سلاح های گمشده ارتش آمریکا در دست قاتلان خیابانی

به گزارش مجله بوشهری ها، طبق گزارش یک خبرگزاری آمریکایی، سالانه شمار زیادی سلاح در ارتش آمریکا ناپدید می گردد که بعضاً به دست سارقان و باندهای خلافکار می افتند.

سلاح های گمشده ارتش آمریکا در دست قاتلان خیابانی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هر ساله حجم نامعلومی از سلاح های ارتش آمریکا مفقود یا دزدیده شده و به دست سارقین و باندهای خلافکار آمریکایی می افتند.

خبرگزاری آسوشیتد پرس در گزارشی نوشت، ارتش آمریکا همیشه آمار مفقود شدن سلاح هایش را محرمانه نگه داشته یا ارقامی کمتر از میزان واقعی ارائه می نماید.

آسوشیتد پرس نوشت، مخفی نگه داشتن آمار گم شدن سلاح در ارتش آمریکا به حدود یک دهه قبل باز می گردد که این خبرگزاری کوشش کرد درباره مسئولیت پذیری در قبال نگه داری تسلیحات در ارتش آمریکا تحقیق کند. اما پس از سال ها کوشش، مقامات نظامی آمریکا آماری متناقض را تحویل دادند.

این خبرگزاری نوشت، با این حال در بسیاری از این سلاح های مفقود شده، در تیراندازی ها، سرقت های مسلحانه، ارعاب شهروندان و باندهای تبهکار پیدا شده است.

در این گزارش آمده است، اطلاعات منتشر شده از سوی ارتش آمریکا حاکی از این است که ظرف یک دهه گذشته فقط چندصد سلاح ناپدید شده اند. اما آسوشیتد پرس می گوید به اسناد داخلی ارتش آمریکا دست یافته که نشان می دهد این آمار، چند برابر تعداد اعلام شده است.

این گزارش می افزاید، مخفی نگه داشتن تعداد سلاح های گمشده به نیروی زمینی ارتش آمریکا محدود نشده و نیروی هوایی و وزارت دفاع آمریکا نیز همین رویکرد را دنبال می نمایند.

آسوشیتد پرس می نویسد، پنتاگون از سال ها قبل، اطلاع رسانی منظم به کنگره درخصوص سلاح های گم شده را متوقف نموده و مدعی است اگر حجم قابل توجهی از سلاح دزدیده یا مفقود گردد، قانون گذاران را آگاه می نماید.

این خبرگزاری به نقل از یک مقام سابق پنتاگون که حاضر به همکاری شده بود نوشت، رئیس او اجازه انتشار آمار مربوط به سلاح های گمشده را نداد زیرا چنین کاری همه را وحشت زده می کرد.

انتشار این گزارش در حالی صورت می گیرد که تعداد تیراندازی ها در آمریکا طی سال های اخیر روندی افزایشی پیدا نموده و طبق گزارش اخیر شبکه سی اِن اِن پلیس آمریکا در حال آماده شدن برای تابستانی خونین است.

آرشیو خشونت های مسلحانه در آمریکا نشان می دهد، از شروع امسال میلادی، بیش از 8600 نفر بر اثر تیراندازی جان باخته اند و بیش از 260 تیراندازی کور در آمریکا به وقوع پیوسته است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1632

به "سلاح های گمشده ارتش آمریکا در دست قاتلان خیابانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلاح های گمشده ارتش آمریکا در دست قاتلان خیابانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید