منادی سفیدان: سوالت عمومی از کنکور حذف خواهد شد

به گزارش مجله بوشهری ها، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تغییر روش برگزاری کنکور از سال 1401 در صورت تایید طرح پیشنهادی خبر داد.

منادی سفیدان: سوالت عمومی از کنکور حذف خواهد شد

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و عضو شورای عالی انقلاب اسلامی با حضور درباره در انتهای الوند درباره برنامه های پیش روی آموزش و پرورش پیرامون حذف کنکور در سال های آینده و تغییر در نحوه برگزاری آن توضیحاتی را ارایه داد.

منادی سفیدان درباره تغییرات کنکور و برنامه های تازه وزارت آموزش و پرورش، گفت: کنکور ماجرای پیچیده ای دارد و سال ها در مقاطع مختلف در مجلس شورای اسلامی، شورای انقلاب فرهنگی قانون آن مورد بررسی قرار داد.

وی ادامه داد: مباحثی مانند مافیا کنکور، شرایط آن و بحث عدالت آموزشی و سایر این موارد، در صورتی خواهد بود که کنکور و ضوابط آن ساماندهی شود.

منادی سفیدان به بررسی 6 ماده از 12 ماده طرح پیش رو که هفته گذشته مورد بررسی قرار گرفته است، پرداخت و افزود: تغییراتی که در سال های آینده در اولویت قرار می گیرد، تاثیر معدل در سوابق تحصیلی است که اگر با این طرح موافقت شود و اجرایی شود، از سال 1401 معدل دیپلم در کنکور 40 درصد تاثیر مثبت دارد و به این معناس که اگر در کنکور این معدل به دانش آموز کمک کند و مثبت باشد تاثیر خواهد داشت، ولی اگر تاثیر منفی داشته باشد، معدل کنار گذاشته خواهد شد.

او ادامه داد: از سال 1402 به صورت جدی سوابق حرفه ای دوره دوم متوسطه که سال یازدهم و دوازدهم است، تاثیرمستقیم دارد که سال یازدهم 20 درصد، سال دوازدهم 40 درصد و در مجموع 60 درصد مجموع کل نمره یک دانش آموز را در امتحان تشکیل می دهد و 40 درصد به جای مانده سوالات تخصصی خواهد بود و سوالات عمومی حذف خواهد شد.

او به تعریف کلی از کنکور اشاره کرد و افزود: کنکور به معنای برگزاری آزمون از دروس سه سال آخر متوسطه دوم؛ یعنی سوالات تخصصی دوره دهم، یازدهم و دوازدهم و 60 درصد دروس عمومی و اختصاصی سال یازدهم و دوازدهم خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تخصصی شدن سوالات کنکور، سطح سوالات سخت تر خواهد شد یا خیر؟ بیان نمود: اگر سوالات سخت باشد برای همه خواهد بود؛ عدالت آموزشی بحث مهمی است و برنامه ما این است که زیرساخت های نظام آموزش و پرورش برای همه یکسان اجرا شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1696

به "منادی سفیدان: سوالت عمومی از کنکور حذف خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منادی سفیدان: سوالت عمومی از کنکور حذف خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید