علاج های عجیب وغریب کوروناویروس در شبکه های اجتماعی چین ، از عصاره گل ها تا ابرداروی سری ترامپ

به گزارش مجله بوشهری ها، دولتمردان چین اکنون همه گیری کوروناویروس را آزمونی بزرگ برای نظام چین و توانایی حکمرانی می نامند و شی جین پینگ، رهبر حزب کمونیست درباره فقدان شجاعت در مبارزه به آن هشدار می دهد.

علاج های عجیب وغریب کوروناویروس در شبکه های اجتماعی چین ، از عصاره گل ها تا ابرداروی سری ترامپ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش مجله بوشهری ها به نقل از دیلی بیست اما شمار موارد عفونت کوروناویروس در چین همچنان در حال افزایش است و شمار تلفات هم دارد اوج می گیرد و کشور به طور فزاینده ای بوسیله جامعه جهانی از ترس همه گیری جهانی منزوی می گردد.

در حالیکه هیچ واکسنی در دست نیست، بیمارستان ها با ازدحام شدید روبرو هستند و اطلاعات معتبری درباره چگونگی درمان این بیماری با علائم شبیه آنفلوانزا در اختیار قرار ندارد، جمعیت یک میلیارد و چهار صد میلیون نفری چین چکار می توانند بنمایند؟

پاسخ های گوناگونی به این سوال روی اینترنت داده شده است: از سگ خانگی تان دور بمانید، آب نمک قرقره کنید، با بخار سرکه گندزایی کنید، معجون ساخته شده از گل های گیاهان داروی را بخورید و مقدار زیادی سیگار بکشید.

همانطور که انتظار می رود اطلاعات نادرست و اخبار دروغین درباره مبارزه با ویروس در اینترنت فراگیر شده است. اما این تصویر با تبلیغات رسانه های دولتی چین از پزشکی سنتی چین و گزارش های جعلی درباره اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ابردارویی در اختیار دارد که به زودی آن را در اختیار چین می گذارد، پیچیده تر هم می گردد.

شهفرایندان چین به دنبال هر نوع محافظتی در برابر این بیماری هستند، گزارش های مشکوک درباره علاج های معجزه آسا و داروهای سنتی را در شبکه های اصلی اجتماعی چین، میکروبلاگ ویبو و اپلیکیشن گپ زدن ویکسین ارسال و باز ارسال می نمایند.

در کشوری که صدها میلیون ها نفر از افراد در داخل خانه نگه داشته اند، یا از کار کردن بازمانده اند و تشنه اطلاعات جدید درباره ویروس مرگبار هستند، چنین گزارش های نادرست و اخبار دروغینی که در اینترنت فراگیر می شوند، ممکن است اثرات جانبی دیوانه واری ایجاد نمایند.

  • داروی سنتی علاجبخش

پس از آنکه روزنامه دولتی چاینا دیلی مقاله ای منتشر کرد که در آن ادعا شده بود دانشمندانی در حال تحقیق درباره کوروناویروس جدید هستند، متوجه شده اند که روغن شوانگ هوانگ لیان یک داروی سنتی چین که از سه گل ساخته می گردد، در درمان این عفونت موثر بوده است، باورمندان به پزشکی سنتی چینی به داروخانه ها هجوم آوردند و همه موجودی این داروی سنتی را خریدند.

فروش بالا و جنجال ها درباره این داروی سنتی باعث افزایش قیمت سهام شرکت داروسازی فوشن، یکی از فراورینمایندگان آن شد.

شوانگ هوانگ لیان که حاوی عصاره گل های پیچ امین الدوله، یاس زرد و نعنای کلاهی چینی است و به شکل قرص و نیز روغن عرضه می گردد.

گرچه بسیاری از مطبوعات چین مدعی موثر بودن شوانگ هوانگ لیان در درمان آنفلوآنزا، بیماری های تنفسی و بسیاری بیماری های دیگر هستند، اما مجبور شدند به خوانندگانشان شرح دهند که در حال حاضر شاهدی وجود ندارد که این داروی سنتی بر کوروناویروس موثر است.

  • درمان های گیاهی برای کوروناویروس در چین بحث برانگیز شده است| عصاره پیچ امین الدوله برای درمان کورونا؟

بسیاری از پیغام های فراگیرشده در شبکه های اجتماعی به مردم توصیه می نمایند مردم پیش و پس از خارج شدن خانه برای کشتن ویروس با آب نمک رقیق غرغره نمایند. این توصیه به دروع به دکتر ژونگ نانشان نسبت داده می گردد که در سال 2003 ویروس سارس (نشانگان شدید حاد تنفسی) را کشف کرد. همچنانکه چندین وبسایت چینی برای مردم شرح داده اند، گرچه غرغره کردن ممکن است گاهی به عنوان درمان خانگی برای گلودرد و سرماخوردگی به کار رود، تاثیری بر کوروناویروس ندارد.

سایر شایعات دروغین درباره این ویروس ادعای انتشار آن بوسیله سگ ها یا این ادعا است که آویزان کردن لباس ها در بیرون خانه آنها را ضد عفونی می نماید.

  • ابرداروی سری ترامپ

یک خبر کاملا دروغین دیگر که روزنامه گلوبال تایمز که در سطح چین منتشر می گردد، نادرستی آن به مردم شرح داده است، ادعای وجود ابردارویی سری است که ترامپ در اختیار دارد. شماری از کاربران روی شبکه اجتماعی ویبو این خبر دروغین را را منتشر کردند که یک ابرداروی آمریکایی وجود دارد که می تواند بیماری های ناشی از کوروناویروس ها را علاج کند و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سرعت فرایند فراوری آن را برای دادن به چین تسریع کند.

این شایعه از یک سخنرانی ترامپ درباره شیوع کوروناویروس منشا می گیرد که او در آن گفته بود شرایط شیوع کوروناویروس در آمریکا کاملا تحت کنترل قرار گرفته است. البته ترامپ در این سخنان صحبت درباره دارویی سری یا دارویی که فرایند فراوریش تسریع خواهد شد، نزده بود.

داروی مورد نظر، رمدسیویر نام دارد که تا به حال تاثیربخشی آن ثابت نشده است. این دارو قبلا برای درمان ویروس ابولا در کنگو آزمایش شده بود و نتایج آن نسبت به داروهای رقیب بدتر بود، اما فراورینمایندگان آن مدعی اند این دارو بر ضد ویروس های سارس و مرس که هردوی شان از نوع کوروناویروس ها هستند، موثر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 564

به "علاج های عجیب وغریب کوروناویروس در شبکه های اجتماعی چین ، از عصاره گل ها تا ابرداروی سری ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاج های عجیب وغریب کوروناویروس در شبکه های اجتماعی چین ، از عصاره گل ها تا ابرداروی سری ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید