شرکت زیرساخت از قطعی 430 گیگابیت پهنای باند اینترنت ایران خبر داد

به گزارش مجله بوشهری ها، معاون فنی شرکت زیرساخت از قطعی 430 گیگابیت پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت در محدوده دریایی کشورهای قطر و امارات خبر داد.

شرکت زیرساخت از قطعی 430 گیگابیت پهنای باند اینترنت ایران خبر داد

سهراب آغ بیات، معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: 430 گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت به علت قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات دچار قطعی و اختلال شد.

او افزود: با توجه به قطعی به وجود آمده در این راستا دریایی و زمان بر بودن بازیابی مجدد آن اقدامات فوری برای تامین ظرفیت جایگزین از سایر راستاها در دستور کار مهندسان فنی این شرکت قرار گرفته و با تلاش های صورت گرفته به زودی ظرفیت های نو جهت تامین این بخش از ترافیک آماده بهره برداری است.

به گفته معاون فنی شرکت زیرساخت، این اختلال و قطعی پهنای باند اینترنت ایران طی روزهای اخیر رخ داده است.

در حالی این خبر امروز رسانه ای شد که اینترنت ایران به شدت زیر فشار بوده و در یک شرایط اشباع شده از نظر پهنای باند ترافیک بین الملل است. دیروز، جلسه ویژه کیفیت اینترنت در شرکت رگولاتوری برگزار شده و همه اپراتورهای ثابت و سیار اینترنت ایران، ملزم شدند مجموعه اقدامات فوری و کوتاه مدتی برای رفع مشکل کندی و کیفیت پایین اینترنت انجام دهند.

از سوی دیگر، شرکت زیرساخت مکلف شده بود ترافیک بین الملل اینترنت را افزایش دهد تا ظرفیت اینترنت ایران دوباره بهبود پیدا کند.

هنوز تا زمان نگارش این خبر، اعلام نشده است شرکت زیرساخت چگونه می خواهد 430 گیگابیت قطعی ترافیک پهنای باند بین الملل را جبران کند.

منبع: شبکه چی
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1869

به "شرکت زیرساخت از قطعی 430 گیگابیت پهنای باند اینترنت ایران خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت زیرساخت از قطعی 430 گیگابیت پهنای باند اینترنت ایران خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید