هم در این مورد گفت: این خبر جامعه فوتبال عمان را متحیر نموده و بازتاب گسترده ای داشته است. کانو بازیکنی تأثیرگذار و باتجربه است که می تواند به تیم ملی یاری کند. ما نمی دانیم در کادر فنی تیم چه خبر است، اما می دانیم سرمربی تیم ملی به کانو اصلاً فکر نمی نماید و فدراسیون باید در این خصوص موضع گیری کند. خواسته اهالی فوتبال در عمان بازگشت کانو به تیم ملی در سریع ترین زمان ممکن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1547

به "موضع گیری پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال عمان علیه برانکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال عمان علیه برانکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید