مسکو: تیراندازی پلیس آمریکا به خبرنگار روس اقدامی خصمانه بود

به گزارش مجله بوشهری ها، وزارت امور خارجه روسیه تیراندازی پلیس واشنگتن به سوی خبرنگار روس در جریان پوشش تظاهرات این کشور را اقدامی خصمانه توصیف کرد.

مسکو: تیراندازی پلیس آمریکا به خبرنگار روس اقدامی خصمانه بود

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله بوشهری ها، وزارت امور خارجه روسیه به اقدام پلیس آمریکا در تیراندازی به سوی خبرنگار خبرگزاری اسپوتنیک واکنش نشان داد.

وزارت امور خارجه روسیه این اقدام پلیس آمریکا علیه خبرنگار اسپوتنیک که در حال پوشش اعتراضات به قتل جورج فلوید در واشنگتن بود را اقدامی خصمانه توصیف کرد.

وزارت خارجه روسیه تاکید نمود که آمریکا در حال نقض تعهدات خود درباره اطمینان یافتن از امنیت مجله بوشهری ها در این کشور است.

مسکو از واشنگتن خواست تا این اطمینان حاصل گردد که روزنامه نگاران در این کشور قربانی خشونت پلیس نشوند و از سازمان های بین المللی و دیده بان حقوق بشر خواست تا به این حادثه واکنش نشان دهند.

در روزهای اخیر با تشدید اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا، نیروهای امنیتی به سمت مجله بوشهری ها نیز حمله نموده و گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که جمعی از مجله بوشهری ها نیز بازداشت شده اند.

طبق گزارش هیل، یکی از اعضای تیم فیلمبرداران سی ان ان نیز آدینه صبح در حال پخش زنده اعتراضات، بازداشت شد و پس از آن تیم والز فرماندار مینه سوتا مجبور شد عذرخواهی کند.

گزارش ها همچنین حاکی از آن است که خبرنگار هافینگتون پست نیز در حین پوشش اعتراضات آرام در بروکلین بازداشت شد.

رئیس جمهور آمریکا همچنان سیاست استفاده از زور و سرکوب معترضان را در روزهای اخیر در پیش گرفته است و با نادیده دریافت خشونت و رفتارهای تبعیض آمیز پلیس آمریکا، اعتراضات را تروریستی خوانده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 983

به "مسکو: تیراندازی پلیس آمریکا به خبرنگار روس اقدامی خصمانه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: تیراندازی پلیس آمریکا به خبرنگار روس اقدامی خصمانه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید