تور کاستاریکا: زیباترین آبشارهای کاستاریکا را بشناسید (قسمت اول)

به گزارش مجله بوشهری ها، کاستاریکا کشوری کوچک در آمریکای مرکزی با طبیعت رویایی است. در این کشور آبشارهایی وجود است که با تماشا آن ها نفس در سینه شما حبس می گردد.

تور کاستاریکا: زیباترین آبشارهای کاستاریکا را بشناسید (قسمت اول)

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کاستاریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کاستاریکا از سن خوزه و آتشفشان ها و سواحل زیبای این کشور دیدن کنید.

کاستاریکا بهشتی کوچک در قلب آمریکای مرکزی است که با طبیعت سحرانگیز خود عاشقان طبیعت را اغوا می نماید. این کشور کوهستان های زیادی را در خود جای داده و 50 آتشفشان فعال نیز در آن واقع شده است که اکنون 5 کوه در میان ها فعال است.

آنچه که باعث شده است کاستاریکا چنین زیبایی وصف ناپذیری جنگل های گرجهتی بسیار انبوه و پارک های ملی متعدد است که آبشارهای بی شماری از جمله بلندترین آبشار آمریکای مرکزی یعنی، آبشار ال سالدو دل کالدو(El Salto del Calvo)، در میان آن ها با زیبایی و شکوه تمام در میان آن ها خودنمایی می نمایند.

25 درصد از وسعت کشور کاستاریکا جزو منطقه ها محافظت شده است و بسیاری از آبشارها در 32 پارک ملی این کشور واقع شده اند که بازدید از آن ها هزینه دارد؛ اما مطمئن باشید پرداختن مبلغی اندک برای دیدنی این همه زیبایی قطعا ارزش دارد. در ادامه شما را به هفت آبشار شگفت انگیز در کاستاریکا آشنا می کنیم که نباید بازدید از آن ها را از دست دهید.

آبشار لافورتانا

آبشار لافورتانا (La Fortuna Waterfall) که ارتفاع ریزشگاه آن 69 متر است و از رود تنوریو سرچشمه می گیرد، نزدیک آتشفشان آرنال (Arenal Volcano) واقع شده و یکی از معروف ترین آبشارهای کاستاریکا محسوب می گردد. این آبشار با خودرو تنها 10 دقیقه با شهر لافورتانا فاصله دارد.

اگر خودرو اجاره نموده اید می توانید با حرکت به سمت منطقه دیاگنال 301 (Diagonal 301) حرکت کنید و یا با تاکسی که کرایه آن 10 دلار است، خود را به این آبشار برسانید. آبشار لافورتانا از ساعت 7 صبح پذیرای جهانگردان است و بهتر است صبح زود خود را به این آبشار برسانید تا پیش از شلوغ شدن بیشترین لذت را از این شاهکار طبیعت کاستاریکا ببرید.

برای رسیدن به حوضه آبشار باید از 539 پله بتنی که در اطراف آن ها نرده نیز وجود دارد، بالا بروید. البته نباید از خسته شدن یا افتادن بترسید؛ زیرا این پله ها استحکام بالایی دارند و به راحتی می توان از آن ها بالا رفت. در زیر آبشار حوضچه طبیعی کم عمقی وجود دارد که می توانید از شنا کردن در آن لذت ببرید. قبل از بالا رفتن از پله ها آب کافی همراه خود بردارید. ضمناً اگر در بین راه خسته شدید، می توانید کمی استراحت کنید و از منظره ها اطراف خود لذت ببرید.

ورودی این آبشار برای هر جهانگرد خارجی 15 دلار است و باید به صورت نقدی پرداخت گردد و این مبلغ پس از جمع شدن صرف مدیریت پارک می گردد؛ اگر چه این آبشار در پارک ملی آتشفشان آرنال واقع شده است؛ اما برای بازدید از آن نیازی نیست مبلغ ورودی پارک را بپردازید؛ البته با پرداختن مبلغ ورودی پارک می توانید از سایر آبشار های این پارک نیز دیدن کنید.

آبشار لاپاز

برترین راه برای برطرف خستگی پرواز طولانی به سن خوزه، حرکت به سمت پارک ملی باغ های آبشار لاپاز (La Paz Waterfall Gardens) است که در شمال سن خوزه قرار گرفته است و تنها با یک ساعت و نیم رانندگی می توانید به این مکان زیبا برسید. جاده منتهی به این باغ ها هموار و آسفالت شده است و برترین راه برای رسیدن به آن ها اجاره یک خودرو است. بعلاوه می توانید با استفاده از تاکسی های Uber خود را به این مکان برسانید که البته کمی هزینه دارد. اگر از خودروی خود استفاده می کنید، با استفاده از تابلوهای راهنما می توانید خود را به این مکان برسانید. ضمناً بکر بودن این جهت نیز تا حدود زیادی حفظ شده است.

شاخص ترین و زیبا ترین جاذبه پارک ملی آبشار لاپاز (La Paz Waterfall) است که از آبشار 33 متری به پایین دره فرو می ریزد. ضمناً این آبشار از جاده هم کاملا معین است و می توانید تصاویر زیبایی از آن ثبت کنید؛ اما اگر کاملا به آن نزدیک شوید، زیبایی آبشار دوچندان می گردد. بعلاوه می توانید از آبشار مَجیا بلانکا (Magia Blanca Waterfall) نیز دیدن کنید که با ارتفاع 36 متر از آبشار لاپاز بلند تر است. آبشار تمپلو (Templo Waterfall)، آبشار اسکاندیدا (Escondida Waterfall) و آبشار انکانتادا (Encantada Waterfall) نیز از دیگر آبشارهای این پارک ملی هستند. شنا کردن در زیر تمام آبشارهای این پارک ممنوع است.

مبلغ ورودی این پارک ملی برای هر بزرگسال خارجی 44 دلار است و می توانید بلیط ورودی این پارک را به صورت آنلاین نیز بخرید. شاید مبلغ ورودی کمی زیاد باشد؛ اما در نظر داشته باشید که در این پارک یک جهت پیاده روی زیبا به طول 3200 متر ایجاد شده و می توانید از دیدن پناهگاه حیوانات نیز لذت ببرید. آبشار از ساعت 8 صبح پذیرای جهانگردان است و حتی می توانید شب را نیز در اقامتگاهی که در نزدیکی پارک قرار گرفته است، سپری کنید.

آبشار ریو سلست

آبشار ریوسلست (Rio Celeste Waterfall) در پارک ملی آتشفشان تِنوریو (Tenorio Volcano National Park) واقع شده است. در زبان اسپانیایی واژه celeste به معنای رنگ آبی آسمانی است و رنگ زیبایی این آبشار حقیقتا آبی آسمان را در فکر تداعی می نماید.

مبلغ ورودی پارک ملی برای هر جهانگرد خارجی بزرگسال 12 دلار است و این مبلغ باید نقدا پرداخت گردد و در این پارک از ساعت 8 صبح به روی جهانگردان باز می گردد. برای اینکه بیشتر لذت را از طبیعت منطقه ها محافظت شده این پارک ببرید (که تقریبا در فاصله 9/6 کیلومتری شهر بیهوگو قرار گرفته است)، بهتر است خودرویی را برای یک روز کامل کرایه کنید.

جهت دسترسی به این جاده یک جهت بتنی است که از میان جنگل عبور می نماید و چندین پله نیز در میان جهت قرار گرفته است. شنا کردن در حوضچه زیر آبشار که آبی فیروزه ای زیبایی دارد، ممنوع است؛ اما پس از لذت بردن از زیبایی های آبشار می توانید در چشمه آب گرم طبیعی پارک نیز لذت ببرید.

آبشار لانوس دِ کورتز

آبشار لانوس د کورتز یا به اسپانیایی دیانوز د کورتِ (Llanos de Cortez) که می توان گفت زیباترین آبشار کاستاریکا است و اگر پرواز شما از سمت لیبریا به کاستاریکا است، برترین جاذبه جهانگردی کاستاریکا به عنوان اولین مقصد برای بازدید است. این آبشار در شهر باگاس که تنها 25.6 کیلومتر با جنوب کشور لیبریا فاصله دارد، قرار گرفته است و شما می توانید تنها با 30 دقیقه از شهر لیبریا خود را به این آبشار برسانید. بازدید از پارک ملی لانوس د کورتز در حال حاضر رایگان است؛ اما با افزایش محبوبیت آبشارهای این پارک ممکن است در آینده از بازدیدنمایندگان این آبشار نیز مبلغی دریافت گردد.

بازدیدنمایندگان تنها با 10 دقیقه پیاده روی می توانند خود را به این آبشار برسانند؛ اما این جهت کوتاه کاملا پرشیب است و برای طی کردن آن باید از کفش مناسب بهره ببرید. قطعا پس از رسیدن به آبشار شگفت زده می شوید؛ چرا که پرده ای از آب با عرض 15 متر را می بینید که از ارتفاع 12 متری فرو می ریزد.

در اطراف حوضچه زیر آبشار نیز ساحلی با شن های سفید وجود دارد که باعث شده است آبشار بی مانند گردد. بعلاوه می توانید با بالا بردن از صخره های پشت آبشار، آن را از نمایی متفاوت و البته بی نظیر نیز دیدن کنید؛ البته باید در هنگام بالا رفتن از صخره ها احتیاط کنید.

منبع: کجارو / matadornetwork.com
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1928

به "تور کاستاریکا: زیباترین آبشارهای کاستاریکا را بشناسید (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کاستاریکا: زیباترین آبشارهای کاستاریکا را بشناسید (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید