سامری: فعلا سکوت نموده ام، تیم ملی بسکتبال احتیاج به تغییر رویه دارد

به گزارش مجله بوشهری ها، سرمربی فصل گذشته تیم بسکتبال نفت آبادان گفت: یکسری دلخوری ها وجود دارد، اما سکوت نموده ام تا حاشیه ای از طرف من ایجاد نشود.

سامری: فعلا سکوت نموده ام، تیم ملی بسکتبال احتیاج به تغییر رویه دارد

حماد سامری در گفت وگو با خبرنگاران، درباره جدا شدنش از تیم بسکتبال نفت آبادان پس از ده سال، شرح داد: بنده فعلا سعی دارم صحبتی نکنم تا حاشیه ای برای باشگاه ایجاد نگردد، اما به هر حال هر شروعی یک سرانجامی دارد و خداحافظی هم همواره نباید با ناراحتی باشد. با این حال یکسری دلخوری ها هست اما سعی می کنم سکوت کنم و صحبتی نباشد تا باشگاه در شرایط بهتر به جذب مربی و بازیکن بپردازد.

او ادامه داد: دوست ندارم از طرف من حاشیه ای باشد و از روزی که این باشگاه در دسته دو بود تا الان که خدا را شکر نفت آبادان از تیم های خوب ایران است، همواره خوشحالی و ناراحتی ما با این باشگاه بود. با وجود جدا شدن مسیرمان، دلم نمی خواهد از طرف من مسئله ای پیش بیاید. فعلا سکوت نموده ام تا تیم در آرامش باشد.

سامری درباره احتمال پیوستنش به تیم های دیگر لیگ فزونی نیز گفت: من بعد از اتمام لیگ با چند تیم صحبت هایی داشتم اما به نتیجه نهایی نرسیدیم. یکسری شرایط بود که به توافق نرسیدیم و به نظرم انتخاب تیم هم از طرف من سخت گیرانه بود. معتقد بودم باید تیمی مقصدم باشد که در چارچوب خاصی کار کند و برای قهرمانی بجنگد، یا حداقل تیمی باشد که به لحاظ فنی شرایط مد نظر مرا داشته باشد. شرایط آنطور که می خواستیم پیش نرفت و مذاکرات ادامه نیافت.

او در پاسخ به این سوال که پس با این اوصاف سال جاری در لیگ حضور نخواهد داشت؟ اظهار کرد: احتمال این اتفاق زیاد هست چون مذاکرات جدی با باشگاه خاصی ندارم.

سامری درباره فرایند آماده سازی تیم ملی برای المپیک نیز گفت: قطعا وقتی قرار است در المپیک با فرانسه و آمریکا بازی کنید قاعدتا بهترین فرصت هست که یکسری امکانات خاص برای تیم ملی در نظر گرفته گردد. به عنوان مثال بنده شنیدم که قرار است با اسپانیا بازی برگزار گردد که یک اقدام خوب است، اما باید تعداد بازی های ما با تیم های عظیم بیشتر گردد. ایران بازی های خوبی در جام جهانی انجام داد، ولی به نظرم سال جاری که المپیک است می شد با تیم های دیگری بجز ژاپن بازی برگزار گردد.

او تاکید نمود: مسلما شرایط تیم ملی در بازی با تیم های فرانسه و آمریکا نسبت به بازی با سوریه و عربستان خیلی متفاوت خواهد بود، چون این حریفان بازی و عملکردشان خیلی تفاوت دارد. تیم ملی باید خودش را برای این تفاوت سطح آماده کند اگر نتیجه خوبی می خواهد.

سامری در پاسخ به این سوال که از نظر او موفقیت بسکتبال ایران در المپیک کسب چه نتیجه ای می تواند باشد؟ شرح داد: ایران باید بتواند در دور گروهی یک برد را به دست آورد که در آن صورت نتیجه بسیار قابل قبولی است. همچنین باید بتواند بازی های خوب و نزدیکی را انجام دهد. برای ایران با این شرایط و تدارکاتی که دارد نتیجه خوبی خواهد بود و نباید بیشتر از این رویا پردازانه صحبت کنیم. البته اگر قرار است به همین هدف هم برسیم هنوز احتیاج به کار بیشتر داریم و آقای شاهین طبع با این بازی های مطمئنا تیم را به فرم بهتری می رساند.

او در سرانجام گفت: ما تصاویر و فیلم های بازی های ایران با ژاپن را نمی بینیم، اما باخت در بازی اول به ژاپن آن هم با اختلاف امتیاز زیاد خیلی تعجب برانگیز است و تیم ملی باید فرم بازی خود را تغییر دهد تا با یک شرایط خوب در المپیک، بازی های آبرومندانه ای را ارائه کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1642

به "سامری: فعلا سکوت نموده ام، تیم ملی بسکتبال احتیاج به تغییر رویه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامری: فعلا سکوت نموده ام، تیم ملی بسکتبال احتیاج به تغییر رویه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید