مشکل مجتمع مسکونی 30 واحدی منظریه شهرکرد هنوز پابرجاست

به گزارش مجله بوشهری ها، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری در تاریخ 30 اردیبهشت ماه امسال مسائل یکی از مجتمع های مسکونی 30 واحدی در منظریه شهرکرد به خبرنگاران مبنی بر ناپدید شدن سند مالکان گزارش شد.

مشکل مجتمع مسکونی 30 واحدی منظریه شهرکرد هنوز پابرجاست

جهت دریافت خدمات هزینه نوسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

خبرنگار خبرنگاران به محض اطلاع از این موضوع پیگیری های خود را شروع کرد.

مسئولان راه و شهرسازی اذعان کردند که این واحد مسکونی به دلیل عدم توانایی پیمانکار اولی که بخشی از این واحد را ساخته بود خلع ید و پیمانکار دیگری برای ساخت این واحد مسکونی تعیین شد که هفت ماه پیگیری های لازم برای اخذ سند المثنی برای مالکان از سوی این اداره کل با ثبت اسناد و اقتصاد و دارایی انجام شد ولی به دلیل دولتی بودن زمین، اجازه صدور سند صادر نمی شد.

مقرر شد تا خاتمه خردادماه مشکل سند این مالکان حل گردد، در حال حاضر طبق گفته مسئولان راه و شهرسازی سند المثنی صادر شده اما به ساکنان آن واحدها گفته شده که مشکلاتی همچون آزاد نشدن پول برای پیمانکار در بانک ایجاد شده است.

یکی از ساکنان در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: ساخت و ساز تمامی واحدهای مجتمع به اتمام رسیده و تنها آب، برق، گاز و آسانسور ندارند.

او می گوید: در حال حاضر وام این واحدها به متقاضیان داده نشده و ما همچنان سرگردان هستیم، زیرا سود مشارکت به وام تعلق می گیرد، از طرفی سالانه اعلام می نمایند که مبالغی به عنوان آورده، باید پرداخت گردد که تا به امروز برای یک واحد 57 میلیون تومان پول به حساب بانک واریز کردم.

او می گوید: دقیقا اعلام نمی نمایند که چه زمانی واحدها تحویل داده می گردد، به گفته مسئولان سند المثنی برای واحدها صادر شده است که اصلا سندی به ما نشان ندادند تا از این کار اطمینان پیدا کنیم.

این شخص تقاضا دارد که مسئولان جوابی به آن ها دهند تا تکلیف شان هر چه سریع تر تعیین گردد، زیرا ساختمان بعد از گذشت 9 سال در حال فرسوده شدن است.

این موضوع را از سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری پیگیری کردیم.

ابراهیم علیرضایی اظهار کرد: سند المثنی برای یکی از مجتمع های مسکونی 30 واحدی در منظریه شهرکرد صادر شده که بانک باید وام را آزاد کند تا پیمانکار بتواند مابقی کارهای واحدها که شامل آب، برق، گاز و آسانسور است را تکمیل کند.

وی اضافه نمود: قرار است با بانک جلساتی را برگزار کنیم تا بتوان پیش از نوروز واحدها را به متقاضیان تحویل بدهیم.

علیرضایی در مورد اینکه طبق گفته یکی از ساکنان آن واحدها متقاضیان مبلغی پول را به عنوان آورده پرداخت نموده اند، گفت: هیچ گونه مبلغی به جز مبالغ اولیه از متقاضیان اخذ نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 557

به "مشکل مجتمع مسکونی 30 واحدی منظریه شهرکرد هنوز پابرجاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل مجتمع مسکونی 30 واحدی منظریه شهرکرد هنوز پابرجاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید