علائم جدید کرونای انگلیسی؛ از دل پیچه تا درد ساق پا

به گزارش مجله بوشهری ها، یک متخصص بیماریهای عفونی شایع ترین علامت حال حاضر کرونای انگلیسی را علائم گوارشی عنوان نمود.

علائم جدید کرونای انگلیسی؛ از دل پیچه تا درد ساق پا

دکتر علیرضا جانبخش با متغیر خواندن طیف علائم بیماری کرونای انگلیسی، گفت: در حال حاضر یکی از شایعترین علائم این بیماری، علائم گوارشی است.

وی اضافه نمود: تعداد زیادی از مبتلایان کرونا در حال حاضر با علائم گوارشی از جمله درد شکم، اسهال، حالت تهوع و تب خفیف مراجعه می نمایند.

جانبخش گفت: در طیف زیادی از مبتلایان این علائم به تنهایی بروز نموده و در دسته دیگر ممکن است همراه با علائم تنفسی شامل تنگی نفس، درد قفسه سینه، تنگی نفس و... باشد.

این متخصص بیماری های عفونی یادآور شد: در این بیماران که علائم تنفسی دارند علائم عمومی شامل سردرد، چشم درد، بویژه درد کمر و ساق پا هم دیده می گردد.

جانبخش اعلام نمود: در بیمارانی که تنها دچار علائم گوارشی می شوند، بطور معمول شدت بیماری کمتر است و خوشبختانه این علائم با عوارض گوارشی همراه نیست.

وی اضافه نمود: بیشترین خطر متوجه بیمارانی است که دچار علائم تنفسی می شوند و این امکان هست که با وجود این علائم افراد دچار عوارضی از جمله تغییرات عروقی، نارسایی تنفسی، سکته قلبی، سکته مغزی و درگیری عضله قلب شوند.

این متخصص بیماری های عفونی یادآور شد: آنچه در نوع جهش یافته کرونا مهم است، سرعت بالای وخامت حال بیماران است، بطوری که افراد ظرف 24 تا 48 ساعت دچار علائم شدید بیماری می شوند.

وی اضافه نمود: در کرونای معمولی بطور معمول افراد در هفته دوم بیماری دچار علائم شدید می شدند، اما در نوع کرونای انگلیسی این وخیم شدن حال بیماران تنها ظرف یک تا دو روز اتفاق می افتد، بنابراین افرادی که ظرف مدت کوتاهی بدحال شدند باید به ابتلا به کرونا انگلیسی مشکوک شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1525

به "علائم جدید کرونای انگلیسی؛ از دل پیچه تا درد ساق پا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم جدید کرونای انگلیسی؛ از دل پیچه تا درد ساق پا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید