شناسایی اولین مورد مبتلا به کرونا در جهان

به گزارش مجله بوشهری ها، نتایج تازه ترین تحقیقات حاکی از شناسایی اولین فردی است که در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده است.

شناسایی اولین مورد مبتلا به کرونا در جهان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، طبق نتایج یک تحقیق در آمریکا اولین مورد ابتلا به کووید-19 در شهر ووهان چین یک فروشنده بازار (حیوانات) بوده و نه آنطور که تصور می شد یک حسابدار که گفته می شد با این بازار هیچ ارتباطی نداشته و در عوض شایعاتی درباره انتشار این ویروس از آزمایشگاه را عنوان نمود.

منشا ویروس SARS-CoV-2 که باعث کووید-19 شد همچنان یک راز بوده و عامل اصلی تنش میان چین و آمریکا به شمار میرود.

آنالیز های مشترک میان چین و سازمان جهانی بهداشت که 4 هفته در ووهان به طول انجامید در ماه مارس بدین صورت اعلام شد که ویروس SARS-CoV-2 احتمالا از خفاش به انشان به وسیله یک حیوان دیگر منتقل شده است، اما درعین حال به تحقیقات بیشتری احتیاج است.

حسابداری که تصور میشد احتمالا اولین نفری است که کووید-19 مبتلا شده گزارش داده بود که اولین علایم وی در 16 دسامبر، 7 روز پس از شناسایی اولیه ویروس مشاهده شده بود.

در تحقیقاتی که در نشریه Science منتشر شده آمده : شروع علایم (حسابدار) پس از آن نمایان شد که چندین مورد از کارگران بازار هوانان، ازجمله یک زن فروشنده غذاهای دریایی که از اولین افراد مبتلا شده به این ویروس بود، و در 11 دسامبر علایم بیماری وی ظاهر شد، شناسایی شدند.

در این تحقیق آمده که اولین علایم بیماری به بازار مرتبط است به ویژه به بخش غربی که حیواناتی مانند سگ و راکون در قفس نگهداری میشدند.

سازمان جهانی بهداشت در ماه گذشته تشکیل یک پنل کارشناسی برای تحقیق درباره منشا ویروس کرونا را پیشنهاد نموده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1858

به "شناسایی اولین مورد مبتلا به کرونا در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی اولین مورد مبتلا به کرونا در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید