مالیات خانه های خالی بانکها و دستگاه های دولتی 2 برابر می گردد

به گزارش مجله بوشهری ها، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای خانه های خالی در تملک دستگاه های دولتی و بانک ها ضرایب مالیاتی دو برابر در نظر گرفته شده است.

مالیات خانه های خالی بانکها و دستگاه های دولتی 2 برابر می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

محمود محمودزاده در گفت وگو با مجله بوشهری ها اظهار کرد: مهمترین هدف طرح مالیات بر خانه های خالی این است که این واحدها وارد بازار مصرف گردد. حال فرقی نمی کند که خانه ها متعلق به افراد حقیقی یا دستگاه های دولتی و بانکها باشد. حتی برای واحدهای در تملک دولت دولت و بانک ها جریمه های سنگین تا دو برابر نسبت به شهروندان در نظر گرفته شده است.

محمودزاده در واکنش به این سوال که بعضی عنوان می نمایند تعداد خانه های خالی متعلق به بانک ها چندان قابل توجه نیست تاکید نمود: ما هیچ قضاوتی در مورد تعداد این واحدها نداریم اما حرف من این است که حتی اگر یک خانه باشد باید به بخش مصرف برسد.

به زودی اولین واحدهای مسکن ملی افتتاح می گردد

وی همچنین گفت: هماهنگی های لازم صورت گرفته تا در آینده نزدیک افتتاح اولین پروژه های طرح اقدام ملی مسکن و همچنین بخشی از واحدهای مسکن مهر انجام گردد. در مورد مسکن مهر سال جاری شاهد اتمام پروژه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: کلنگ زنی تعدادی از پروژه های طرح اقدام ملی و واگذاری اراضی برای گروههای ساخت از دیگر برنامه ها است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: متقاضیانی که برای مسکن ملی پول واریز نموده اند به زودی به پروژه ها معرفی خواهند شد.

محمودزاده با بیان اینکه برای تمامی 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن، زمین تامین شده است گفت: حتی اضافه بر این تعداد نیز زمین تامین کردیم. آماده سازی زمین ها هم در بخش هایی صورت گرفته است. البته آماده سازی همزمان با ساخت انجام میگردد و مانع بزرگی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1050

به "مالیات خانه های خالی بانکها و دستگاه های دولتی 2 برابر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالیات خانه های خالی بانکها و دستگاه های دولتی 2 برابر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید